Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Tekken 5: Dark Resurrection (PS3)

Tekken 5: Dark Resurrection PS3

Tekken 5: Dark Resurrection jest specjalną edycją ostatniej bijatyki spod szyldu tej znanej serii, wypuszczonej na platformie PlayStation 2.

Bijatyki | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Tekken 5: Dark Resurrection (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

2marca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tekken 5: Dark Resurrection jest specjalną edycją ostatniej bijatyki spod znaku Tekken, wypuszczonej na platformie PlayStation 2. "Mroczne Wskrzeszenie" zadedykowano pierwotnie automatom coin-op, następnie nieco zmodyfikowano na potrzeby PlayStation Portable, aż wreszcie udostępniono posiadaczom PlayStation 3 wyłącznie za pośrednictwem internetowego systemu PlayStation Network. Użytkownicy PS3 otrzymali wersję najbogatszą, co niesie ze sobą przede wszystkim grafikę w wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 1080p) i dostępną po raz pierwszy w standardzie postać Jinpachiego Mishimy – demonicznego ojca Heihachiego.

Developerzy zaimplementowali zatem dokładnie 36 wojowników, dysponujących unikalnymi stylami walki. Wśród bohaterów przewijają się zarówno awanturnicy, doskonale znani z poprzednich części serii Tekken (chociażby Hwoarang, Marshall Law, King, Yoshimitsu i Paul Phoenix), jak i postaci zupełnie nowe (np. Lili i Sergei Dragunov). Bawić się możemy m.in. w trybie Arcade, Ghost Battle i Gallery. Opcja multiplayer pozwala natomiast wyłącznie organizować pojedynki na wspólnym ekranie. Generalnie Tekken 5: Dark Resurrection w wersji dla PlayStation 3 stanowi swoisty pomost pomiędzy pełnoprawnymi grami dla konsol dwóch różnych generacji (vide pozycja pt. Tekken Tag Tournament z 2000 roku, wydana po Tekkenie 3 i przed Tekkenem 4).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tekken 5: Dark Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Tekken 7 w produkcji?
Tekken 7 w produkcji?

wiadomość27 maja 2010

Z doniesień portugalskiej wersji serwisu Eurogamer wynika, że w produkcji znajduje się siódma odsłona Tekkena. Podobno kolejną grę z serii zapowiedział jej współautor, czyli Katsuhiro Harada, który pojawił się na jednej z imprez branżowych w Madrycie. Niestety nie znamy żadnych szczegółów rzekomej gry, bo nie została ona jeszcze potwierdzona przez Namco Bandai.

Znamy listę postaci w Tekkenie 6

wiadomość26 maja 2008

Znamy już skład wojowników, którzy wezmą udział w turnieju King of Iron Fist Tournament w najnowszej, szóstej już, konsolowej odsłonie jednej z najpopularniejszych bijatyk – Tekkenie. Tym razem ich liczba jest większa niż kiedykolwiek w serii - do dyspozycji oddanych zostało aż 41 postaci, w tym wszystkie z Tekken 5: Dark Resurrection.

Dwight Little reżyserem filmowego Tekkena
Dwight Little reżyserem filmowego Tekkena

wiadomość21 grudnia 2007

Przymiarki do filmu na podstawie bijatyk z serii Tekken trwały już od paru ładnych lat. Dopiero teraz jednak twórcy kinowego obrazu postanowili ruszyć z pracami nad swoim dziełem. Realizacja projektu przypadnie w udziale wytwórni Crystal Sky Pictures, reżyserią natomiast zajmie się Dwight Little.

Tekken 5: Dark Resurrection Online od jutra w Europie
Tekken 5: Dark Resurrection Online od jutra w Europie

wiadomość7 listopada 2007

Tekken 5: Dark Resurrection od dawna dostępny jest na europejskim PlayStation Store, jednak nie umożliwia nam rozgrywki online z innymi graczami z całego świata. Firma Sony Computer Entertainment Europe zapowiedziała, że już jutro pojawi się nowa wersja, która będzie zawierała w sobie tryb gry po sieci.

Znamy już 37 zawodników z gry Tekken 6
Znamy już 37 zawodników z gry Tekken 6

wiadomość1 października 2007

Większość wiadomości związanych z powstającą właśnie grą Tekken 6 dotyczy zawodników, którzy w niej się pojawią. Nie inaczej jest tym razem. Otóż do sieci przeniknął ostatnio screenshot przedstawiający ekran wyboru wojowników.