Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka Bang Bang Racing (PC)
OkładkaBang Bang Racing (PC)

Bang Bang Racing

Bang Bang Racing to gra wyścigowa o zabawkowej stylistce, pozwalająca kierować najróżniejszymi autkami, przypominającymi karykatury prawdziwych super samochodów. Studio Digital Reality kieruje swoją grę do wszystkich użytkowników komputerów i konsol, niezależnie od wieku.

Wyścigi | samochodowe

Bang Bang Racing Premiera

5cze2012

PS3

8cze2012

PC

12cze2012

X360

Gry podobne do Bang Bang Racing

Toy Story 3: The Video Game

Micro Machines v4

Auta 2

Dynamiczna gra wyścigowa wykonania z lekkim przymrużeniem oka. Gracz bierze udział w serii pojedynków odbywających się na dziewięciu zróżnicowanych torach. Producentem tytułu jest studio Digital Reality, znane m.in. z lotniczej wyścigówki SkyDrift.

Bang Bang Racing nie jest typowym przedstawicielem gier wyścigowych. Nie uświadczymy w nim realistycznego modelu jazdy, zaawansowanej fizyki, systemu zniszczeń czy innych elementów, którymi zwykle szczycą się producenci tytułów zaliczanych do tego gatunku. Ekipa z Digital Reality postawiła na luźną rozrywkę skierowaną do mniej wymagających graczy. Widać to już przy pierwszym uruchomieniu gry. Na ekranie pojawia się nieco bajkowa i niezwykle barwna grafika, natomiast modele samochodów przypominają bohaterów filmu animowanego „Auta”.

Zmagania rozpoczynają się od wyboru jednego z dwudziestu dostępnych pojazdów. Potem pozostaje wybór ulubionego koloru i można ruszać w trasę. Autka, pomimo lekko karykaturalnego wyglądu, wzorowane były na autentycznych modelach samochodów. Ponadto wszystkie modele podzielone zostały na cztery odrębne kategorie.

Wyścigi odbywają się na dziewięciu torach umieszczonych we wszystkich istniejących strefach klimatycznych. Aby nieco urozmaicić zabawę, twórcy rozmieścili na trasach różnego rodzaju przeszkody w postaci wybuchających beczek, słupków drogowych czy plam oleju. Sprytniejsi gracze mogą także uprzykrzyć życie swoim przeciwnikom, korzystając z wielu ukrytych skrótów.

Bang Bang Racing jest (jak zapewniają twórcy) grą rodzinną, dlatego też znalazł się w niej tryb zabawy wieloosobowej. Multiplayer umożliwia jednoczesne zmagania na podzielonym ekranie maksymalnie czterem graczom. Jeśli jednak ktoś zechciałby porównać swoje osiągnięcia z wyczynami większej liczby graczy, może skorzystać z usługi Friends and Global Leaderboards. Jest to specjalna tablica rankingowa, która gromadzi informacje o wynikach wszystkich posiadaczy gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bang Bang Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bang Bang Racing Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3