Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 13:05

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Wolfenstein: The New Order – zapis rozgrywki prosto z E3 2013

Serwis Gamespot udostępnił materiał wideo prezentujący grę Wolfenstein: The New Order w akcji. Widzimy na nim nowe, wcześniej niepublikowane fragmenty rozgrywki.

W sieci pojawił się kilkunastominutowy wycinek rozgrywki z gry Wolfenstein: The New Order, kontynuacji legendarnej serii strzelanin z B.J. Blazkowiczem w roli głównej. W materiale Andreas Jerfors, producent gry odpowiedzialny za projekt gameplayu, odpowiada na pytania redaktora serwisu Gamespot.

B.J. Blazkowicz stawi ponownie czoła nazistowskiej armii - Wolfenstein: The New Order – zapis rozgrywki prosto z E3 2013 - wiadomość - 2013-06-13
B.J. Blazkowicz stawi ponownie czoła nazistowskiej armii

Nagranie rozpoczyna się sielankowo – bohater zmierza samochodem do kompleksu badawczego nazistów, który musi zinfiltrować. Potem zaczyna się właściwa akcja, chociaż momentów strzelankowych jest stosunkowo mało. Producent gry podkreślił to, o czym wcześniej wiedzieliśmy: nowy Wolfenstein ma być przygodową grą akcji, która będzie polegać nie tylko na wybijaniu w pień wrogich oddziałów, ale także na eksploracji klimatycznych lokacji.

Grę napędza silnik id Tech 5 – jakość generowanej przezeń grafiki można ocenić na filmiku z E3 - Wolfenstein: The New Order – zapis rozgrywki prosto z E3 2013 - wiadomość - 2013-06-13
Grę napędza silnik id Tech 5 – jakość generowanej przezeń grafiki można ocenić na filmiku z E3
Wolfenstein: The New Order w skrócie:
  • Tytuł będzie przygodową grą akcji
  • Akcja rozegra się w 1960 roku i ponownie wcielimy się w amerykańskiego bohatera, B.J. Blazkowicza
  • Gra będzie „hulać” na zmodyfikowanej wersji silnika id Tech 5
  • Premiera produkcji odbędzie się w IV kwartale 2013 roku na PC oraz konsolach obecnej i nowej generacji

Ponadto na materiale wideo pokazano działanie specjalnej broni, dzięki której wytniemy dziurę np. w siatce ogrodzeniowej (i nie tylko, o czym można przekonać się, ogladając pierwszy zapis z rozgrywki). W trakcie nagrania pojawiły się też mechy, które będą nieodłączną częścią nowego Wolfensteina. Co więcej, zaprezentowano efektowną walkę z jednym z takich robotów i, jak można wywnioskować po obejrzeniu nagrania, nie zaliczymy jej raczej do najłatwiejszych. Warto jeszcze wspomnieć, że w grze bez problemu postrzelamy z dwóch broni jednocześnie.

W The New Order poznamy alternatywną wersję historii, w której Niemcy wygrali II wojnę światową - Wolfenstein: The New Order – zapis rozgrywki prosto z E3 2013 - wiadomość - 2013-06-13
W The New Order poznamy alternatywną wersję historii, w której Niemcy wygrali II wojnę światową

Wolfenstein: The New Order opowie o wydarzeniach rozgrywających się w 1960 roku. B.J. Blazkowicz obudzi się ze snu kriogenicznego i dowie się, że naziści wygrali II wojnę światową oraz chcą przejąć kontrolę nad całym światem. Naszym zadaniem będzie powstrzymanie zapędów niemieckich żołnierzy. Gra połączy powojenną atmosferę z klimatem charakterystycznym dla gatunku science-fiction. W tym tekście możecie przeczytać nasze wrażenia z pierwszego pokazu debiutanckiej gry szwedzkiego zespołu Machine Games, składającego się jednak z byłych pracowników Starbreeze Studios (Kroniki Riddicka, The Darkness).

Wolfenstein: The New Order wyjdzie na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360 oraz, jak oficjalnie potwierdzono, także na PlayStation 4 i Xboksa One. Premiera została zaplanowana na koniec 2013 roku.