Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Mass Effect Trilogy (PC)

Mass Effect Trilogy

Kolekcja trzech części słynnej serii gier akcji RPG studia BioWare, które opowiadają o przygodach komandora Sheparda. Bohater staje do walki z tajemniczą rasą Żniwiarzy, zagrażającą całej galaktyce.

RPG | TPP | science fiction | pakiet | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Mass Effect Trilogy (PC)

data premiery gry:

6lis2012

PC X360

4gru2012

PS3

Mass Effect Trilogy to pakiet trzech części serii kosmicznych gier akcji RPG, opowiadających o przygodach komandora Sheparda. Wszystkie produkcje zostały stworzone przez studio BioWare, należące do firmy Electronic Arts. W skład wydania wchodzą płyty z grami oraz ekskluzywna książeczka z grafikami.

Mass Effect to jedna z najbardziej popularnych marek studia BioWare, które dało graczom takie produkcje jak Star Wars: Knights of the Old Republic, Jade Empire, czy chociażby Dragon’s Age. W tej serii przyjmujemy rolę Sheparda, dowódcy reprezentującego interesy ludzkie w uniwersum zamieszkałym przez wiele ras. Bohater szybko wplątuje się w skomplikowaną intrygę i staje w obliczu tajemniczych Żniwiarzy, którzy zagrażają całej galaktyce.

Wszystkie trzy odsłony Mass Effect są ze sobą powiązane fabularnie, ale ich rozmach stopniowo się zwiększa. W pierwszej Shepard staje do walki ze Żniwiarzem, który próbuje umożliwić powrót floty swojej rasy. Druga opowiada o tak zwanych Kolektorach, porywających całe ludzkie kolonie w celu przyspieszenia inwazji Żniwiarzy. „Trójka” to ostateczna konfrontacja z tą przerażającą i bezwzględną frakcją, której finał zależy od decyzji graczy.

W Mass Effect studio BioWare odeszło od klasycznej rozgrywki ze swoich wcześniejszych gier RPG na rzecz bardziej dynamicznego ukazania akcji. Seria przypomina więc strzelankę z motywem chowania się za osłonami, ale zachowuje elementy taktyczne – możliwość zmiany uzbrojenia, rozwoju postaci, czy wydawania rozkazów. Mass Effect zasłynął swoją oprawą, świetną fabułą i ciekawie zrealizowanym systemem dialogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mass Effect Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Mass Effect Trilogy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GT lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Mass Effect Edycja Legendarna oficjalnie; premiera na wiosnę
Mass Effect Edycja Legendarna oficjalnie; premiera na wiosnę

wiadomość7 listopada 2020

Zgodnie z przewidywaniami, BioWare zapowiedziało Mass Effect Edycję Legendarną. Zbiorcze wydanie trylogii kosmicznych gier RPG pojawi się w 2021 roku.

Co wycięto z trylogii Mass Effect?
Co wycięto z trylogii Mass Effect?

wiadomość19 stycznia 2016

Choć o sekretach i ciekawostkach związanych z trylogią Mass Effect napisałem trzy teksty, to o kwestii zawartości usuniętej ledwie napomknąłem. W związku z powyższym w niniejszym tekście przyglądam się treściom, które mimo wcześniejszego planowania w cyklu ostatecznie się nie znalazły.

Dlaczego co roku wracam do trylogii Mass Effect
Dlaczego co roku wracam do trylogii Mass Effect

wiadomość15 stycznia 2016

Mass Effect to w mojej ocenie najlepsza marka w portfolio kanadyjskiego BioWare. Co takiego ma w sobie trylogia o komandorze Shepardzie i załodze fregaty Normandia, że niezmiennie powracam do niej co roku? Po odpowiedź zapraszam do tekstu.

Sekrety trylogii Mass Effect, część II
Sekrety trylogii Mass Effect, część II

wiadomość7 lipca 2015

Trylogia Mass Effect skrywa w sobie wiele ciekawych rzeczy, które umykają uwadze przeciętnego gracza. W niniejszym tekście opisana zostaje spora porcja smaczków i innych ciekawostek związanych z kosmicznym cyklem autorstwa BioWare.

Sekrety trylogii Mass Effect
Sekrety trylogii Mass Effect

wiadomość2 lipca 2015

Choć oryginalna trylogia Mass Effect została zamknięta ponad 2 lata temu, to wielu graczy wciąż nie widziało wszystkiego, co miała ona do zaoferowania. W niniejszym tekście poruszam temat ukrytych smaczków, niewykorzystanych pomysłów, a także niezaimplementowanych elementów, jakie dociekliwi mogą znaleźć w serii Mass Effect.

PC
X360
PS3