Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3
Okładka Black Knight Sword (X360)
OkładkaBlack Knight Sword (X360)

Black Knight Sword

Interaktywna baśń w konwencji klasycznej, dwuwymiarowej gry zręcznościowej. Prowadzimy tytułowego czarnego rycerza przez szereg najeżonych przeciwnościami poziomów, by uratować królestwo od krwawej dyktatury.

Zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Knight Sword Premiera

11gru2012

PS3

12gru2012

X360

Gry podobne do Black Knight Sword

Castlevania: Harmony of Despair

Shank

Dustforce

Black Knight Sword to projekt autorstwa studia Grasshopper Manufacture znanego między innymi z Shadows of the Damned i No More Heroes.

Tytuł w oryginalny sposób łączy klasyczne mechanizmy rozgrywki znane z tradycyjnych dwuwymiarowych platformówek z nowatorskim sposobem opowiadania historii i stylową oprawą audiowizualną. Akcja Black Knight Sword została osadzona w baśniowej krainie fantasy, w której jedno z królestw znalazło się pod krwawymi rządami nowego dyktatora. Wcielamy się w tytułowego Czarnego Rycerza, a naszym zadaniem jest uwolnienie państwa od ucisku gnębiącego lud władcy. Choć zarys fabuły z pozoru przypomina setki podobnych baśni, twórcy pokusili się o nieco oryginalności – naszym przeciwnikiem jest bowiem młoda, piękna księżniczka, a więc zupełne przeciwieństwo archetypu ucieleśniającego zło tyrana, jaki znamy z książek dla najmłodszych.

Gra pod względem mechaniki najbardziej przypomina klasyczne, dwuwymiarowe zręcznościówki, gdzie głównym celem jest walka z hordami przeciwników. Na naszej drodze natykamy się jednak na wielkie plansze, przypominające karty ze średniowiecznych ksiąg, „opowiadające” historię, w której uczestniczymy, a oprawa tytułu przypomina scenę teatralną. To ostatnie jest nawiązaniem do stylistyki japońskich teatrzyków kukiełkowych. Black Knight Sword duży nacisk kładzie tym samym na narrację i fabułę – ambicją twórców było sprawienie, by gra nie była tylko i wyłącznie zbiorem niepowiązanych ze sobą w żaden sposób poziomów.

Choć Black Knight Sword nie korzysta z najnowszych technologii i pod względem oprawy graficznej znacząco odbiega poziomem od tytułów okupujących czołówki list przebojów, z pewnością nie ma się pod tym względem niczego wstydzić. Wszystko dzięki mieszającej plastyczne tradycje Europy i Dalekiego Wschodu stylistyce i barwnych tłach, towarzyszących nam nieustannie podczas zabawy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Black Knight Sword

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Black Knight Sword Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3