Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Castlevania: Symphony of the Night (X360)

Castlevania: Symphony of the Night

Castlevania: Symphony of the Night to rozbudowana gra ze słynnej serii opowiadającej o łowcach wampirów. Dwuwymiarowa platformówka należy także do gatunku metroidvanii.

Akcji | platformówki | 2D | metroidvania

Okładka Castlevania: Symphony of the Night (X360)

data premiery gry:

21mar2007

X360

10paź2012

PS3

Castlevania: Symphony of the Night to remake gry doskonale znanej posiadaczom konsol PlayStation i Sega Saturn. Po dziesięciu latach od oryginalnej premiery developerzy zdecydowali się na stworzenie niniejszej pozycji, dedykowanej platformie Xbox 360. Po pewnym czasie przeniesiono ją także na inne platformy.

Jak zwykle w przypadku tytułów z serii Castlevania mamy do czynienia z grą przygodowo-zręcznościową o wyraźnych cechach platformówki i mrocznym gotyckim charakterze. Przejmujemy kontrolę nad postacią Alucarda – syna słynnego wampira imieniem Dracula. Protagonista eksploruje ogromny transylwański zamek pod koniec osiemnastego wieku. Przemierzając pomieszczenia i korytarze główny bohater walczy z mnóstwem rozmaitych przeciwników – najczęściej przy pomocy broni siecznej. Zwyciężanie w kolejnych starciach owocuje rozwojem umiejętności Alucarda, który po osiągnięciu odpowiedniego poziomu doświadczenia może korzystać nawet z pomocy przeróżnych chowańców.

Rzecz jasna trzeba także zbierać przedmioty i stawiać czoła nie tylko zwykłym wrogom, ale też potężnym bossom. Dwuwymiarową oprawę wizualną gry Castlevania: Symphony of the Night można oglądać w dwóch wariantach: udostępniono zarówno oryginalną grafikę, jak i jej unowocześnioną wersję, świetnie prezentującą się w jakości HD. To samo tyczy się efektów dźwiękowych i muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,4 / 10 na podstawie 42 ocen czytelników.

Gry podobne do Castlevania: Symphony of the Night

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Symphony of the Night

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Castlevania: Symphony of the Night

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Castlevania Symphony of the Night – kultowa metroidvania trafi na PlayStation 4
Castlevania Symphony of the Night – kultowa metroidvania trafi na PlayStation 4

wiadomość26 września 2018

Firma Konami ujawniła Castlevania Requiem – zbiorcze wydanie dwóch klasycznych odsłon serii Castlevania. W zestawie znajdziemy oryginalne wersje Symphony of the Night oraz Rondo of Blood z pewnymi modyfikacjami. Pakiet zadebiutuje pod koniec października na PlayStation 4.

Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?
Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

wiadomość29 czerwca 2008

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Wyłoniono najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade

wiadomość23 lutego 2008

Pod koniec stycznia informowaliśmy o zorganizowanym przez Microsoft konkursie, w którym mogliśmy głosować na najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade. Do wyboru mieliśmy 112 tytułów, które startowały w sześciu kategoriach. Ponadto w czterech dodatkowych kategoriach zwycięzców wytypował sam amerykański koncern. Ogłoszenie wyników nastąpiło na imprezie Game Developers Conference, a poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców.

Warren Ellis ukończył scenariusz do animowanego cyklu Castlevania

wiadomość16 grudnia 2007

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.

Kolejna część Castlevanii wyłącznie na X360?

wiadomość12 września 2007

Koji Igarashi, człowiek stojący za popularną serią Castlevania, udzielił interesującego wywiadu magazynowi Game Informer. Wypowiedział się w nim na temat jeszcze niezapowiedzianej kolejnej części cyklu. Przyznał, że według wszelkiego prawdopodobieństwa ukaże się ona na konsolę Xbox 360.

X360
PS3