Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3PS4XONE
Okładka Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots (PC)

Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots

Firmowana nazwiskiem słynnego autora powieści sensacyjnych taktyczna strzelanina, przygotowana przez studio Ubisoft Montreal przy wsparciu ekip deweloperskich Ubisoft Toronto oraz Ubisoft Red Storm.

Akcji | FPP | TPP | terroryzm | współczesne konflikty | taktyczne | strzelanki

Okładka Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3 XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots jest kolejną odsłoną popularnej serii taktycznych strzelanin, której poprzednia część ukazała się w 2008 roku. W ciągu kilku lat przerwy twórcy mieli czas na zmodyfikowanie pewnych elementów rozgrywki i wprowadzenie nieco innego podejścia do niektórych elementów zabawy. Gra jest często określana jako odświeżenie cyklu i została stworzona przez studio Ubisoft Montreal ze wsparciem oddziału Ubisoft Toronto oraz Ubisoft Red Storm.

Ponownie wcielamy się w członków oddziału antyterrorystycznego Team Rainbow. Tym razem musimy powstrzymać grupę rewolucjonistów True Patriots, którzy chcą przywrócić porządek w Stanach Zjednoczonych, stając przeciwko rzekomo skorumpowanemu amerykańskiemu rządowi. Gracz wielokrotnie staje przed dylematami moralnymi, a historia jest jeszcze bardziej intensywna i immersyjna, niż kiedykolwiek wcześniej w tej serii. Podjęte decyzje wpływają nie tylko na zakończenie całej historii, ale także pojedynczych misji. W trakcie trwania przykładowej operacji możemy poświęcić życie jednego zakładnika lub zaryzykować dalsze istnienie setek innych osób.

W trakcie zabawy kluczowa okazuje się współpraca z innymi członkami oddziału. Przeciwnicy nie poddają się łatwo i zazwyczaj stawiają twardy opór, więc tylko odpowiednim podejściem możemy ich pokonać. Czasem trzeba wykazać się rozwagą i wstrzymać ogień, gdy pojawia się ryzyko postrzelenia cywili. Często z jednej sytuacji możemy się wyplątać kilkoma sposobami. Nie wszystkie są jednak właściwe, a niejednokrotnie wybieramy między „złą i jeszcze gorszą” opcją. W ten sposób przez cały czas mamy wrażenie, że od naszych decyzji zależy los niewinnych ludzi. To było zresztą głównym celem twórców w trakcie tworzenia swojego dzieła.

W grze Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots nie brakuje trybu multiplayer oraz kooperacji, w której jesteśmy nagradzani za pracę zespołową i taktyczne podejście do misji. Tylko odpowiednia współpraca pomiędzy graczami owocuje sukcesem, a wszelkie odstępstwa od tej zasady są karane. Dostępne są także tradycyjne opcje rywalizacji w sieci, w których stajemy do walki z innymi użytkownikami. Produkcja działa na wydajnym silniku graficznym pozwalającym osiągnąć wysokiej jakości oprawę przy zachowaniu stałej liczby klatek na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 379 głosów czytelników.

Gry podobne do Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots

18+

Moralne dylematy antyterrorysty w Rainbow 6 Patriots, grze sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy'ego
Moralne dylematy antyterrorysty w Rainbow 6 Patriots, grze sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy'ego

Przed premierą 9 grudnia 2011, 14:30

Jednym z urządzeń znajdujących się w posiadaniu drużyny Rainbow będzie coś, co Ubisoft nazwał „kompaktową, zaawansowaną technologicznie wersją lotniskowego rentgena”, który pozwoli prześwietlać ściany, budynki oraz sprawdzać, czy cywile nie mają przy sobie broni. Najwidoczniej „wężowa kamera” wyszła już z mody, a my dzięki nowej zabawce wcielimy się w kogoś pomiędzy Batmanem a Robocopem – oby pomysł ten się sprawdził!

PC
X360
PS3
XONE
PS4