Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2020, 17:10

Mass Effect Edycja Legendarna oficjalnie; premiera na wiosnę

Zgodnie z przewidywaniami, BioWare zapowiedziało Mass Effect Edycję Legendarną. Zbiorcze wydanie trylogii kosmicznych gier RPG pojawi się w 2021 roku.

Aktualizacja

W SKRÓCIE:
  1. Fani serii Mass Effect świętują dzisiaj dzień N7.
  2. BioWare potwierdziło krążące po sieci plotki i zapowiedziało Mass Effect Edycja Legendarna.
  3. Tytuł pojawi się w 2021 roku na konsolach i PC.

Zgodnie z przewidywaniami, BioWare ujawniło Mass Effect Edycję Legendarną. Zremasterowana trylogia kosmicznych RPG-ów trafi na PC, PS4 i Xboksa One na wiosnę 2021 roku. Na PS5 i Xboksie Series X|S tytuł zadziała we wstecznej kompatybilności. Na razie mamy teaser oraz szczątkowe informacje na temat ulepszeń, jakie zaoferuje remaster.

Mass Effect Edycja Legendarna obejmie jednoosobową zawartość podstawową i DLC z gier Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3, a także promocyjne uzbrojenie, pancerze i pakiety. Tytuły będą działały w 4K i 60 klatkach na sekundę. Otrzymamy nowe tekstury i poprawione modele. Zespół pracujący nad remasterem zaimplementuje także dodatkowe efekty graficzne oraz poprawione shadery.

Niestety na razie nic nie wiemy o ewentualnych ulepszeniach w mechanice gry (co jest ważne w przypadku pierwszej odsłony serii Mass Effect).

Oryginalna wiadomość

Dzisiejsza zapowiedź Mass Effect Legendary Edition jest więcej niż pewna. Dobrze poinformowany dziennikarz Venture Beat - Jeff Grubb - zamieścił na swoim profilu twitterowym rozmazaną grafikę, która prawdopodobnie przedstawia bohaterów trylogii BioWare na tle logotypu N7.

Według informacji, które pojawiły się wcześniej, firma Electronic Arts zapowie odświeżoną trylogię Mass Effect dzisiaj o godzinie 17:00 we wpisie na swoim blogu.

Wcześniejsze plotki sugerowały premierę jeszcze w tym roku, ale z uwagi na pandemię COVID-19 oraz problemy w procesie odświeżania gier z trylogii przełożono ją na początek przyszłego roku. Już za kilka godzin dowiemy się, czy pogłoski były prawdziwe.

  1. Oficjalna strona serii Mass Effect
  2. Oficjalna strona studia BioWare