Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2014, 10:41

autor: Draug

Mass Effect Trilogy na PS4 i XOne zauważone w sklepie w Chile

Pakiet Mass Effect Trilogy (zawierający gry Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3 z dodatkami) w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One został odnotowany w chilijskim sklepie Zmart. Niestety, raczej nie można traktować tego zjawiska jako potwierdzenia planów wypuszczenia wspomnianej kolekcji na platformach sprzętowych ósmej generacji.

Chcielibyście ocalić galaktykę przed Żniwiarzami na Xboksie One albo PlayStation 4? - Mass Effect Trilogy na PS4 i XOne zauważone w sklepie w Chile - wiadomość - 2014-04-28
Chcielibyście ocalić galaktykę przed Żniwiarzami na Xboksie One albo PlayStation 4?

Na stronie internetowej chilijskiego sklepu z grami Zmart odnotowano pakiet Mass Effect Trilogy w wersjach na konsole nowej generacji – PlayStation 4 i Xbox One. Co jednak ciekawe, na karcie produktu nie zawarto informacji na temat jego terminu wydania ani nawet ceny. Czy zatem możemy traktować to zjawisko jako formę nieoficjalnego potwierdzenia, że BioWare przygotowuje pierwsze trzy odsłony serii Mass Effect na next-geny? Powiedziałbym, że jest to raczej przejaw nadgorliwości lub pobożnych życzeń ze strony osób prowadzących sklep albo zwyczajna pomyłka – co może przytrafić się nawet samemu deweloperowi, jak udowodniła Bethesda, która na początku tego roku umieściła na własnej witrynie wzmiankę o The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One (o ile Pete Hines nie blefował, tłumacząc to jako pomyłkę).

A oto strona będąca sprawcą omawianego zamieszania.
A oto strona będąca sprawcą omawianego zamieszania.
Seria Mass Effect w skrócie:
  • Producent: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: RPG akcji z widokiem TPP w realiach science-fiction
  • Dotychczasowe gry: Mass Effect (2007), Mass Effect 2 (2010), Mass Effect 3 (2012)
  • Dotychczasowe platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, WiiU (ostatnia tylko przy ME3)

Czy wobec tego next-genowe wydania przygód komandora Sheparda pozostają wyłącznie w sferze marzeń fanów? Niekoniecznie. Ponad półtora miesiąca temu Aaryn Flynn z zespołu BioWare poinformował na Twitterze (w odpowiedzi na zadane mu pytanie), że w studiu przeprowadzono rozmowy na ten temat. Niestety, główny menedżer kanadyjskiego dewelopera nie raczył zdradzić, jakie były wyniki narady – obiecał tylko, że jeśli jakiekolwiek konkretne plany zostaną nakreślone, twórcy nie omieszkają się tym podzielić. Niemniej, trudno oczekiwać, by BioWare zajmowało się portem trzech gier – co mogłoby wymagać sporo pracy w sferze grafiki, zwłaszcza w kontekście pierwszej odsłony – kiedy na wasztacie ma Mass Effecta 4, a także zbliżającą się wielkimi krokami grę Dragon Age: Inkwizycja.