Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2020, 11:30

autor: Pri

Plotka: remaster trylogii Mass Effect z premierą w przyszłym roku

W ostatnim raporcie finansowym EA zapowiedziało remaster jednej ze swoich gier. Portal VentureBeat donosi, że odświeżona zostanie trylogia Mass Effect.

Electronic Arts udostępniło raport finansowy i plany budżetowe obejmujące okres do marca 2021 roku. Przy ogłoszonych tytułach znajduje się tajemnicza pozycja EA HD. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że może chodzić o remaster trylogii Mass Effect.

Plotka: remaster trylogii Mass Effect z premierą w przyszłym roku - ilustracja #1
Remaster trylogii Mass Effect z pewnością zadowoliłby wielu fanów.

Prawdopodobnie nikt od razu nie założyłby, że pod EA HD kryje się remaster Mass Effect Trilogy, jednak portal VentureBeat w swoim artykule stwierdził wprost, że chodzi właśnie o gry studia BioWare.

Och, a ten HD remaster gry od EA to trylogia Mass Effect. Tylko nie spodziewajcie się, że pojawi się także na Switchu – przynajmniej nie od razu.

Plotka: remaster trylogii Mass Effect z premierą w przyszłym roku - ilustracja #2
Informacja o EA HD znajduje się w adnotacjach.

Nie będzie to jedyna odświeżona gra, bo w raporcie uwzględniono również zapowiedziane wcześniej Command & Conquer Remastered oraz Burnout Paradise Remastered, które w czerwcu ukaże się na Switcha. Nigdzie nie jest jednak napisane, co kryje się pod hasłem EA HD. Należy jednak zauważyć, że już w zeszłym roku, w raporcie finansowym, EA zapowiadało „ekscytujące remastery ulubieńców fanów”.

Plotka: remaster trylogii Mass Effect z premierą w przyszłym roku - ilustracja #3
Raport finansowy udostępniony w październiku 2019 roku.

Mass Effect jest jedną z serii, którym udało się podbić serca wielu fanów, więc może zaliczać się do „ulubieńców”, którzy doczekają się odświeżenia. Byłby to także dobry sposób, aby zarówno przypomnieć starym graczom o serii, jak i zdobyć nowych odbiorców. Informacja nie jest jednak pewna i pozostaje nam czekać, aż EA rozwieje tajemnicę i oficjalnie zapowie tytuł.

  1. Oficjalna strona gry Mass Effect Trilogy
  2. Oficjalna strona EA dla inwestorów