Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 10:49

autor: qjin

The Walking Dead: 400 Days zadebiutuje w lipcu

Studio Telltale Games powierdziło datę premiery pierwszego DLC do jednej z najlepszych gier ubiegłego roku – The Walking Dead. Dodatek opowie zupełnie nową historię.

400 Days to pierwsze DLC do The Walking Dead firmy Telltale Games - The Walking Dead: 400 Days zadebiutuje w lipcu - wiadomość - 2013-06-12
400 Days to pierwsze DLC do The Walking Dead firmy Telltale Games

Studio znane z takich gier jak Sam & Max i Back to the Future zdradziło datę premiery zapowiedzianego niedawno pierwszego DLC do przygodówki The Walking Dead. Dodatek, o podtytule 400 Days, zadebiutuje w lipcu bieżącego roku na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation Vita i Xbox 360.

The Walking Dead: 400 Days w skrócie:
  • DLC opowie odrębną historię z nowymi bohaterami.
  • Wybory z podstawki odcisną piętno na wydarzeniach w 400 Days
  • Dodatek nie będzie samodzielny
  • Premiera została zapowiedziana na lipiec tego roku

Jak wynika z ujawnionych informacji, do uruchomienia rozszerzenia będzie wymagany pełny sezon The Walking Dead. Dodatek DLC zaprezentuje zupełnie odrębną historię, która przedstawi wydarzenia rozgrywające się przez pierwsze 400 dni od wybuchu epidemii. Poznamy losy pięciu nowych bohaterów, których twórcy stopniowo ujawniali przed oficjalną zapowiedzią 400 Days. Co ciekawe, mimo że to całkowicie odrębny rozdział, to wybory z podstawowej wersji gry mają mieć wpływ na przebieg akcji w DLC, a z kolei ważne decyzje w nadchodzącym dodatku odcisną swoje piętno na drugim sezonie cyklu. Co prawda, w rozszerzenie będzie można zagrać bez znajomości pierwszej serii, ale studio Telltale Games zaleca nadrobienie zaległości.

W dodatku poznamy pierwsze dni od narodzin zombie apokalipsy - The Walking Dead: 400 Days zadebiutuje w lipcu - wiadomość - 2013-06-12
W dodatku poznamy pierwsze dni od narodzin zombie apokalipsy

The Walking Dead: 400 Days ma kosztować 5 dolarów (ok. 16 zł). Cena jednak uzależniona jest od regionu, więc w innych krajach koszt DLC ulegnie zmianie. Niestety, autorzy gry nie doprecyzowali lipcowej daty wydania dodatku.

Historia rozszerzenia opowie losy nowych postaci - The Walking Dead: 400 Days zadebiutuje w lipcu - wiadomość - 2013-06-12
Historia rozszerzenia opowie losy nowych postaci

The Walking Dead to epizodyczna gra point’n’click, którą stworzyło studio Telltale Games. Produkcja, wielokrotnie nagradzana wyróżnieniami „Gry roku”, powstała na bazie komiksu Roberta Kirkmana, Tony'ego Moore'a oraz Charliego Adlarda, ale nie jest jego wiernym odzwierciedleniem, tylko adaptacją nawiązującą do wątków zaprezentowanych w papierowym oryginale. Fabuła pierwszego sezonu opowiada o losach Lee Everetta i kilku innych postaci, których bohater spotyka na drodze wypełnionej licznymi zombiakami.

The Walking Dead: 400 Days zadebiutuje w lipcu - ilustracja #4

The Walking Dead to przejmująca opowieść o przetrwaniu w prawdziwej apokalipsie zombie. Z jednej strony – mocne zwroty akcji, z drugiej – mało „gry w grze”. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do – niezbyt częstych i przeważnie mało angażujących – sekwencji QTE, które polegają na wciskaniu przycisków w odpowiednim, wyznaczonym czasie, ale tytuł nadrabia całą resztą. O tym, czy warto zapoznać się z tym interaktywnym filmem, przeczytacie w naszej recenzji.