Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 10:21

autor: Szymon Liebert

The Evil Within i Wolfenstein: The New Order trafią na PS4 oraz Xboksa One

The Evil Within oraz Wolfenstein: The New Order trafią na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Oba tytuły są wydawane przez firmę Bethesda Softworks i pojawią się także na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3.

Nowy Wolfenstein i horror The Evil Within pojawią się także na PlayStation 4 oraz Xboksie One. - The Evil Within i Wolfenstein: The New Order trafią na PS4 oraz Xboksa One - wiadomość - 2013-06-12
Nowy Wolfenstein i horror The Evil Within pojawią się także na PlayStation 4 oraz Xboksie One.
Gry firmy Bethesda:
  • The Evil Within oraz Wolfenstein: The New Order trafią na PS4 oraz Xboksa One
  • Wcześniej tytuły zapowiedziano na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3
  • The Evil Within to nowy horror od twórcy Resident Evil
  • Wolfenstein: The New Order jest powrotem serii strzelanek

Firma Bethesda Softworks ujawniła, że The Evil Within oraz Wolfenstein: The New Order, gry szykowane przez studia Tango Gameworks oraz Machine Games, trafią zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksa One. Wydawca mówił wcześniej, że oba tytuły pojawią się na “następnej generacji konsol”, ale nie precyzował, o które platformy chodzi. Jak widać, tytuły będą wieloplatformowe, bo poza wersjami na nowe sprzęty w przygotowaniu są też edycje na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Gry Bethesdy mieliśmy okazję zobaczyć parę tygodni przed E3 na specjalnym pokazie. Zarówno The Evil Within, jak i nowy Wolfenstein wydają się ciekawe. Pierwsza propozycja to klimatyczny survival horror od autora kultowych odsłon Resident Evil. Z kolei The New Order jest nową odsłoną znanej serii strzelanek, za którą odpowiada studio Machine Games, założone przez byłych pracowników Starbreeze. Tytuł przeniesie nas do alternatywnej wersji historii, w której Niemcy wygrały II wojnę światową.

The Evil Within opowie mrożącą krew w żyłach historię detektywa, który zostaje wezwany na miejsce masowego morderstwa – do zakładu dla obłąkanych. Szybko okaże się, że okolica wpadła we władanie tajemniczych mocy i bohater musi walczyć o życie. Bethesda pokazała nam początek tej historii i jedną z późniejszych scen. Po szczegóły odsyłamy do tekstu.

Wolfenstein: The New Order to dalsze przygody B. J. Blazkowicza, amerykańskiego bohatera wojennego. Blazkowicz budzi się z hibernacji, aby odkryć, że światem władają Naziści. W grę mieliśmy okazję zagrać i możemy powiedzieć, że prezentuje się ona solidnie. Serię czeka parę zmian, ale autorzy odwołują się do jej korzeni, w tym Wolfenstein 3D.

  1. The Evil Within – twórca serii Resident Evil znowu straszy
  2. Graliśmy w Wolfenstein: The New Order - Blazkowicz, naziści i Bękarty wojny w jednym
  3. Więcej informacji z E3 2013