Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Outland (PC)

Outland

Przygotowana przez studio Housemarque dla koncernu Ubisoft dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi.

Akcji | platformówki | elementy logiczne | 2D | metroidvania

Okładka Outland (PC)

producent: Housemarque

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

27kwi2011

X360

14cze2011

PS3

29wrz2014

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Outland to platformówka łącząca elementy akcji typowe dla tego gatunku z mechanizmami gier logicznych. Za produkcję odpowiada studio Housemarque, znane ze stworzenia takich tytułów, jak Dead Nation czy Super Stardust HD.

Wcielamy się w uzdolnionego akrobatycznie młodzieńca, którego dręczą wizje potężnej bitwy. Bohater z jakiegoś powodu wie, że tylko w tajemniczej dżungli może znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Dlatego, by odkryć prawdę, wyrusza na pełną niebezpieczeństw wyprawę. Twórcy wyposażyli Outland w rozbudowaną warstwę fabularną i jej sekrety ujawniane są stopniowo, wraz z przechodzeniem kolejnych poziomów.

Outland stanowi połączenie mechanizmów takich gier, jak Prince of Persia i Another World z systemem zmiany kolorów znanym z Ikaruga. Polega to na tym, że nasz podopieczny posiada dwie formy – jasną i ciemną, pomiędzy którymi może do woli się przełączać. Okazuje się to bardzo pomocne, ponieważ bohater jest odporny na ataki tej samej barwy, co on sam. Oznacza to, że np. jeśli jesteśmy w jasnej formie, to zranić nas mogą jedynie ciemne kule. Ten sam mechanizm rządzi też naszymi atakami: czarnego pająka pokonamy jedynie będąc w jasnej formie. Zresztą również otoczenie reaguje na nasz kolor. Przykładowo, w ten sposób kontrolujemy kierunek poruszania się windy.

Na początku gry dysponujemy jedynie energetycznym mieczem i najprostszymi ciosami, lecz wraz z postępami w grze ich wachlarz ulega rozszerzeniu (m.in. o atak ze wślizgu). Outland może się pochwalić dużymi, nieliniowymi poziomami, pełnymi dobrze ukrytych sekretów. Na straży każdej lokacji stoi boss, którego pokonanie wymaga nie tylko zręczności, ale również sporej dozy sprytu.

Mimo że gra jest dwuwymiarowa, posiada imponującą grafikę. Wszystko utrzymane jest w pięknym i jednocześnie bardzo nietypowym stylu wizualnym, a postacie wyposażono w bogaty zestaw animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 227 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Outland

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Outland

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 650 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8 64-bit
Outland rozdawane za darmo na Steamie
Outland rozdawane za darmo na Steamie

wiadomość7 czerwca 2017

Do jutra możecie załapać się na darmowy egzemplarz platformówki Outland. Wystarczy, że udacie się na Steama i przypiszecie produkcję studia Housemarque do swojego konta.

Wieści ze świata (Portal 2, Deus Ex, Dragon Age II) 28/04/11

wiadomość28 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Wakfu, powrocie marki Shining Force, dodatkach DLC do Portal 2, premierze pięknego Outland, a także braku narzędzi moderskich do nowego Deus Ex. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Crysis 2, Beyond Good & Evil HD, Outland) 18/03/11

wiadomość18 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie debiutu Beyond Good & Evil HD na PS3, darmowym weekendzie z Monday Night Combat, a także usunięciu dema Crysis 2 z oferty PSN. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzi Outland - nowa platformówka autorów Super Stardust HD
Nadchodzi Outland - nowa platformówka autorów Super Stardust HD

wiadomość3 września 2010

Firma Ubisoft ujawniła nowy projekt twórców Super Stardust HD. Okazała się nim zmierzająca na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 piękna dwuwymiarowa platformówka zatytułowana Outland.

PS3
X360
PC