Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PS1iOSX360AND
Okładka Castlevania: Symphony of the Night (PS3)

Castlevania: Symphony of the Night

Kolejna odsłona popularnej serii o losach łowców wampirów. Castlevania: Symphony of the Night reprezentuje gatunek metroidvania i jest rozbudowaną dwuwymiarową grą akcji z licznymi elementami platformowymi i wyzwaniami zręcznościowymi.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | metroidvania | side-scroll

Okładka Castlevania: Symphony of the Night (PS3)

producent: Digital Eclipse

wydawca: Konami

data premiery gry:

20mar1997

PS1

21mar2007

X360

10paź2012

PS3

4mar2020

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Symphony of the Night to rozbudowana dwuwymiarowa produkcja, która łączy element platformowe, zręcznościowe i RPG. Podobnie jak poprzednie hity z serii, tytuł pozwala wcielić się w rolę łowcy wampirów, który wyrusza z niebezpieczną misją do zamku pełnego potworów i pułapek.

Fabuła

Przełom XVII i XVIII wieku. Od zwycięstwa Richtera Belmonta nad Draculą minęło kilka lat. Niedługo po triumfie mężczyzna zniknął w tajemniczych okolicznościach. Niedługo później spokój na świecie burzy niespodziewany powrót zamku wampirzego lorda. Na miejsce przybywają wybudzony z wieloletniego snu syn Draculi, Alucard oraz Maria Renard, która wcześniej walczyła u boku Richtera, a teraz próbuje go odnaleźć. Para odkrywa, że zaginiony został opętany i jest wykorzystywany przez jednego z potężnych sługusów Draculi, by przywrócić go do życia. Wkrótce na jaw wychodzą kolejne fakty na temat rodziny Belmontów i ich odwiecznej walki z wampirami.

Opisywana produkcja bezpośrednio kontynuuje wątki przedstawione w Castlevania: Rondo of Blood.

Mechanika

Symphony of the Night bazuje na mechanikach charakterystycznych dla całej serii. Tytuł jest dwuwymiarową side-scrollowaną grą akcji, w której kierowany przez graczy bohater przemierza ogromną posiadłość Draculi, mierzy się z dziesiątkami wrogów i stawia czoła wyzwaniom logiczno-zręcznościowym. Autorzy umożliwili swobodną eksplorację zamku, ale dostęp do niektórych części jest możliwy dopiero po zdobyciu konkretnych umiejętności.

Przygotowana przez Konami produkcja wykorzystuje wiele mechanik gatunku RPG. Główny bohater jest opisany czterema statystykami, siłą, wytrzymałością, inteligencją i szczęściem, a także punktami zdrowia i magii. To one definiują moc ciosów, odporność na obrażenia, wartość wypadających z wrogów przedmiotów czy liczbę możliwych do rzucenia zaklęć. Wraz z postępami i kolejnymi pokonywanymi wrogami Alucard zdobywa doświadczenie i awansuje na wyższe poziomy, rozwijając swoje możliwości bojowe. Dodatkowo heros może korzystać z licznych broni i znalezionych przedmiotów, które po wyekwipowaniu zwiększają jego szanse w pojedynkach.

Grę charakteryzuje wysoki poziom trudności, a także spektakularne, wymagające opracowania strategii walki pojedynki z bossami. Twórcy przygotowali kilka zakończeń, które może poznać gracz, podejmując pewne decyzje podczas przygody.

Kwestie techniczne

Castlevania: Symphony of the Night to dwuwymiarowa produkcja utrzymana w gotyckich, mrocznych klimatach. Odpowiednią atmosferę przygody buduje ścieżka dźwiękowa związanej już wcześniej z cyklem Michiru Yamane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Gry podobne do Castlevania: Symphony of the Night

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Symphony of the Night

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Castlevania: Symphony of the Night

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Games with Gold w lipcu - darmowe gry na wakacje
Games with Gold w lipcu - darmowe gry na wakacje

wiadomość30 czerwca 2019

Ujawniona została lista tytułów, które w lipcu zostaną udostępnione abonentom Xbox Live Gold. Tym razem w ramach Games with Gold otrzymamy dostęp do gier Inside, Big Crown: Showdown, Castlevania: Symphony of the Night oraz Rodzinka Robinsonów (Disney's Meet the Robinsons).

Castlevania Symphony of the Night – kultowa metroidvania trafi na PlayStation 4
Castlevania Symphony of the Night – kultowa metroidvania trafi na PlayStation 4

wiadomość26 września 2018

Firma Konami ujawniła Castlevania Requiem – zbiorcze wydanie dwóch klasycznych odsłon serii Castlevania. W zestawie znajdziemy oryginalne wersje Symphony of the Night oraz Rondo of Blood z pewnymi modyfikacjami. Pakiet zadebiutuje pod koniec października na PlayStation 4.

Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?
Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

wiadomość29 czerwca 2008

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Wyłoniono najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade

wiadomość23 lutego 2008

Pod koniec stycznia informowaliśmy o zorganizowanym przez Microsoft konkursie, w którym mogliśmy głosować na najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade. Do wyboru mieliśmy 112 tytułów, które startowały w sześciu kategoriach. Ponadto w czterech dodatkowych kategoriach zwycięzców wytypował sam amerykański koncern. Ogłoszenie wyników nastąpiło na imprezie Game Developers Conference, a poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców.

Warren Ellis ukończył scenariusz do animowanego cyklu Castlevania

wiadomość16 grudnia 2007

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.

X360
PS3
PS1
iOS
AND