Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 09:55

autor: Hed

Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360

Far Cry Classic to specjalna wersja kultowej strzelanki z 2004 roku na Xboksa 360, która trafi do sprzedaży w tym roku. Tytuł pojawi się w ramach programu Summer of Arcade i będzie kosztował 560 punktów Microsoftu.

Któż to czai się w wodzie? To Far Cry Classic na Xboksa 360. - Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360 - wiadomość - 2013-06-11
Któż to czai się w wodzie? To Far Cry Classic na Xboksa 360.
Far Cry 3 Classic:
  • Wersja gry na Xboksa 360, która pojawi się w tym roku
  • Tytuł zadebiutuje w ramach programu Summer of Arcade w cenie 560 punktów Microsoftu
  • Summer of Arcade to platforma promująca najciekawsze gry arcade na Xboksie 360

Far Cry zostanie przeniesiony w tym roku na Xboksa 360 w wersji zatytułowanej Far Cry Classic, która zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej w ramach programu Summer of Arcade. To oznacza, że posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli zagrać w słynną pierwszą odsłonę serii zapoczątkowanej przez studio Crytek, a później kontynuowanej przez firmę Ubisoft. Data premiery tytułu nie jest znana, ale wiemy, że zapłacimy za niego 560 punktów Microsoftu.

W Far Cry Classic wcielimy się w kapitana łodzi Jacka Carvera, który trafia na tropikalną wyspę i pakuje się w tarapaty. Konwersja na Xboksa 360 ma zawierać wszystko to, co pierwowzór, a więc kampanię solową, otwarty świat i charakterystyczny styl rozgrywki. Przed laty tytuł zachwycał bujną roślinnością i rozmachem. Dzisiaj pewnie już takiego wrażenia nie zrobi, ale i tak warto będzie go sprawdzić. To punkt wyjścia dla późniejszych gier, w tym popularnego Far Cry 3.

Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360 - ilustracja #2

Cena Far Cry Classic dotyczy zakupu samej gry. Być może będzie można dostać ją jeszcze taniej, bo z akcjami typu Summer of Arcade zwykle wiążą się promocje cenowe. W przeszłości polegały one na tym, że kupując wszystkie gry wyróżnione w ramach tego programu, uzyskujemy zwrot części punktów Microsoftu. Czas pokaże, czy tym razem będzie podobnie. Oprócz Far Cry Classic, w tegorocznym Summer of Arcade zobaczymy między innymi Brothers: A Tale of Two Sons.

Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360 - ilustracja #3Far Cry to strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez studio Crytek, która pokazywała możliwości technologiczne silnika CryEngine. Produkcja imponowała olbrzymimi połaciami terenu, bujną dżunglą, soczystymi kolorami i wieloma innymi aspektami graficznymi. Do popularności gry przyczyniła się też rozgrywka oferująca sporą swobodę działania. Prawa do marki posiada firma Ubisoft, która zresztą korzysta z nich dobrze, czego dowodem jest ubiegłoroczny Far Cry 3.

  1. Oficjalna strona serii Far Cry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.