Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Soulcalibur (X360)

Soulcalibur X360

Trójwymiarowa bijatyka, która oryginalnie zadebiutowała w roku 1998. W stosunku do poprzedniej wersji Soul Calibur wzbogacił się o całkiem nową oprawę wizualną w wysokiej rozdzielczości.

Bijatyki | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Soulcalibur (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

2lipca2008

Soul Calibur to trójwymiarowa bijatyka, która oryginalnie zadebiutowała w roku 1998. Posiadaczom Xboxa 360 oferowana jest ona w ramach Xbox Live Arcade.

Wcielamy się w jednego z mistrzów władania bronią białą, z których każdy ma swoją własną historię. Przeszłość wszystkich jest związana z dwoma mieczami – złym (Soul Edge) oraz stworzonym do jego zniszczenia (Soul Calibur). Po wyborze bohatera wkraczamy do gry i ścieramy się z innymi wojownikami. Wykorzystujemy przy tym niezwykle rozbudowany system walki, na który składa się bardzo wiele ciosów, uników i kombosów. Warto nadmienić, że każda postać wymaga od nas innego sposobu grania.

Poruszamy się po w całkowicie trójwymiarowym środowisku w jednym z ośmiu kierunków. Dodaje to grze dynamiki, a nam poczucia wolności, związanej z możliwością swobodnego przemieszczania się po całym polu walki. To uczucie pogłębiane jest jeszcze przez bardzo rozbudowany, ale intuicyjny sposób sterowania.

Mierzyć się możemy w trybach Versus, Arcade, Training i Survival. W stosunku do wersji z 1998 roku Soul Calibur wzbogacił się o całkiem nową oprawę wizualną w wysokiej rozdzielczości. Gra nie oferuje żadnej opcji sieciowej. Fani zadowolić się muszą bijatykami w trybie Versus przy jednej konsoli i porównywaniem najlepszych wyników w specjalnych rankingach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Soulcalibur

Klasyfikacja PEGI Soulcalibur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Soulcalibur

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Soul Calibur V oficjalnie zapowiedziany
Soul Calibur V oficjalnie zapowiedziany

wiadomość28 grudnia 2010

Daishi Odahisma, stojący od kilku lat na czele grupy deweloperskiej Project Soul, wyodrębnionej z firmy Namco Bandai i odpowiedzialnej za kolejne odsłony marki Soul Calibur, poinformował na łamach Twittera, że studio pracuje nad Soul Calibur V. Wiadomość została już potwierdzona przez Katsuhiro Haradę, producenta reprezentującego Namco Bandai.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 lipca 2008)

wiadomość1 lipca 2008

We wtorkowych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: koreańskie MMO w natarciu, co nowego u Sonica, GamersGate podpisuje umowę z Vivendi, darmowy dodatek do Rainbow Six Vegas 2, The Who w Rock Band, Soul Calibur w XBLA i inne. Zapraszamy do lektury.

Soul Calibur zmierza na Xbox Live Arcade

wiadomość17 kwietnia 2008

Soul Calibur jest bez wątpienia pozycją, której wielki powrót, w tym przypadku na Xbox Live Arcade, może być jednym z ciekawszych wydarzeń najbliższych miesięcy. Produkcja wydana w 1999 roku na konsolę Sega Dreamcast (nieco wcześniej także na automaty arcade) w dalszym ciągu ma bowiem wielu oddanych fanów, również wśród aktualnych posiadaczy Xboksa 360.