Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 09:17

Imperium Galactica, Sine Mora i inne marki zostały przejęte przez Nordic Games

Firma Nordic Games wykupiła prawa do sporego zestawu marek węgierskiego studia Digital Reality, w tym serii Imperium Galactica oraz gier Sine Mora i Black Knight Sword.

Wśród nowych nabytków firmy Nordic Games znalazła się gra Imperium Galactica II, czyli strategia 4X z 2000 roku. - Imperium Galactica, Sine More i inne marki zostały przejęte przez Nordic Games - wiadomość - 2016-02-03
Wśród nowych nabytków firmy Nordic Games znalazła się gra Imperium Galactica II, czyli strategia 4X z 2000 roku.

W ostatnich latach firma Nordic Games nie szczędzi środków na kupowanie cudzych marek. Wydawca właśnie pochwalił się najnowszym nabytkiem, którym jest pakiet praw do następujących gier:

Gra:

Platformy:

Imperium Galactica

PC

Imperium Galactica II

PC, iOS, Android

Sine Mora

PC, XBL, PSN, Vita, iOS, Android

Skydrift

PC, XBL, PSN

Bang Bang Racing

PC, XBL, PSN, Android

Black Knight Sword

XBL, PSN

Liberty Wings

iOS

Ubrain

iOS

Scarabeus: Pearls of Nile

iOS

Nordic Games przejęło pełne prawa do wszystkich powyższych pozycji. Oznacza to, że mogą swobodnie sprzedawać te gry, tworzyć ich konwersje na inne platformy oraz, co interesuje nas najbardziej, opracowywać także kontynuacje.

W oficjalnej notce prasowej firma Nordic nie wspomina o źródle tych marek, ale warto zauważyć, że każda z tych gier wyszła spod ręki węgierskiego dewelopera Digital Reality. Dwie z nich (Sine Mora i Black Knight Sword) powstały we współpracy z japońskim studiem Grasshopper Manufacture, ale nawet w ich przypadku to Europejczycy wykonali większość roboty.

Rodzi to pytanie, co stało się z węgierskim deweloperem. Jego zamknięcia nigdy oficjalnie nie potwierdzono, ale wszystko wskazuje na to, że zespół został rozwiązany. Ostatnią wydaną grą pod tym szyldem było bowiem Bang Bang Racing z 2012 roku. Ponadto patrząc na profil prezesa Andrasa Pellera w serwisie LinkedIn, możemy zobaczyć, że funkcję tę pełnił on do 2013 r. Potem odpoczywał przez rok, a następnie założył firmę consultingową BBD Enterprises. Wszystko wskazuje więc na to, że kilka lat temu studio Digital Reality po cichu zakończyło działalność.

Warto na koniec przypomnieć, jakie inne marki zakupiło w ostatnich latach Nordic Games. Wśród nich znalazły się m.in. Spellforce, Aquanox, The Guild, Jagged Alliance, Darksiders, Desperados, Red Faction, Blob, Men of Valor, Nexus: Jupiter Incident, Codename Panzers, Panzer Tactics HD, North and South, Giana Sisters - Twisted Dreams, Citadels oraz Bridge Project. Co ważne, wydawca nie nabył ich tylko „na wszelki wypadek”, gdyż zapowiedział sporo kontynuacji tych serii. Mogliśmy już zobaczyć pierwsze materiały z Aquanox: Deep Descent, The Guild 3 oraz SpellForce 3 i wiemy, że trwają także prace nad drugą częścią Nexus: Jupiter Incident. Spodziewamy się więc, że większość z nabytych cykli prędzej czy później doczeka się kontynuacji lub w najgorszym wypadku reedycji i konwersji.

  1. Nordic Games – oficjalna strona firmy