Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Far Cry Classic (X360)

Far Cry Classic

Przygotowana z myślą o użytkownikach konsol siódmej generacji reedycja pecetowego przeboju Far Cry z 2004 roku, który zapoczątkował niezwykle popularną serię sandboksowych gier akcji firmy Ubisoft.

Akcji | sandbox | FPS | strzelanki

Okładka Far Cry Classic (X360)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

11lut2014

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Far Cry Classic to propozycja ekipy deweloperskiej studia Ubisoft Montreal skierowana do posiadaczy konsol siódmej generacji, którzy nie mieli wcześniej możliwości poznać pierwszej, wydanej wyłącznie na komputerach PC odsłony cyklu sandboksowych strzelanin.

Inaczej niż pecetowy pierwowzór, Far Cry Classic oferuje wyłącznie kampanię trybu jednoosobowego. Gracze poznają więc perypetie Jacka Cravera, właściciela niewielkiej firmy przewozowej, który wykonując jedno ze zleceń trafia na odizolowaną od świata tropikalną wysepkę. Niestety, wkrótce po dotarciu na miejsce łódź bohatera zostaje zatopiona przez nieznane jednostki militarne. Zdany na własne siły heros musi przetrwać na opanowanym przez wrogów terenie i spróbować znaleźć sposób ucieczki.

Jak przystało na sandbox z prawdziwego zdarzenia, zabawa toczy się na rozległym i mocno zróżnicowanym obszarze, a zadania stawiane przed bohaterem nie są z góry ustalone. W trakcie rozgrywki gracz ma dużą swobodę w eksplorowaniu terenu, podejmowaniu interakcji z otoczeniem czy rozwiązywaniu łamigłówek.

Co oczywista twórcy nie zapomnieli o odpowiednio zróżnicowanym arsenale dostępnej broni. W trakcie potyczek z przeciwnikami gracz może korzystać m.in. z pistoletów półautomatycznych, strzelb czy karabinów maszynowych. W wielu przypadkach od odpowiedniego doboru uzbrojenia zależy wynik konfrontacji z przeciwnikami, którzy odznaczają się wysokim poziomem AI.

W swoim czasie oprawa wizualna Far Cry, generowana przez silnik CryEngine uznawana była za wybitną. Mimo upływu lat gra zachowała wysokie walory estetyczne, a takie elementy jak gęsta, tropikalna roślinność czy rozległe widoki nadal mogą się podobać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,2 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Gry podobne do Far Cry Classic

Klasyfikacja PEGI Far Cry Classic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360
Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360

wiadomość11 czerwca 2013

Far Cry Classic to specjalna wersja kultowej strzelanki z 2004 roku na Xboksa 360, która trafi do sprzedaży w tym roku. Tytuł pojawi się w ramach programu Summer of Arcade i będzie kosztował 560 punktów Microsoftu.

X360
PS3