Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka PAIN (PS3)

PAIN PS3

Główną inspiracją dla przygotowanej wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3 gry PAIN był telewizyjny program Jackass.

Akcji | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka PAIN (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

29listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Główną inspiracją dla przygotowanej wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3 gry PAIN był telewizyjny program Jackass. Akcja tej pozycji rozgrywa się w wielkim mieście, gdzie bohaterowie uczestniczą w przeróżnych sytuacjach, powszechnie określanych w społeczeństwie mianem ekstremalnych. PAIN opracowali ludzie ze studia developerskiego Idol Minds (twórcy m.in. Cool Boarders 4), a grę można kupić tylko elektronicznie poprzez PlayStation Store.

Wśród czekających na nas zadań znajdujemy: wystrzeliwanie się z olbrzymiej procy, skakanie po dachach budynków oraz niszczenie wszystkiego, co udaje nam się napotkać na drodze. Jako, że gra nastawiona jest na zabawę w trybie multiplayer, gracze czerpią przyjemność wspólnie uczestnicząc w tego rodzaju zabawach. Akrobacje również można wykonywać razem – łapiąc się za ręce, nogi itp. Specjalny system podlicza nasze osiągnięcia w takich dziedzinach, jak tłuczenie okien czy niszczenie mienia, a nierzadko musimy zdewastować odpowiednią liczbę obiektów w określonym czasie.

Aby uczynić animację i wirtualną przestrzeń bardzo podobną do rzeczywistości, zdecydowano się na użycie silnika Havok, który odpowiada za naturalną fizykę. Projekty postaci przypominają karykatury - sama gra przepełniona jest zresztą humorem. W ramach PlayStation Store dostępne są także za drobną opłatą przeróżne dodatki, czyli między innymi nowe miasta, bonusowi bohaterowie itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Gry podobne do PAIN

Klasyfikacja PEGI PAIN

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?
Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?

wiadomość26 sierpnia 2010

Firma analityczna FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment) przygotowała swój pierwszy raport poświęcony sprzedaży gier poprzez PlayStation Network. Platforma ta nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością jak konkurencyjna Xbox Live Arcade, ale daje niezłe perspektywy zarobku twórcom takich produkcji jak DeathSpank czy Joe Danger.

PlayStation 3 z pierwszymi grami 3D
PlayStation 3 z pierwszymi grami 3D

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Sony potwierdziła, że dzisiaj w ofercie PlayStation Network pojawią się pierwsze tytuły robiące użytek ze stereoskopowego efektu 3D, wprowadzonego do PlayStation 3 w ramach kwietniowej aktualizacji systemu operacyjnego konsoli.

Wieści ze świata (Final Fantasy VII, Epic Mickey, Darkness Within 2) 1/06/10
Wieści ze świata (Final Fantasy VII, Epic Mickey, Darkness Within 2) 1/06/10

wiadomość1 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o wznowieniu Final Fantasy VII, nowym stylu graficznym Epic Mickey, problemach z ekranizacją Hobbita, dwóch milionach egzemplarzy iPada, a także premierze przygodówki Darkness Within 2. Zapraszamy do lektury.

PAIN najpopularniejszą grą PlayStation Network
PAIN najpopularniejszą grą PlayStation Network

wiadomość22 grudnia 2008

Pulse, internetowy magazyn telewizyjny Sony stworzony z myślą o amerykańskich użytkownikach PlayStation Network, ujawnił listę dziesięciu najpopularniejszych produkcji 2008 roku sprzedawanych za pośrednictwem tego systemu. Okazało się, że pierwsze miejsce zajęła zabawna pozycja o tytule PAIN, w której wystrzeliwujemy bohatera i staramy się zniszczyć jak najwięcej elementów lokacji, zdobywając jednocześnie punkty.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 października 2008)

wiadomość23 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: sprzedaż Gears of War 2 zablokowana w Niemczech i Japonii, David Hasselhoff w PAIN, nowe odcinki American McGee’s Grimm od przyszłego czwartku, aktualizacja oferty Steama. Zapraszamy do lektury.