Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Virtua Fighter 5 (PS3)

Virtua Fighter 5

Virtua Fighter 5 jest kolejną odsłoną cyklu wirtualnych gier walki, zapoczątkowanego w 1993 roku przez dalekowschodnią korporację Sega.

Bijatyki | na 2 osoby

Okładka Virtua Fighter 5 (PS3)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lut2007

PS3

26paź2007

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Fighter 5 jest kolejną odsłoną cyklu wirtualnych gier walki, zapoczątkowanego w 1993 roku przez dalekowschodnią korporację Sega. Zgodnie z tradycją niniejsza pozycja pojawiła się najpierw w wersji, przeznaczonej dla zręcznościowych automatów wrzutowych, aby następnie trafić na domową platformę elektroniczno-rozrywkową. Wybór początkowo padł na stacjonarną konsolę PlayStation 3 – jej poprzedniczka otrzymała dwie części serii VF, czyli Virtua Fighter 4 i Virtua Fighter 4: Evolution. Nieco później zapowiedziano jednak też edycję dla Xboxa 360.

Tym razem developerzy zaimplementowali siedemnaście postaci bohaterów, którymi możemy pokierować w pojedynkach o tytuł najlepszego wojownika. Wśród dostępnych awanturników widzimy zarówno dobrze znanych zawodników (m.in. Akira Yuki, Lau Chan, Jeffry McWild, Kage-Maru i Lion Rafale), jak i zupełnie nowy duet. Ten ostatni obejmuje pochodzącą z Chin niewiastę imieniem Eileen (mistrzyni tzw. małpiego kung fu) oraz El Blaze'a – specjalistę od meksykańskiego wrestlingu (Lucha Libre). Warto zaznaczyć, iż istnieje możliwość ubierania postaci w przeróżne stroje i wyposażania ich w rozmaite akcesoria dodatkowe. Rzecz jasna za wszystkie gadżety płaci się wirtualnymi pieniędzmi, zarabianymi poprzez zwyciężanie w kolejnych walkach.

Zabawę skonstruowano natomiast w taki sposób, aby taką samą przyjemność czerpali z niej nowicjusze i starzy wyjadacze. Doświadczonych graczy zapewne cieszy wprowadzenie przez autorów nigdzie nie prezentowanych wcześniej ciosów, pozwalających na zaatakowanie oponentów z boku. Ponadto Virtua Fighter 5 wyróżnia się szczegółowo dopracowaną trójwymiarową oprawą graficzną, której piękno dostrzegają przede wszystkim posiadacze wyświetlaczy klasy HD, gdyż dzieło koncernu Sega obsługuje tryb ekranowy 720p.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 400 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Virtua Fighter 5

Klasyfikacja PEGI Virtua Fighter 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.
Virtua Fighter 5 - przed premierą
Virtua Fighter 5 - przed premierą

Przed premierą 24 listopada 2006, 13:50

Powód do dumy dla fanów – system walki ulegnie jednej większej i kilku mniejszym modyfikacjom. Z „drobniejszych” spraw warto wspomnieć o nowych, odlotowych ciosach, ruchach i kombosach, którymi autorzy sprawiedliwie obdarują każdego wojownika. Najważniejszą zmianą jest zaimplementowanie całkiem nowego offensive move – ataku z boku, czyniącego z walki jeszcze ciekawsze widowisko. Teraz pojęcie „gra trójwymiarowa” nabierze nowego wymiaru, a ciosy nie będą dosięgać tylko przodu lub tyłu postaci, ale także jej boków.

PS3
X360