Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Castlevania: Harmony of Despair (PS3)
OkładkaCastlevania: Harmony of Despair (PS3)

Castlevania: Harmony of Despair

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier firmy Konami, zrealizowana w klasycznej formule dwuwymiarowej platformówki z elementami hack'and'slash.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | metroidvania | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Harmony of Despair Premiera

4sie2010

X360

27wrz2011

PS3

producent: Konami wydawca: Konami

Gry podobne do Castlevania: Harmony of Despair

Castlevania: Symphony of the Night

Shank

Moon Diver

Castlevania: Harmony of Despair jest kolejną odsłoną znanej serii platformowej, w której poruszamy się po mrocznych lokacjach eliminując kościotrupy, umarlaki i inne potwory z piekła rodem. Za tytuł tradycyjnie już odpowiada firma Konami.

Rozgrywka w nowej Castlevanii nie różni się znacząco od tego, do czego zdążyła już nas przyzwyczaić ta marka. Lokacje zostały zaprojektowane w ten sposób, byśmy byli zmuszeni do powrotów w odwiedzane już miejsca, przy okazji wykazując się zręcznością. Używając wybranej broni pozbywamy się kolejnych przeciwników, uważając jednocześnie na ich ataki. Utraconą energię możemy zregenerować zbierając dodatkowe życia. Gra cechuje się dużą ilością elementów platformowych, a walki z bossami często polegają na znalezieniu właściwego sposobu na ich pokonanie.

Tym co odróżnia tę odsłonę od pozostałych, jest tryb kooperacji dla maksymalnie sześciu osób. Gracze wcielają się tutaj w głównych bohaterów znanych z poprzednich części, a wśród nich pojawiły się takie postacie jak Soma Cruz, Alucard, Shanoa, Jonathan Morris czy Charlotte Aulin. Pokonywanie kolejnych etapów ze wsparciem przyjaciół sprawia jeszcze większą frajdę i pozwoliło twórcom na zawarcie niemożliwych wcześniej do zastosowania patentów.

Seria najlepiej sobie radzi w dwuwymiarowej oprawie (ukazały się też edycje trójwymiarowe, ale nie były one najwyższej jakości), więc z podobnego stylu korzysta także ta część. Całość jest utrzymana w znanym, charakterystycznym dla tej marki mrocznym stylu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Harmony of Despair

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Castlevania: Harmony of Despair Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3