Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2011, 14:22

Wieści ze świata (Portal 2, Deus Ex, Dragon Age II) 28/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Wakfu, powrocie marki Shining Force, dodatkach DLC do Portal 2, premierze pięknego Outland, a także braku narzędzi moderskich do nowego Deus Ex. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Wakfu, powrocie marki Shining Force, dodatkach DLC do Portal 2, premierze pięknego Outland, a także braku narzędzi moderskich do nowego Deus Ex. Zapraszamy do lektury.

Telltale Games

Studio Telltale Games dotąd omijało Xboksa 360 szerokim łukiem, z konsol preferując raczej PlayStation 3. Sytuacja uległa jednak zmianie, czego potwierdzeniem jest podpisanie umowy wydawniczej z Microsoftem. Szczegóły umowy poznamy w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

Wakfu

Francuska firma Ankama Games, znana z prac nad marką Dofus, poinformowała o starcie otwartych beta testów gry MMO Wakfu. Stosownego klienta pobierzecie z oficjalnej strony producenta. Uczestnicy bety mogą wcielić się w jednego z sześciu bohaterów, wymaszerować po 25 czarów dostępnych dla każdej z klas, sprawdzić w akcji 16 profesji, a także eksplorować kilka wybranych obszarów (m.in. wyspę Astrub).

Wieści ze świata (Portal 2, Deus Ex, Dragon Age II) 28/04/11 - ilustracja #1

Shining Force

Tsuyoshi Sawada, twórca marki Shining Force, ujawnił, że SEGA pracuje nad jej wznowieniem. Niestety, nie ujawnił w rozmowie z redakcją Famitsu żadnych konkretów. Przypominamy, że w blisko 20-letniej historii na rynek trafiło 28 odsłon serii. Jednymi z ostatnich były Shining Soul I i II, stworzone przez Sudę 51 i studio Grasshopper Manufacture w 2002 roku na Game Boy Advance.

Portal 2

W przeciągu tygodnia poznamy szczegóły na temat pierwszych dodatków DLC do gry logiczno-zręcznościowej Portal 2. Informacja ta została potwierdzona przez Douga Lombardiego z Valve w wywiadzie udzielonym dla serwisu Fast Company (uwaga, spojlery).

Outland

Outland – najnowsza produkcja studia Housemarque (Dead Nation, Super Stardust HD) – zadebiutowało w ofercie Xbox Live. Pięknie prezentująca się platformówka z rozwiązaniami wzorowanymi m.in. na kultowej Ikarudze, kosztuje 800 punktów MS. W normalnych warunkach gra trafiłaby również do bazy PlayStation Network, lecz w związku z hakerskim atakiem na usługę jej premiera została odroczona.

Wieści ze świata (Portal 2, Deus Ex, Dragon Age II) 28/04/11 - ilustracja #2

Jay Walker

Grupa Walker Digital, założona przez Jay’a Walkera, twórcę Priceline.com, zasłynęła z sądowych bojów patentowych, toczonych m.in. z Activision Blizzard i Zyngą. Okazuje się, że firma nie zamierza odpuścić kolejnym producentom i wydawcom, rzekomo naruszającym zarejestrowane przez nią rozwiązania technologiczne. Tym razem uderzyła w koncerny Microsoft, Sony, Electronic Arts, Ubisoft, Capcom, Konami, SEGA, Square Enix oraz THQ, które zdaniem jej prawników wykorzystały bezprawnie patent opisujący funkcjonowanie turniejów rozgrywanych przez sieć (w takich grach, jak Marvel vs. Capcom 3, BioShock 2, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Madden NFL 11, Need for Speed: Hot Pursuit, Halo: Reach, Gears of War 2, Killzone 3 oraz Red Dead Redemption). Ponadto, Walker Digital zarzuciło naruszenie patentu charakteryzującego technologię wysyłania wyników osiąganych przez graczy na zewnętrzne serwery. W tym przypadku wśród oskarżonych znalazły się firmy: Turbine, Cryptic, CCP North America, Walt Disney Company, Yahoo, Microsoft, Sony Computer Entertainment America, Sony Online Entertainment, Activision Blizzard, Valve, Atari, OnLive, Gaia Interactive, Popcap oraz Zynga. Walker Digital domaga się bliżej nieokreślonej rekompensaty za bezprawne wykorzystanie opatentowanych rozwiązań.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Jonathan Jacques-Belletete, dyrektor artystyczny gry Deus Ex: Bunt Ludzkości oznajmił na łamach Strategy Informera, że studio Eidos Montreal nie ma w planach wyprodukowania narzędzi moderskich do swojego kolejnego dzieła. Niewykluczone jednak, że takowe powstaną po premierze kolejnego Deus Ex. Ta ostatnia jest przewidziana na sierpień tego roku.

Wieści ze świata (Portal 2, Deus Ex, Dragon Age II) 28/04/11 - ilustracja #3

Dragon Age II

Firma BioWare udostępniła trzy niewielkie dodatki DLC dla każdej z klas postaci występujących w Dragon Age II. W ich skład wchodzi broń, pancerz i przedmioty specjalne. Użytkownicy PC i Xboksa 360 zapłacą za całość 400 punktów Microsoftu/BioWare. Posiadacze PS3 z uwagi na brak dostępu do PlayStation Network muszą chwilowo obejść się smakiem.

Mythos

Dziś w samo południe swoją oficjalną premierę miał Mythos – darmowa produkcja MMO utrzymana w konwencji hack & slash, zaprojektowana przez Flagship Studios (autorów Hellgate: London), a następnie ukończona przez HanbitSoft. Wszelkie wymagane informacje na jej temat znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Call of Juarez: The Cartel

Armada 2526: Supernova

Outland

Hydrophobia Prophecy

Primal Carnage

World of Warcraft: Cataclysm

James Noir's Hollywood Crimes

Hector: Badge of Carnage

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Battlefield 3 - Strefa Sejsmiczna – z komentarzem Patricka Bacha (PL)

Gramy w Castlevania: Lords of Shadow - Reverie Gramy!

Call of Juarez: The Cartel - trailer #2 (PL)

Cargo! Quest for Gravity - trailer #1

LEGO Piraci z Karaibów - trailer #3

Operation Flashpoint: Red River - trening zaawansowany #1 (PL)

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry