Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 09:55

autor: Szymon "Hed" Liebert

Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360

Far Cry Classic to specjalna wersja kultowej strzelanki z 2004 roku na Xboksa 360, która trafi do sprzedaży w tym roku. Tytuł pojawi się w ramach programu Summer of Arcade i będzie kosztował 560 punktów Microsoftu.

Któż to czai się w wodzie? To Far Cry Classic na Xboksa 360. - Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360 - wiadomość - 2013-06-11
Któż to czai się w wodzie? To Far Cry Classic na Xboksa 360.
Far Cry 3 Classic:
  • Wersja gry na Xboksa 360, która pojawi się w tym roku
  • Tytuł zadebiutuje w ramach programu Summer of Arcade w cenie 560 punktów Microsoftu
  • Summer of Arcade to platforma promująca najciekawsze gry arcade na Xboksie 360

Far Cry zostanie przeniesiony w tym roku na Xboksa 360 w wersji zatytułowanej Far Cry Classic, która zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej w ramach programu Summer of Arcade. To oznacza, że posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli zagrać w słynną pierwszą odsłonę serii zapoczątkowanej przez studio Crytek, a później kontynuowanej przez firmę Ubisoft. Data premiery tytułu nie jest znana, ale wiemy, że zapłacimy za niego 560 punktów Microsoftu.

W Far Cry Classic wcielimy się w kapitana łodzi Jacka Carvera, który trafia na tropikalną wyspę i pakuje się w tarapaty. Konwersja na Xboksa 360 ma zawierać wszystko to, co pierwowzór, a więc kampanię solową, otwarty świat i charakterystyczny styl rozgrywki. Przed laty tytuł zachwycał bujną roślinnością i rozmachem. Dzisiaj pewnie już takiego wrażenia nie zrobi, ale i tak warto będzie go sprawdzić. To punkt wyjścia dla późniejszych gier, w tym popularnego Far Cry 3.

Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360 - ilustracja #2

Cena Far Cry Classic dotyczy zakupu samej gry. Być może będzie można dostać ją jeszcze taniej, bo z akcjami typu Summer of Arcade zwykle wiążą się promocje cenowe. W przeszłości polegały one na tym, że kupując wszystkie gry wyróżnione w ramach tego programu, uzyskujemy zwrot części punktów Microsoftu. Czas pokaże, czy tym razem będzie podobnie. Oprócz Far Cry Classic, w tegorocznym Summer of Arcade zobaczymy między innymi Brothers: A Tale of Two Sons.

Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360 - ilustracja #3Far Cry to strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez studio Crytek, która pokazywała możliwości technologiczne silnika CryEngine. Produkcja imponowała olbrzymimi połaciami terenu, bujną dżunglą, soczystymi kolorami i wieloma innymi aspektami graficznymi. Do popularności gry przyczyniła się też rozgrywka oferująca sporą swobodę działania. Prawa do marki posiada firma Ubisoft, która zresztą korzysta z nich dobrze, czego dowodem jest ubiegłoroczny Far Cry 3.

  1. Oficjalna strona serii Far Cry