Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Soulcalibur IV (X360)

Soulcalibur IV

Soul Calibur IV to kolejna bijatyka z popularnej serii, traktującej o walkach mistrzów posługiwania się rozmaitymi typami broni białej. W zależności od wydania gry na daną platformę, gracze otrzymywali możliwość zabawy dodatkową postacią z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Bijatyki | na 2 osoby

Okładka Soulcalibur IV (X360)

data premiery gry:

29lip2008

PS3 X360

Soul Calibur IV to kolejna bijatyka z popularnej serii, traktującej o walkach mistrzów posługiwania się rozmaitymi typami broni. Niniejsza pozycja jest zarazem pierwszą we wspomnianym cyklu, zapowiedzianą wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3 i Xbox 360. Oferowana przez te platformy moc pozwoliła developerom z ekipy Project Soul, wchodzącej w skład dalekowschodniej korporacji Namco Bandai, na rozwinięcie skrzydeł przede wszystkim w materii oprawy wizualnej (szczególne wrażenie robi wygląd trójwymiarowych modeli wojowników, ich animacja oraz kipiące detalami środowisko).

Na wirtualnych arenach oglądamy zarówno postaci doskonale znane z poprzednich odsłon serii (m.in. Ivy, Mitsurugi i Nightmare), jak i bohaterów nigdzie wcześniej nie prezentowanych. Rzecz jasna za każdym awanturnikiem stoi indywidualny styl walki oraz interesująca historia, związana z dwoma legendarnymi mieczami, nazwanymi Soul Edge i Soul Calibur. Specjalnie na potrzeby omawianej gry developerzy opracowali nowy system potyczek, w którym ważne jest nie tylko umiejętne operowanie własnymi atutami, ale także wykorzystywanie interaktywnego otoczenia. Całości dopełnia wysokiej próby Sztuczna Inteligencja, stanowiąca bardzo wymagającego przeciwnika w pojedynkach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 799 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Gry podobne do Soulcalibur IV

Klasyfikacja PEGI Soulcalibur IV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Soulcalibur IV

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Soulcalibur IV - recenzja gry
Soulcalibur IV - recenzja gry

Recenzja 4 września 2008, 10:10

Sam rdzeń rozgrywki uległ niewielkim zmianom. Dodano specjalny licznik (Soul Gauge), który odmierza zdolność do obrony przed krytycznym trafieniem (Critical Finish). Im więcej ciosów przyjmujemy na gardę, tym więcej tracimy „duszy”. W końcu licznik zaczyna migać na czerwono, co oznacza, że jesteśmy wystawieni na atak krytyczny, zabijający jednym ciosem (na szczęście nie jest on znów tak łatwy do wykonania). Nie można powiedzieć, by dodanie licznika zmieniało diametralnie pojedynki w Soul Calibur IV. Tak jak we wcześniejszych częściach są one dość szybkie i nie wymagają doskonałego wymierzania ciosów. Pozwala to na odniesienie zwycięstwa nawet zupełnie zielonym w bijatykach graczom. Wystarczy trochę „pomielić” przyciskami, co zawsze przyniesie jakiś tam efekt – czasem nawet dość spektakularny.

PS3
X360