Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wakfu (PC)
OkładkaWakfu (PC)

Wakfu PC

Wakfu to tytuł z gatunku MMOcRPG, za stworzeniem którego stoi zespół Ankama Studio. Opisywany poniżej projekt jest kontynuacją Dofusa, pierwszej gry sieciowej autorstwa francuskich deweloperów, a jego akcja dzieje się w 1000 lat po wydarzeniach opowiedzianych w części pierwszej.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wakfu Premiera PC

29lutego2012

producent: Ankama Studio wydawca: Ankama Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wakfu

Tibia

Ultima Online

Dark Age of Camelot

Wakfu to tytuł z gatunku MMOcRPG, za stworzeniem którego stoi zespół Ankama Studio. Opisywany poniżej projekt jest kontynuacją Dofusa, pierwszej gry sieciowej autorstwa francuskich deweloperów, a jego akcja dzieje się w 1000 lat po wydarzeniach opowiedzianych w części pierwszej.

Fabuła produktu skupia się na walce z potężnym ogrem imieniem Ogrest, który dawno temu znalazł się w posiadaniu magicznych jaj, gwarantujących swemu właścicielowi ogromną moc. Kiedy kreatura chciała sprezentować przedmioty swej ukochanej, ta pogardziła prezentem. W związku z tym odrzucone monstrum zalało się łzami. Ogr płakał na tyle efektywnie, że w wyniku jego działań część ziemskich lądów znalazła się pod wodą. Widzący to bogowie oraz herosi przestraszyli się, że ich dorobek może zostać zatopiony i rozpoczęli walkę z Ogrestem. Graczom dane jest wcielić się w śmiałków, którzy wyruszą na wojnę, by przywrócić ład i porządek w fantastycznej krainie, zwanej (niezbyt odkrywczo) The World.

Programiści przygotowali dla odbiorców aż dwanaście klas postaci, po wybraniu których dane jest nam zalogować się na serwerach gry (każdy z nich obsługuje jednocześnie do 25 tysięcy osób). Następnie przystępujemy do wykonywania setek misji, wymagających od naszego podopiecznego licznych umiejętności w dziedzinie władania orężem oraz magią, a także integracji z internetową społecznością graczy. Część zadań jest bowiem skonstruowana specjalnie z myślą o kilkuosobowych drużynach, co mobilizuje wirtualnych wojowników do tworzenia własnych gildii. Wakfu pozwala na potyczki zarówno z żywymi przeciwnikami (tryb Player vs Plater), jak też z wrogami sterowanymi przez komputer. Oba rodzaje walk prowadzone są w systemie turowym. Jako pewne urozmaicenie questów należy interpretować fakt, że część z zadań obłożona jest limitem czasowym, którego przekroczenie wiąże się z niewykonaniem misji.

Jeśli chodzi zaś o cechy prowadzonego przez nas bohatera, należy wspomnieć, że mogą być one w dużym stopniu modyfikowane. Dotyczy to nie tylko spraw wyglądu (ubrania, noszonej broni czy pancerza), ale również sfery umysłowej (nauki zaklęć, umiejętności bojowych itp.). Interesującym aspektem Wakfu jest również oprawa wizualna tytułu. Autorzy zdecydowali się na przedstawienie akcji z perspektywy rzutu izometrycznego, charakterystycznej szczególnie dla japońskich cRPG. Skojarzenia z Krajem Kwitnącej Wiśni nasuwają się ponadto z powodu charakterystycznej, mangowej kreski, jakiej projektanci dzieła użyli do narysowania postaci i lokacji występujących w grze. Na koniec trzeba nadmienić również o konieczności uiszczania okresowych opłat abonamentowych za możliwość eksplorowania poszczególnych lokacji. Za darmo można zwiedzać jedynie niewielką część obszarów, stworzonych na potrzeby projektu grupy Ankama Studio.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 201 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wakfu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wakfu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB
  • 300 MB HDD
  • Windows 2000/XP