Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 13:07

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots zmierza na konsole nowej generacji

Firma Ubisoft potwierdziła niedawne plotki, że gra Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots zmierza na konsole nowej generacji. Nietrudno się domyśleć, że niemal na pewno oznacza to PlayStation 4 oraz Xboksa One. Los wersji pecetowej prawdopodobnie pozostanie niezagrożony.

Tony Key z firmy Ubisoft potwierdził serwisowi IGN, że gra Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots ukaże się w wersjach na konsolach nowej generacji. Wydawca być może zrezygnuje z podtytułu Patriots.

Od ostatnich informacji na temat Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots minęło sporo czasu, więc redaktorzy serwisu IGN postanowili upewnić się, czy gra nadal powstaje. Tony Key uspokaja, że deweloping tego tytułu wciąż trwa, ale twórcy „nie są w stanie jednocześnie tworzyć dziesięciu dużych gier”. W związku z tym studio Ubisoft Montreal postanowiło skupić się obecnie na przygotowywaniu takich gier jak Assassin’s Creed IV: Black Flag, czy Watch Dogs.

Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots ukaże się na konsolach nowej generacji - Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots zmierza na konsole nowej generacji - wiadomość - 2013-06-13
Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots ukaże się na konsolach nowej generacji

Serwis IGN zapytał wprost, czy od tej pory Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots można traktować jako next-genową grę. W odpowiedzi redaktorzy usłyszeli krótkie „tak”, co najprawdopodobniej oznacza, że produkcja studia Ubisoft Montreal w ogóle nie ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, tak jak pierwotnie zapowiadano. Chociaż w wywiadzie nie padły konkretne platformy sprzętowe, to możemy spodziewać się wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Co ciekawe, plotki na ten temat pojawiały się w sieci już od jakiegoś czasu. Wersja na PC najwyraźniej pozostaje niezagrożona.

Warto zauważyć, że Tony Key w wywiadzie ani razu nie użył podtytułu „Patriots”. Nadchodzącą grę nazywał po prostu Tom Clancy’s Rainbow 6. Może to oznaczać, że twórcy zmienią tytuł swojego dzieła, ale na razie są to tylko domysły. Serwis IGN próbuje dowiedzieć się od firmy Ubisoft, na ile są one zgodne z prawdą, jednak do tej pory nie doczekał się odpowiedzi.

Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots to kolejna część popularnej serii taktycznych strzelanin, której ostatnia odsłona ukazała się na rynku w 2008 roku. Tytuł ma być swego rodzaju odświeżeniem cyklu i według najnowszych informacji ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dotychczas premiera była zapowiadana na ten rok, ale wobec powyższych doniesień raczej wątpliwe jest, by termin został dotrzymany. Debiutu gry spodziewamy się więc najwcześniej w 2014 roku.