Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 10:43

autor: Adrian Werner

The Walking Dead: 400 Days - pierwsze informacje i premierowy zwiastun

Zapowiedziano dodatek The Walking Dead: 400 Days. Opowie on pięć nowych historii, z których każda skoncentruje się na losach innej postaci.

Studio Telltale Games od kilkunastu dni podkręcało atmosferę sugerując, że pracuje nad czymś nowym związanym ze swoją wyśmienitą zombiakową przygodówką. Teraz zespół wreszcie oficjalnie ujawnił projekt zatytułowany The Walking Dead: 400 Days, który zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation Vita i Xbox 360.

Będzie to rozszerzenie DLC, które wzbogaci grę o dodatkowy rozdział. Opowie on o pierwszych 400 dniach od wybuchu epidemii. Wydarzenia prześledzimy z perspektywy pięciu nowych postaci. Każda z nich otrzyma własną historię i sami wybierzemy w jakiej kolejności je rozegrać. Wszystkie obracać się będą jednak wokół postoju ciężarówek, zlokalizowanego obok zjazdu z jednej z autostrad w stanie Georgia.

Co ciekawe, decyzje podjęte przez nas w trakcie przechodzenia podstawowej wersji The Walking Dead będą miały wpływ na wydarzenia w dodatku. Natomiast wybory dokonane w 400 Days ukształtują niektóre wątki w przyszłych odsłonach serii.

The Walking Dead: 400 Days - pierwsze informacje i premierowy zwiastun - ilustracja #1

Warto przy okazji wspomnieć, że na konferencji Sony ogłoszono, że na konsolę przenośną PlayStation Vita ukaże się pierwszy sezon The Walking Dead wraz z dodatkiem 400 Days. Gracze będą mogli wybrać między dwoma trybami sterowania – za pomocą przycisków lub ekranu dotykowego. Ponadto do sprzedaży trafi specjalne wydanie konsoli z dołączoną grą.

  1. Konferencja Sony na E3 2013