Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2014, 10:51

[Plotka] Rainbow 6 Patriots nadal żyje?

Jak wynika z opublikowanego w serwisie LinkedIn CV jednego z pracowników studia Ubisoft Montreal, w Kanadzie trwają prace nad grą z serii Rainbow Six. Prawdopodobnie mowa tu o produkcji znanej dotychczas pod tytułem Rainbow 6 Patriots, której los w ostatnich miesiącach stał się bardzo niepewny.

Rainbow 6 Patriots to gra o losach burzliwych jak mało która. Pod koniec ubiegłego roku doszło wręcz do tego, że tytuł zawisł między życiem a śmiercią, kiedy zdradzono, iż produkcja przejdzie drastyczne przeróbki, aby stała się grywalna, a jeśli to nie poskutkuje, prace zostaną zawieszone. Na szczęście wygląda na to, że jeszcze nie podjęto tej radykalnej decyzji. W serwisie LinkedIn widnieje bowiem CV osoby o nazwisku Thomas Begne, pracującej w studiu Ubisoft Montreal jako „team lead event scripter” (naczelny twórca skryptów zdarzeń). Ostatni wpis, dotyczący bieżącego miesiąca, głosi, że przedmiotem pracy Thomasa jest projekt o nazwie RainbowSix – to samo dotyczy zresztą poprzedniego okresu, trwającego od czerwca 2013 do kwietnia 2014.

Czy świat ujrzy jeszcze „Patriotów”?

Rzecz jasna, nie musi oznaczać to właśnie Rainbow 6 Patriots – czy jakkolwiek nie miałby teraz brzmieć tytuł tej produkcji – jednak czy w obrębie tak ważnego zespołu jak Ubisoft Montreal (odpowiadającego chociażby za debiutujące w przyszłym miesiącu Watch Dogs) mogłyby trwać prace nad jakimkolwiek mniejszym projektem? Z drugiej strony, nie należy traktować dzisiejszej wiadomości jako potwierdzenia, że nowa odsłona serii taktycznych strzelanek sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego faktycznie trafi na rynek – projekt nadal może bowiem pozostawać na etapie wspomnianych we wstępie drastycznych przeróbek, a w takiej sytuacji jego wylądowanie w koszu nie byłoby jeszcze przesądzone. Niemniej, trzymajmy kciuki, aby ten kultowy dla wielu cykl doczekał się udanej kontynuacji.

[Plotka] Rainbow 6 Patriots nadal żyje? - ilustracja #2Do oficjalnej zapowiedzi Rainbow 6 Patriots doszło jesienią 2011 roku. Towarzyszył jej efektowny kilkuminutowy zwiastun, dzięki któremu gra wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród graczy (możecie zobaczyć go poniżej). Tytuł miał być taktycznym FPS-em kładącym nacisk na współpracę z członkami swojego zespołu, a także imersję i głęboką fabułę. Ta ostatnia dotyczyła współczesnego terroryzmu i skupiała się na zagrażającej Stanom Zjednoczonym grupie True Patriots. Docelowymi platformami sprzętowymi produkcji były PC, X360, PS3, XOne i PS4.