Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 14:16

Wieści z targów gamescom (The Last Guardian, CryENGINE 3, Black Knight Sword) 18/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym CryENGINE SDK, nowej grze twórców Shadows of the Damned, europejskich debiutach japońskich RPG na Wii, a także dewelopingu The Last Guardian. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym CryENGINE SDK, nowej grze twórców Shadows of the Damned, europejskich debiutach japońskich RPG na Wii, a także dewelopingu The Last Guardian. Zapraszamy do lektury.

Gratuitous Space Battles

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Gratuitous Space Battles. Produkcję autorstwa studia Positech Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 10 euro, czyli ok. 40 złotych (o 75% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00. Promocja obejmuje również cztery dodatki DLC.

CryENGINE 3

Firma Crytek udostępniła narzędzia CryENGINE 3 SDK, pozwalające wykorzystać za darmo najnowszą wersję słynnego silnika w procesie produkcji gier. Technologia dostępna jest nieodpłatnie do momentu podjęcia decyzji o wprowadzeniu stworzonego przy jej pomocy dzieła do normalnej sprzedaży. Wówczas firma Crytek pobiera od producenta opłatę w wysokości 20% przychodów (innym wyjściem jest wykupienie stosownej licencji).

Black Knight Sword

Na przełomie 2011 i 2012 roku do oferty Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network trafi zręcznościowa gra akcji Black Knight Sword. Dzieło studia Grasshopper Manufacture (Shadows of the Damned), tworzone we współpracy z zespołem Digital Reality (SkyDrift), opowiada historię zakutego w zbroję rycerza, który wyrusza na krucjatę przeciwko złej Białej Księżniczce. Przygoda utrzymana jest w wyjątkowym stylu graficznym, przywodzącym na myśl teatrzyki kukiełkowe. Poniżej zapis pierwszej prezentacji gry:

Wii

Firma Nintendo potwierdziła, że dwie interesujące produkcje z gatunku jRPG – Pandora's Tower (autorstwa studia Ganbarion) oraz The Last Story (Mistwalker z Hironobu Sakaguchim na czele) – zostaną ostatecznie wydane na Wii w Europie. Zagoszczą one na Starym Kontynencie w przyszłym roku.

Castlevania: Harmony of Despair

Castlevania: Harmony of Despair, dostępna od ubiegłorocznego lata w bazie Xbox Live Arcade, trafi w przyszłym miesiącu do oferty PlayStation Network. Dwuwymiarowy hack’n’slash firmy Konami zostanie tam wydany we wzbogaconej wersji, uzupełnionej o zestaw map Beauty, Desire, Situation Dire (zawierający także dwie dodatkowe postacie: Juliusa Belmonta oraz Yoko Belnades).

StarCraft 2 DOTA

Firma Blizzard poinformowała, że modyfikacja StarCraft 2 DOTA zostanie udostępniona w okolicach premiery drugiego rozdziału kosmicznej sagi, czyli Heart of the Swarm. Póki co, nie wiadomo jednak, kiedy dojdzie do jego debiutu. Bardzo prawdopodobne jest, że stanie się to dopiero w przyszłym roku.

The Last Guardian

Nie tylko gracze czekają na premierę nowej gry studia Team ICOThe Last Guardian. Przedłużające się w nieskończoność oczekiwanie na kolejne dzieło twórców ICO i Shadow of the Colossus zmusiło Shuhei Yoshidę, szefa Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, do zabrania głosu. W rozmowie z redakcją serwisu VG247 stwierdził on, że prace cały czas postępują, choć z zewnątrz może to wyglądać inaczej. Niestety, nie chciał potwierdzić czy podczas wrześniowych targów Tokyo Game Show zobaczymy grę w akcji (podobnie jak nową produkcję studia Polyphony Digital).

Wieści z targów gamescom (The Last Guardian, CryENGINE 3, Black Knight Sword) 18/08/11 - ilustracja #1

Game Developers Conference Europe 2012

Konferencja Europejskich Producentów Gier, która odbyła się w ramach tegorocznych targów gamescom (przyciągnęła 2100 specjalistów reprezentujących 57 krajów), powróci w przyszłym roku, w terminie 13-15 sierpnia. Oznacza to, że kolejna edycja gamescom odbędzie się mniej więcej w tym samym czasie, co w tym roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ridge Racer Unbounded

Soulcalibur V

Guild Wars 2

FIFA 12

Dishonored

FIFA 12

Birds of Steel

NHL 12

Prey 2

Assassin's Creed: Revelations

Far Cry 3

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Batman: Arkham City

Binary Domain

Anarchy Reigns

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Sonic Generations - gamescom 2011

Rusty Hearts - kulisy produkcji #3 - walki z bossami

Rayman Origins - gamescom 2011

GoldenEye 007: Reloaded - gamescom 2011

Assassin's Creed: Revelations - gamescom 2011

Prototype 2 - gamescom 2011

Steel Battalion: Heavy Armor - gamescom 2011

WildStar - gamescom 2011

Ratchet & Clank: 4 za Jednego - gamescom 2011

GC: Gramy w Burnout Crash! Gramy!

GC: Gramy w Trials Evolution Gramy!

GC: Gramy w Warhammer: Space Marine Gramy!

GC: Gramy w Trine 2 Gramy!

GC: Gramy w Risen 2 Gramy!

GC: Gramy w Battlefield 3 Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej