Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka PAIN: Amusement Park (PS3)

PAIN: Amusement Park PS3

Pełnoprawny dodatek do wydanej w 2007 roku zręcznościówki PAIN. Wybieramy się do wesołego miasteczka, uczestnicząc w brutalnych zabawach polegających na zadawaniu sobie bólu.

To jest dodatek do gry PAIN.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka PAIN: Amusement Park (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

11września2008

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2007 roku zręcznościówki PAIN. Ogólne założenia rozgrywki pozostawiono w niemal niezmienionej postaci. Gra opiera się więc na przystępowaniu na ekstremalnych zabaw, polegających na zadawaniu sobie niewyobrażalnego bólu. Całość pod wieloma względami przypomina takie programy telewizyjne jak Jackass czy Dirty Sanchez.

W przeciwieństwie do podstawowej wersji programu, gdzie zwiedzało się niewielką dzielnicę miasta, w Amusement Park w centrum zainteresowania znajduje się tytułowy park rozrywki, do którego przenoszą się wszyscy uczestnicy ekstremalnych zmagań. Bawić można się w pojedynkę, bądź też przystępować do starć rozgrywanych w Sieci.

Do dyspozycji gracza oddano pieć nowych trybów zabawy. Hot n Cold opiera się na konieczności wyszukania ukrytego w parku rozrywki pluszowego misia, detonując przy okazji inne futrzaki w celu ustalenia czy zbliżyło się do celu czy może od niego oddaliło. Clown Toss oferuje możliwość znęcania się nad tytułowym klaunem. Fun with Explosives wymaga dokonywania detonacji jak największej liczby beczek z prochem. Trauma polega na zadawaniu sterowanej postaci jak największego bólu w wyznaczonym limicie czasowym. Ostatni z nowych trybów to Call the Shot, zakładający konieczność ustrzeliwania katapultowanych obiektów.

Kolejne niebezpieczne akcje nagradzane są zabawnymi filmikami z udziałem sterowanych bohaterów. Niezależnie od wybranego przez siebie trybu zabawy, dodatkowe punkty uzyskuje się za łączenie kolejnych akcji w bardziej złożone kombinacje. W miarę postępów w rozgrywce gracz uzyskuje też dostęp do nowych bonusów. PAIN: Amusement Park oferuje pełne wsparcia dla systemu trofeów, a także umożliwia zamieszczanie swoich wyników w ogólnoświatowych rankingach najlepszych graczy.

Oprawa wizualna PAIN: Amusement Park prezentuje bardzo zbliżony poziom wykonania do podstawowej wersji, choć duży nacisk położono na szczegółowe wykonanie poszczególnych atrakcji wesołego miasteczka. Są to między innymi karuzele, strzelnice oraz kolejki górskie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PAIN: Amusement Park

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.