Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2011, 11:56

Mass Effect 3 - o fabule, uzbrojeniu i poziomie trudności

W tym miesiącu dowiedzieliśmy się już sporo na temat Mass Effect 3. Teraz, dzięki szwedzkiemu magazynowi LEVEL dotarła do nas kolejna obfita porcja informacji.

W tym miesiącu dowiedzieliśmy się już sporo na temat Mass Effect 3. Teraz, dzięki szwedzkiemu magazynowi LEVEL dotarła do nas kolejna obfita porcja informacji.

Mass Effect 3 - o fabule, uzbrojeniu i poziomie trudności - ilustracja #1

W zapowiedzi gry ujawniono, że możemy oczekiwać powrotu wszystkich członków zespołu Sheparda, którzy przeżyli zakończenie Mass Effect 2. Nie oznacza to jednak, że z każdym z nich będziemy mogli się udać na misje. Nieciekawie prezentować się będzie sytuacja Turian. Rasa ta zostanie zmuszona do ewakuacji z własnej rodzimej planety na pobliski księżyc. W grze pojawią się też sekwencje, w których zmierzymy się bezpośrednio z flotą atakujących Żniwiarzy. BioWare nie jest jeszcze gotowe ujawnić, na czym będzie to polegało, ale twórcy obiecują, że odbywać się to ma w wielkiej skali. Co ciekawe, w całej historii Shepard nie odegra wcale roli generała dowodzącego obroną naszej planety. Zamiast tego, to jego czyny zainspirują innych do działania.

Na początku gry, poszczególne rasy zamieszkujące uniwersum Mass Effect mają być na skraju wojny i będziemy musieli zdecydować po czyjej stronie się opowiemy. W trakcie naszych przygód odwiedzimy m.in. przypominającą wiszące ogrody Babilonu planetę Rannoch, czyli rodzimy świat Quarian, który rasa ta musiała opuścić uciekając przed Gethami.

Mass Effect 3 - o fabule, uzbrojeniu i poziomie trudności - ilustracja #2

Gracze mogą oczekiwać znacznie większej różnorodności przeciwników. Co więcej, teraz odpowiednie celowanie będzie jeszcze ważniejsze niż dotychczas. Przykładowo, strzał w umieszczone na ręce działo zniszczy tę broń, a trafienie w przyczepione do nadgarstka ostrza uniemożliwi atak nimi w zwarciu. To zresztą nie jedyne ulepszenia, jakie zostaną wprowadzone do systemu walki. Przeciwnicy będą bardziej inteligentni i w starciach spróbują zaatakować nas z flanki, a w razie potrzeby wezwą posiłki.

Mass Effect 3 mocniej przetestuje umiejętności graczy niż poprzednie odsłony. Ustawienie trudności na poziomie „Normalnym” zapewni takie wyzwania jak „Weteran” w części drugiej. Zwiększą się również nasze zdolności ofensywne dzięki systemowi modyfikowania broni. Wolno nam będzie korzystać z takich dodatków, jak m.in. celowniki optyczne czy przerobione magazynki i lufy.

Gra wydana zostanie jesienią tego roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Mass Effect 3 zakończy historię Sheparda, choć w przyszłości prawdopodobnie powstaną kolejne tytuły osadzone w tym uniwersum, tyle że z innym głównym bohaterem.