Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4X360PS3XONE
Okładka Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots (PC)
OkładkaTom Clancy's Rainbow 6 Patriots (PC)

Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots

Firmowana nazwiskiem słynnego autora powieści sensacyjnych taktyczna strzelanina, przygotowana przez studio Ubisoft Montreal przy wsparciu ekip deweloperskich Ubisoft Toronto oraz Ubisoft Red Storm.

Akcji | FPP | TPP | terroryzm | współczesne konflikty | taktyczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots Premiera

anulowana

PC X360 PS3 XONE PS4

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots

Call of Duty: Black Ops

Battlefield 3

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots jest kolejną odsłoną popularnej serii taktycznych strzelanin, której poprzednia część ukazała się w 2008 roku. W ciągu kilku lat przerwy twórcy mieli czas na zmodyfikowanie pewnych elementów rozgrywki i wprowadzenie nieco innego podejścia do niektórych elementów zabawy. Gra jest często określana jako odświeżenie cyklu i została stworzona przez studio Ubisoft Montreal ze wsparciem oddziału Ubisoft Toronto oraz Ubisoft Red Storm.

Ponownie wcielamy się w członków oddziału antyterrorystycznego Team Rainbow. Tym razem musimy powstrzymać grupę rewolucjonistów True Patriots, którzy chcą przywrócić porządek w Stanach Zjednoczonych, stając przeciwko rzekomo skorumpowanemu amerykańskiemu rządowi. Gracz wielokrotnie staje przed dylematami moralnymi, a historia jest jeszcze bardziej intensywna i immersyjna, niż kiedykolwiek wcześniej w tej serii. Podjęte decyzje wpływają nie tylko na zakończenie całej historii, ale także pojedynczych misji. W trakcie trwania przykładowej operacji możemy poświęcić życie jednego zakładnika lub zaryzykować dalsze istnienie setek innych osób.

W trakcie zabawy kluczowa okazuje się współpraca z innymi członkami oddziału. Przeciwnicy nie poddają się łatwo i zazwyczaj stawiają twardy opór, więc tylko odpowiednim podejściem możemy ich pokonać. Czasem trzeba wykazać się rozwagą i wstrzymać ogień, gdy pojawia się ryzyko postrzelenia cywili. Często z jednej sytuacji możemy się wyplątać kilkoma sposobami. Nie wszystkie są jednak właściwe, a niejednokrotnie wybieramy między „złą i jeszcze gorszą” opcją. W ten sposób przez cały czas mamy wrażenie, że od naszych decyzji zależy los niewinnych ludzi. To było zresztą głównym celem twórców w trakcie tworzenia swojego dzieła.

W grze Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots nie brakuje trybu multiplayer oraz kooperacji, w której jesteśmy nagradzani za pracę zespołową i taktyczne podejście do misji. Tylko odpowiednia współpraca pomiędzy graczami owocuje sukcesem, a wszelkie odstępstwa od tej zasady są karane. Dostępne są także tradycyjne opcje rywalizacji w sieci, w których stajemy do walki z innymi użytkownikami. Produkcja działa na wydajnym silniku graficznym pozwalającym osiągnąć wysokiej jakości oprawę przy zachowaniu stałej liczby klatek na sekundę.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 379 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots: 18+

PC
X360
PS3
XONE
PS4