Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Resistance 2 (PS3)

Resistance 2 PS3

Resistance 2 to kontynuacja popularnej strzelaniny FPP, która trafiła wyłącznie na PS3. Pierwsza część była tytułem startowym tej konsoli i spotkał się z ciepłym przyjęciem.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Resistance 2 (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

4listopada2008

26listopada2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resistance 2 to kontynuacja popularnej strzelaniny FPP, która trafiła wyłącznie na PS3. Pierwsza część była tytułem startowym tej konsoli i spotkała się z dobrym przyjęciem. Połączenie klimatów rodem z II wojny światowej (która w grze jednak nie wybuchła) z najazdem na ludzkość zmutowanych pod wpływem wirusa Chimer przypadło do gustu graczom, dlatego też powstał sequel oferujący znaczne rozwinięcie rozwiązań znanych z poprzedniczki.

Główny bohater nazywa się Nathan Hale i jest odporny na rozsiewanego przez mutanty wirusa. Akcja opowiada o wydarzeniach, jakie nastąpiły tuż po zakończeniu historii ukazanej w części pierwszej. Żołnierz zostaje schwytany przez tajemniczą organizację, która bada ludzi nieulegających chorobie. W trakcie transportu do amerykańskiej bazy, samolot zostaje zestrzelony. Nathan dociera jednak do wybrzeża Stanów Zjednoczonych, a następnie w ramach projektu „sentinels” przygotowuje się do dalszej walki z Chimerą. Wkrótce następuje zmasowany atak najeźdźcy na amerykański kontynent.

Szybkie tempo rozgrywki zapewnia dynamiczną akcję, a bogaty arsenał wymyślnych broni gwarantuje duże zróżnicowanie podczas wymiany ognia z nacierającymi falami wroga. Ci ostatni, wśród których jest 12 nowych typów Chimer, nie ograniczają się do piechoty. Potężne roboty, wielkie mutanty i latające wehikuły to tylko niektóre z nieprzyjacielskich jednostek. Gracz poza walką na piechotę, może także zasiąść w kabinie jednego z kilku dostępnych pojazdów i zgotować wrogom piekło.

Gra zapewnia sporo możliwości rozgrywek wieloosobowych. Sześćdziesięciu graczy na raz może bawić się w trybie online. Do tego dochodzi walka w sieci lokalnej, a także przy jednej konsoli na podzielonym ekranie. Co ciekawe, w trybie kooperacji stworzonym z myślą o ośmiu graczach, fabuła jest zupełnie inna niż ta z podstawowej kampanii. Tę ostatnią z kolei można przejść na podzielonym ekranie wraz z kolegą. Komunikacja głosowa z partnerami z zespołu osiągnęła jakość telefonicznej rozmowy. Wykonanie to trzecia generacja gier na PlayStation 3. Animacja jest płynna i naturalna, a tekstury szczegółowe. Resistance 2 wyróżnia się również wysokiej klasy efektami specjalnymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-60  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 848 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do Resistance 2

Klasyfikacja PEGI Resistance 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Resistance 2 - recenzja gry
Resistance 2 - recenzja gry

Recenzja 18 listopada 2008, 14:07

Sporą część kampanii przychodzi nam grać z grupą sterowanych przez AI komandosów. W nieszczęściu zawsze pociechą jest towarzystwo, ale w tym przypadku strasznie kłuje w oczy to, że nasi koledzy to tylko atrapa: ich strzały nie chcą zbytnio ranić przeciwników, a o śmierci ich samych w ogóle nie ma mowy. Wiadomo, że NPC nie mogą przechodzić gry za nas, ale można było zrobić to jakoś bardziej dyskretnie. Szczególnie, że jeden z nich cały czas nosi ze sobą jedną z mocniejszych broni w grze – podczas gdy my szyjemy do wroga z pistoletu, on biega z minigunem i dłubie w nosie.