Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 10:12

autor: Marcin Skierski

Assassin's Creed IV: Black Flag - pokaz rozgrywki i dodatki na konsolach Sony

Kilkuminutowa prezentacja rozgrywki w grze Assassin's Creed IV: Black Flag to jedna z atrakcji niedawno zakończonej konferencji firmy Sony na targach E3. Oprócz tego zapowiedziano ekskluzywną zawartość dla wersji na konsole z rodziny PlayStation oraz udostępniono dwa zwiastuny.

Na konferencji prasowej firmy Sony podczas targów E3 zaprezentowano rozgrywkę w grze Assassin’s Creed IV: Black Flag. Przy okazji ujawniono dodatkową zawartość dla wersji na PlayStation 4 i PlayStation 3, a także udostępniono nowe zwiastuny tego tytułu.

Pokaz rozgrywki na PlayStation 4 był tym bardziej oczekiwany, że do tej pory byliśmy karmieni jedynie screenami i zwiastunami produkcji studia Ubisoft Montreal. Zaprezentowano zarówno spokojną sekwencję skradankową, jak i efektowną bitwę morską rozpoczynającą się płynnie po wskoczeniu przez głównego bohatera na pokład statku. Niestety, pokaz zakończył się bardzo niefortunnym zawieszeniem gry.

Firmy Sony i Ubisoft podpisały porozumienie, na mocy którego Assassin’s Creed IV: Black Flag w wersjach na PlayStation 4 oraz PlayStation 3 otrzyma dodatkową zawartość. Mowa o trzech misjach, w których wystąpi Aveline, czyli główna protagonistka Assassin’s Creed III: Liberation z PlayStation Vita. Oprócz tego udostępniono dwa nowe zwiastuny nadchodzącej odsłony.

Assassin’s Creed IV: Black Flag to kolejna część niezwykle popularnego cyklu gier akcji traktującego o odwiecznych zmaganiach pomiędzy asasynami i templariuszami. Tytuł jest tworzony przez studio Ubisoft Montreal i zadebiutuje 31 października w Polsce na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Data premiery wersji na PlayStation 4 i Xboksa One nie jest jeszcze znana.