Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 maja 2020, 11:00

autor: AlexB

Film w kosmosie z Tomem Cruise'em - NASA potwierdza zaangażowanie

Przedstawiciel NASA potwierdził, że agencja jest zaangażowana w prace nad pierwszym filmem fabularnym ze scenami nakręconymi w kosmosie. Zdradził on, dlaczego podjęto decyzję o połączeniu sił ze SpaceX i Tomem Cruise'em przy tym projekcie oraz gdzie konkretnie będzie toczyła się akcja produkcji.

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że SpaceX Elona Muska, NASA i Tom Cruise prowadzą rozmowy w sprawie połączenia sił i stworzenia pierwszego filmu fabularnego zawierającego sceny nakręcone w kosmosie. Nie musieliśmy długo czekać na oficjalne potwierdzenie tych rewelacji. Zrobił to na Twitterze Jim Bridenstine, administrator amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

W powyższym wpisie Bridenstine zdradził, że NASA zgodziła się zaangażować w ten projekt, gdyż chce przez nowe media „zainspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców”, by w przyszłości móc zrealizować swoje ambitne plany. Uchylił również rąbka tajemnicy co do samego filmu – otóż jego akcja będzie toczyła się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Film w kosmosie z Tomem Cruiseem - NASA potwierdza zaangażowanie - ilustracja #1
Czy filmowy projekt kręcony w kosmosie, w który jest zaangażowana NASA, odniesie sukces?

Mimo tego potwierdzenia ze strony NASA film wciąż pozostaje dużą zagadką. Nie znamy chociażby nazwiska reżysera, scenarzysty, większych szczegółów fabuły, a nawet wytwórni, która tytuł wyprodukuje (via Game Rant). Na jego premierę przyjdzie nam zatem trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona agencji NASA