Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2010, 08:59

Soul Calibur V oficjalnie zapowiedziany

Daishi Odahisma, stojący od kilku lat na czele grupy deweloperskiej Project Soul, wyodrębnionej z firmy Namco Bandai i odpowiedzialnej za kolejne odsłony marki Soul Calibur, poinformował na łamach Twittera, że studio pracuje nad Soul Calibur V. Wiadomość została już potwierdzona przez Katsuhiro Haradę, producenta reprezentującego Namco Bandai.

Daishi Odashima, stojący od kilku lat na czele grupy deweloperskiej Project Soul, wyodrębnionej z firmy Namco Bandai i odpowiedzialnej za kolejne odsłony marki Soul Calibur, poinformował na łamach Twittera, że studio pracuje nad Soul Calibur V. Wiadomość została już potwierdzona przez Katsuhiro Haradę, producenta reprezentującego Namco Bandai.

Soul Calibur V oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Soul Calibur IV

W chwili obecnej nie znamy oczywiście żadnych istotnych szczegółów, gdyż zapowiedzi towarzyszyło tak naprawdę jedynie zdjęcie Odahismy, które znajdziecie w tym miejscu. I choć wprawne oko fana dostrzeże na nim kilka wskazówek, to wyciąganie na ich podstawie daleko idących wniosków nie jest wskazane. Na konkrety musimy bowiem poczekać – wszystko wskazuje jednak na to, że ich ujawnienia nastąpi już niedługo.

Fani serii Soul Calibur czekają na kolejną główną odsłonę produkcji Namco Bandai już dwa i pół roku. W połowie 2008 roku do sprzedaży trafił bowiem Soul Calibur IV, wydany na Xboksa 360 i PlayStation 3. Spotkał się on z ciepłym przyjęciem graczy – z nieoficjalnych danych serwisu VGChartz.com wynika, że grę nabyło ponad 2,5 miliona osób. W międzyczasie w specjalną, dedykowaną odsłonę cyklu zagrali również posiadacze PSP (Soul Calibur: Broken Destiny).