Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2013, 10:04

autor: Draug

Gran Turismo 5, Resistance i inne gry na PlayStation 3 stracą wsparcie sieciowe w 2014 roku

Firma Sony ujawniła listę gier na PlayStation 3, które do połowy przyszłego roku stracą wsparcie dla funkcji sieciowych. Będą to Gran Turismo 5 i MAG oraz serie Resistance i SOCOM.

W maju 2014 roku z Gran Turismo 5 zniknie sieciowy multiplayer. - Gran Turismo 5, Resistance i inne gry na PlayStation 3 stracą wsparcie sieciowe w 2014 roku - wiadomość - 2013-12-27
W maju 2014 roku z Gran Turismo 5 zniknie sieciowy multiplayer.

Zmierzch siódmej generacji konsol powoli staje się faktem. Świadczy o tym chociażby oficjalna strona poświęcona wsparciu usług sieciowych w grach na PlayStation 3. Ostatnia aktualizacja owej witryny dotyczyła podania terminów (przypadających na pierwszą połowę przyszłego roku), po których funkcje internetowe staną się niedostępne w kilku spośród ważniejszych tytułów ekskluzywnych na przedostatnią stacjonarną konsolę firmy Sony:

Z kolei w marcu opcja strzelania do kolegów przez Internet opuści gry z serii Resistance. - Gran Turismo 5, Resistance i inne gry na PlayStation 3 stracą wsparcie sieciowe w 2014 roku - wiadomość - 2013-12-27
Z kolei w marcu opcja strzelania do kolegów przez Internet opuści gry z serii Resistance.

Utrata wsparcia dla usług sieciowych oznacza przede wszystkim, że w wymienionych grach przestanie być dostępna rozgrywka wieloosobowa przez Internet. Co więcej, tytuły te nie doczekają się już żadnej aktualizacji ani dodatku do pobrania. Okaże się to szczególnie dotkliwe dla posiadaczy MAG i SOCOM: Confrontation, jako że sieciowy multiplayer jest tam jedyną formą zabawy i bez niego obie pozycje staną się całkowicie niegrywalne. W przypadku pozostałych produkcji brak funkcji internetowych po prostu ograniczy graczy do cieszenia się zabawą w trybie jednoosobowym lub z kolegami na podzielonym ekranie.

Na koniec przypomnijmy, że to nie pierwsze tytuły na PlayStation 3, które przestały oferować wsparcie dla funkcji sieciowych. 26 listopada bieżącego roku (czyli niemal równo miesiąc temu) stało się to z PAIN, a wcześniej podobny los spotkał takie produkcje jak MotorStorm, MotorStorm: Pacific Rift, Race Driver: GRID oraz The Lord of the Rings: Conquest.