Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PS1X360iOSAND
Okładka Castlevania: Symphony of the Night (PS3)
OkładkaCastlevania: Symphony of the Night (PS3)

Castlevania: Symphony of the Night

Kolejna odsłona popularnej serii o losach łowców wampirów. Castlevania: Symphony of the Night reprezentuje gatunek metroidvania i jest rozbudowaną dwuwymiarową grą akcji z licznymi elementami platformowymi i wyzwaniami zręcznościowymi.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | metroidvania | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Symphony of the Night Premiera

20mar1997

PS1

21mar2007

X360

10paź2012

PS3

4mar2020

iOS AND

producent: Digital Eclipse wydawca: Konami

Gry podobne do Castlevania: Symphony of the Night

Naughty Bear

Castlevania: Harmony of Despair

Blood of the Werewolf

Castlevania: Symphony of the Night to rozbudowana dwuwymiarowa produkcja, która łączy element platformowe, zręcznościowe i RPG. Podobnie jak poprzednie hity z serii, tytuł pozwala wcielić się w rolę łowcy wampirów, który wyrusza z niebezpieczną misją do zamku pełnego potworów i pułapek.

Fabuła

Przełom XVII i XVIII wieku. Od zwycięstwa Richtera Belmonta nad Draculą minęło kilka lat. Niedługo po triumfie mężczyzna zniknął w tajemniczych okolicznościach. Niedługo później spokój na świecie burzy niespodziewany powrót zamku wampirzego lorda. Na miejsce przybywają wybudzony z wieloletniego snu syn Draculi, Alucard oraz Maria Renard, która wcześniej walczyła u boku Richtera, a teraz próbuje go odnaleźć. Para odkrywa, że zaginiony został opętany i jest wykorzystywany przez jednego z potężnych sługusów Draculi, by przywrócić go do życia. Wkrótce na jaw wychodzą kolejne fakty na temat rodziny Belmontów i ich odwiecznej walki z wampirami.

Opisywana produkcja bezpośrednio kontynuuje wątki przedstawione w Castlevania: Rondo of Blood.

Mechanika

Symphony of the Night bazuje na mechanikach charakterystycznych dla całej serii. Tytuł jest dwuwymiarową side-scrollowaną grą akcji, w której kierowany przez graczy bohater przemierza ogromną posiadłość Draculi, mierzy się z dziesiątkami wrogów i stawia czoła wyzwaniom logiczno-zręcznościowym. Autorzy umożliwili swobodną eksplorację zamku, ale dostęp do niektórych części jest możliwy dopiero po zdobyciu konkretnych umiejętności.

Przygotowana przez Konami produkcja wykorzystuje wiele mechanik gatunku RPG. Główny bohater jest opisany czterema statystykami, siłą, wytrzymałością, inteligencją i szczęściem, a także punktami zdrowia i magii. To one definiują moc ciosów, odporność na obrażenia, wartość wypadających z wrogów przedmiotów czy liczbę możliwych do rzucenia zaklęć. Wraz z postępami i kolejnymi pokonywanymi wrogami Alucard zdobywa doświadczenie i awansuje na wyższe poziomy, rozwijając swoje możliwości bojowe. Dodatkowo heros może korzystać z licznych broni i znalezionych przedmiotów, które po wyekwipowaniu zwiększają jego szanse w pojedynkach.

Grę charakteryzuje wysoki poziom trudności, a także spektakularne, wymagające opracowania strategii walki pojedynki z bossami. Twórcy przygotowali kilka zakończeń, które może poznać gracz, podejmując pewne decyzje podczas przygody.

Kwestie techniczne

Castlevania: Symphony of the Night to dwuwymiarowa produkcja utrzymana w gotyckich, mrocznych klimatach. Odpowiednią atmosferę przygody buduje ścieżka dźwiękowa związanej już wcześniej z cyklem Michiru Yamane.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Symphony of the Night

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Castlevania: Symphony of the Night Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3
PS1
iOS
AND