Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3
Okładka Castlevania: Harmony of Despair (X360)

Castlevania: Harmony of Despair

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier firmy Konami, zrealizowana w klasycznej formule dwuwymiarowej platformówki z elementami hack'and'slash.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | metroidvania | multiplayer

Okładka Castlevania: Harmony of Despair (X360)

producent: Konami

wydawca: Konami

data premiery gry:

4sie2010

X360

27wrz2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Harmony of Despair jest kolejną odsłoną znanej serii platformowej, w której poruszamy się po mrocznych lokacjach eliminując kościotrupy, umarlaki i inne potwory z piekła rodem. Za tytuł tradycyjnie już odpowiada firma Konami.

Rozgrywka w nowej Castlevanii nie różni się znacząco od tego, do czego zdążyła już nas przyzwyczaić ta marka. Lokacje zostały zaprojektowane w ten sposób, byśmy byli zmuszeni do powrotów w odwiedzane już miejsca, przy okazji wykazując się zręcznością. Używając wybranej broni pozbywamy się kolejnych przeciwników, uważając jednocześnie na ich ataki. Utraconą energię możemy zregenerować zbierając dodatkowe życia. Gra cechuje się dużą ilością elementów platformowych, a walki z bossami często polegają na znalezieniu właściwego sposobu na ich pokonanie.

Tym co odróżnia tę odsłonę od pozostałych, jest tryb kooperacji dla maksymalnie sześciu osób. Gracze wcielają się tutaj w głównych bohaterów znanych z poprzednich części, a wśród nich pojawiły się takie postacie jak Soma Cruz, Alucard, Shanoa, Jonathan Morris czy Charlotte Aulin. Pokonywanie kolejnych etapów ze wsparciem przyjaciół sprawia jeszcze większą frajdę i pozwoliło twórcom na zawarcie niemożliwych wcześniej do zastosowania patentów.

Seria najlepiej sobie radzi w dwuwymiarowej oprawie (ukazały się też edycje trójwymiarowe, ale nie były one najwyższej jakości), więc z podobnego stylu korzysta także ta część. Całość jest utrzymana w znanym, charakterystycznym dla tej marki mrocznym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Castlevania: Harmony of Despair

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Harmony of Despair

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Castlevania: Harmony of Despair

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wieści z targów gamescom (The Last Guardian, CryENGINE 3, Black Knight Sword) 18/08/11

wiadomość18 sierpnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym CryENGINE SDK, nowej grze twórców Shadows of the Damned, europejskich debiutach japońskich RPG na Wii, a także dewelopingu The Last Guardian. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (James Bond, Dungeons, Castlevania) 8/07/11

wiadomość8 lipca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku do Dungeons, końcu wsparcia Digital Comics Store dla PSP, nowej grze o przygodach Jamesa Bonda, a także planach studia Harmonix. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, Król Artur, R.U.S.E.) 19/01/11
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, Król Artur, R.U.S.E.) 19/01/11

wiadomość19 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Króla Artura, R.U.S.E., Castlevania: Harmony of Despair, nowej dacie premiery The Conduit 2 na Wii, sieciowej odsłonie Ninety-Nine Nights, a także europejskim terminie debiutu Final Fantasy XIII-2. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Super Street Fighter IV, Castlevania: Harmony of Despair, PSP) 29/11/10
Wieści ze świata (Super Street Fighter IV, Castlevania: Harmony of Despair, PSP) 29/11/10

wiadomość29 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o aktualizacje firmware PSP, potencjalnych nowych bohaterach w Super Street Fighter IV, a także premierze kolejnego dodatku DLC do Castlevania: Harmony of Despair. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10
Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10

wiadomość7 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze strzelaniny Blacklight: Tango Down, ścieżce dźwiękowej do przygód Alana Wake’a, nowej odsłonie cyklu Ship Simulator, dacie premiery FIFA 11, ofercie Xbox Live Arcade, a także przyszłych projektach Hideo Kojimy. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3