Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Soulcalibur IV (PS3)
OkładkaSoulcalibur IV (PS3)

Soulcalibur IV

Soul Calibur IV to kolejna bijatyka z popularnej serii, traktującej o walkach mistrzów posługiwania się rozmaitymi typami broni białej. W zależności od wydania gry na daną platformę, gracze otrzymywali możliwość zabawy dodatkową postacią z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Bijatyki | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soulcalibur IV Premiera

29lip2008

X360 PS3

Gry podobne do Soulcalibur IV

Tekken 7

Tekken 6

Tekken 5: Dark Resurrection

Soul Calibur IV to kolejna bijatyka z popularnej serii, traktującej o walkach mistrzów posługiwania się rozmaitymi typami broni. Niniejsza pozycja jest zarazem pierwszą we wspomnianym cyklu, zapowiedzianą wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3 i Xbox 360. Oferowana przez te platformy moc pozwoliła developerom z ekipy Project Soul, wchodzącej w skład dalekowschodniej korporacji Namco Bandai, na rozwinięcie skrzydeł przede wszystkim w materii oprawy wizualnej (szczególne wrażenie robi wygląd trójwymiarowych modeli wojowników, ich animacja oraz kipiące detalami środowisko).

Na wirtualnych arenach oglądamy zarówno postaci doskonale znane z poprzednich odsłon serii (m.in. Ivy, Mitsurugi i Nightmare), jak i bohaterów nigdzie wcześniej nie prezentowanych. Rzecz jasna za każdym awanturnikiem stoi indywidualny styl walki oraz interesująca historia, związana z dwoma legendarnymi mieczami, nazwanymi Soul Edge i Soul Calibur. Specjalnie na potrzeby omawianej gry developerzy opracowali nowy system potyczek, w którym ważne jest nie tylko umiejętne operowanie własnymi atutami, ale także wykorzystywanie interaktywnego otoczenia. Całości dopełnia wysokiej próby Sztuczna Inteligencja, stanowiąca bardzo wymagającego przeciwnika w pojedynkach.

Ostatnia modyfikacja 30 kwietnia 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 804 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Soulcalibur IV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Soulcalibur IV Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360