Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2008, 12:14

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 lipca 2008)

We wtorkowych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: koreańskie MMO w natarciu, co nowego u Sonica, GamersGate podpisuje umowę z Vivendi, darmowy dodatek do Rainbow Six Vegas 2, The Who w Rock Band, Soul Calibur w XBLA i inne. Zapraszamy do lektury.

We wtorkowych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: koreańskie MMO w natarciu, co nowego u Sonica, GamersGate podpisuje umowę z Vivendi, darmowy dodatek do Rainbow Six Vegas 2, The Who w Rock Band, Soul Calibur w XBLA i inne. Zapraszamy do lektury.

Dragon Nest

Koreańczycy kochają MMO. Gatunek ten prężnie się u nich rozwija, zaś tezę tę potwierdza zapowiedź gry Dragon Nest studia EYEDENTITY. Fabuła gry rozgrywa się w fantastycznej krainie Lagendia, w której gracze poszukiwać będą antidotum na truciznę użytą do otrucia bogini Altei. Tytuł zobowiązuje, wobec czego nie zabraknie smoków oraz możliwości morfowania w nie, co może stanowić miłą odmianę od ciągłego biegania w tę i z powrotem. Pod koniec tego roku gra wejdzie w Korei w fazę beta testów. Światowy debiut Dragon Nest przewidziany jest na przyszły rok.

Sonic Chronicles

Studio Bioware oprócz Mass Effect zajmuje się ostatnio również przygodami najszybszego jeża świata, czyli Sonica. Modyfikacji uległa oficjalna strona projektu The Dark Brotherhood, na której pojawiło się teraz sporo dość istotnych informacji. Gra na konsolkę Nintendo DS pojawi się tej jesieni.

GamersGate

Firma GamersGate zajmująca się cyfrową dystrybucją gier komputerowych ogłosiła podpisanie umowy z koncernem Vivendi, na mocy której w jej serwisie pojawią się tytuły z oferty wydawniczej giganta. Będą to: Caesar IV, Empire Earth II Gold, Empire Earth III i World in Conflict.

Edna & Harvey: The Breakout

Firma Daedalic Entertainment udostępniła za darmo ścieżkę dźwiękową z przygodówki point & click zatytułowanej Edna & Harvey: The Breakout. Do pobrania z serwisu Gamershell.

LEGO Indiana Jones

Miało nie być, a jednak. Na Xbox Live Marketplace pojawiło się demo gry LEGO Indiana Jones: The Original Adventures.

Rainbow Six Vegas 2

Najnowsza część Rainbow Six doczekała się darmowego dodatku. Fan Pack oferuje trzy mapy, nowe stopnie doświadczenia oraz tryb High Stakes, urealniający rozgrywkę m.in. poprzez wyłączenie całego HUD-a. Do pobrania w początkach lipca zarówno na Xboksa 360, jak i PS3 czy PC.

Soul Calibur

Co prawda nie cztery, a jeden, ale i tak warty grzechu. W tę środę Soul Calibur zawita do usługi Xbox Live Arcade. Chętni będą mogli nabyć go za 800 punktów Microsoftu.

Rock Band

Legendarna grupa The Who trafi w końcu do Rock Band. A przynajmniej dwanaście piosenek zespołu, które użytkownicy Xboksów 360 i PlayStation 3 będą mogli pobrać od 15 lipca w cenie $1.99 lub 160 MSP za utwór. Cały zestaw to koszt $19.99/1600 MSP. Poniżej lista tytułów:

 1. Amazing Journey
 2. Baba O'Riley
 3. Behind Blue Eyes
 4. Eminence Front
 5. Going Mobile
 6. Leaving Here
 7. My Generation (Live At Leeds) -- "Special edited version"
 8. Real Good Looking Boy
 9. Sea & Sand
 10. Summertime Blues (Live At Leeds)
 11. Who Are You
 12. Young Man Blues (Live At Leeds)

Harmonix poinformował również, że od momentu premiery gry jej użytkownicy ściągnęli ponad piętnaście milionów dodatkowych utworów. Na początku maja tego roku było ich dziesięć milionów.

Mushroom Men

Red Fly Studios zapowiedział na październik wydanie gier Mushroom Men: The Spore Wars i Mushroom Men: Rise of the Fungi. Pierwszy tytuł trafi do posiadaczy Nintendo Wii, drugi do użytkowników DS-a. Seria opowiada o wojnach toczonych w królestwie grzybów po tym, jak tajemniczy zielony proszek pochodzący z przelatującej blisko Ziemi planety nadał im świadomość.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

StarCraft II

Stronghold Crusader Extreme

Wakfu

Soul Calibur IV

Numen: Contest of Heroes

Naruto: Ultimate Ninja Storm

The Continuum

Samurai Warriors 2

FIFA Manager 09

Europa Universalis: Rzym

Saints Row 2

The Incredible Hulk

FIFA 09 (Xbox 360)

FIFA 09 (PlayStation 2)

FIFA 09 (PlayStation 3)

de Blob

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Crysis: Warhead

Jumpgate: Evolution

Guitar Hero: Aerosmith

Saints Row 2

Sid Meier’s Civilization Revolution

The Bourne Conspiracy

Brothers in Arms: Hell’s Highway

Soul Calibur IV

de Blob

gry