Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PCX360
Okładka Bang Bang Racing (PS3)

Bang Bang Racing

Bang Bang Racing to gra wyścigowa o zabawkowej stylistce, pozwalająca kierować najróżniejszymi autkami, przypominającymi karykatury prawdziwych super samochodów. Studio Digital Reality kieruje swoją grę do wszystkich użytkowników komputerów i konsol, niezależnie od wieku.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Bang Bang Racing (PS3)

data premiery gry:

5cze2012

PS3

8cze2012

PC

12cze2012

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynamiczna gra wyścigowa wykonania z lekkim przymrużeniem oka. Gracz bierze udział w serii pojedynków odbywających się na dziewięciu zróżnicowanych torach. Producentem tytułu jest studio Digital Reality, znane m.in. z lotniczej wyścigówki SkyDrift.

Bang Bang Racing nie jest typowym przedstawicielem gier wyścigowych. Nie uświadczymy w nim realistycznego modelu jazdy, zaawansowanej fizyki, systemu zniszczeń czy innych elementów, którymi zwykle szczycą się producenci tytułów zaliczanych do tego gatunku. Ekipa z Digital Reality postawiła na luźną rozrywkę skierowaną do mniej wymagających graczy. Widać to już przy pierwszym uruchomieniu gry. Na ekranie pojawia się nieco bajkowa i niezwykle barwna grafika, natomiast modele samochodów przypominają bohaterów filmu animowanego „Auta”.

Zmagania rozpoczynają się od wyboru jednego z dwudziestu dostępnych pojazdów. Potem pozostaje wybór ulubionego koloru i można ruszać w trasę. Autka, pomimo lekko karykaturalnego wyglądu, wzorowane były na autentycznych modelach samochodów. Ponadto wszystkie modele podzielone zostały na cztery odrębne kategorie.

Wyścigi odbywają się na dziewięciu torach umieszczonych we wszystkich istniejących strefach klimatycznych. Aby nieco urozmaicić zabawę, twórcy rozmieścili na trasach różnego rodzaju przeszkody w postaci wybuchających beczek, słupków drogowych czy plam oleju. Sprytniejsi gracze mogą także uprzykrzyć życie swoim przeciwnikom, korzystając z wielu ukrytych skrótów.

Bang Bang Racing jest (jak zapewniają twórcy) grą rodzinną, dlatego też znalazł się w niej tryb zabawy wieloosobowej. Multiplayer umożliwia jednoczesne zmagania na podzielonym ekranie maksymalnie czterem graczom. Jeśli jednak ktoś zechciałby porównać swoje osiągnięcia z wyczynami większej liczby graczy, może skorzystać z usługi Friends and Global Leaderboards. Jest to specjalna tablica rankingowa, która gromadzi informacje o wynikach wszystkich posiadaczy gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bang Bang Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bang Bang Racing

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3