Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360PS3iOSAND
Okładka Prince of Persia Classic (X360)
OkładkaPrince of Persia Classic (X360)

Prince of Persia Classic

Odświeżona edycja klasycznej platformówki studia Broderbund Software z 1989 roku. Wcielamy się w postać tytułowego księcia, który musi pokrzyżować plany złowrogiego wezyra Jaffara, pragnącego przez ślub z księżniczką przejąć władzę w Persji.

Przygodowe | fantasy | platformówki | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prince of Persia Classic Premiera

13cze2007

X360

23paź2008

PS3

29gru2011

iOS

13wrz2012

AND

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Prince of Persia Classic

Castlevania: Symphony of the Night

Contrast

Outland

Prince of Persia Classic to próba wskrzeszenia legendy jednej z najpopularniejszych platformówek wszech czasów. Pierwowzór gry został opracowany przez firmę Broderbund Software i ukazał się w 1989 roku na komputerach Apple II, a następnie na wszystkich popularnych w tym okresie platformach sprzętowych. Edycja odświeżona przez firmę Ubisoft pojawiła się pierwotnie na konsoli Xbox 360. Kilkanaście miesięcy później przygotowano wersję na PlayStation 3, a po kolejnych kilku latach gra trafiła także w ręce użytkowników urządzeń mobilnych.

Fabuła gry przesycona jest orientalnym klimatem, a jej akcja toczy się oczywiście w tytułowej Persji. Nasz bohater – prawowity książę Persji, został wtrącony do lochu przez niegodziwego wezyra Jaffara, który chce przejąć władzę nad jego krajem. Na domiar złego, ów czarny charakter porywa księżniczkę, którą planuje zmusić do małżeństwa. Zadaniem księcia jest więc znalezienie wyjścia z podziemnego labiryntu, uratowanie dziewczyny oraz unicestwienie Jaffara.

W trakcie zabawy musimy pokonać nie tylko cały szereg wrogów, ale także liczne pułapki i utrudnienia, takie jak spadające elementy sufitu czy wysuwające się z podłogi kolce. Gra wymaga więc sporej precyzji, zarówno jeśli chodzi o walkę na miecze, jak i poruszanie się oraz skoki. Twórcy przygotowali trzy tryby rozrywki. Poza wariantem standardowym możemy więc spróbować swoich sił w trybie Time Attack, gdzie celem jest uzyskanie możliwie jak najlepszego czasu ukończenia gry. Dla najbardziej zaawansowanych graczy dedykowany jest tryb Survival, gdzie na przejście gry mamy tylko godzinę, a do dyspozycji wyłącznie jedno życie.

Grafika Prince of Persia Classic została znacznie ulepszona w stosunku do pierwowzoru sprzed ponad dwudziestu lat. Wprawdzie akcja gry ukazana jest w dalszym ciągu w klasycznym widoku z boku, ale grafika wykonana została w pełnym 3D i wysokiej rozdzielczości. Tytułowy książę zyskał szereg nowych ruchów, a ścieżka dźwiękowa została skomponowana od podstaw.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Prince of Persia Classic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Prince of Persia Classic Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3
iOS
AND