Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PSPPS4PCPS2PS3X360NDSWii
Okładka Up: The Video Game (PS3)
OkładkaUp: The Video Game (PS3)

Odlot!

Up: The Video Game

Odlot! to utrzymana w humorystycznym klimacie przygodowa gra akcji, bazująca na znakomitym filmie animowanym wytwórni Pixar. Gracz poznaje perypetie skauta Russella i sędziwego Carla Fredricksena, którzy wyruszają w podróż po egzotycznych zakątkach świata.

Akcji | TPP | filmy animowane | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Odlot! Premiera

26maj2009

PC PS2 X360 PS3 PSP NDS Wii

21lis2023

PS4 PS5

Up to zabawna gra akcji na podstawie tytułowego filmu animowanego. Kinowe dzieło zostało stworzone przez znaną firmę Pixar. Za opracowanie elektronicznej wersji odpowiada deweloper Heavy Iron Studios, który wcześniej pracował już przy kilku podobnych projektach (Iniemamocni, Ratatuj czy Wall-E).

Gra, podobnie jak i sam film, opowiada o przygodach staruszka Carla Fredricksena, który wyrusza w podróż po świecie, spełniając tym samym marzenia swojej nieżyjącej już małżonki Ellie. Dziarski bohater postanowił zwiedzić planetę nie ruszając się z domu. W tym celu przerobił budynek w latającą machinę wykorzystującą kolorowe balony i żagle. Niestety, Carl od samego początku musi borykać się z pasażerem na gapę – bardzo młodym skautem Russellem - z czego wynika wiele zabawnych perypetii.

Podczas zabawy zwiedzamy wiele egzotycznych miejsc na całym świecie. Gra została podzielona na kilka rozdziałów. Wśród dostępnych lokacji pojawia się przede wszystkim południowoamerykańska dżungla. Na poszczególnych poziomach poznajemy szereg barwnych i zabawnych postaci (psa Duga oraz prehistorycznego ptaka Kevina) oraz przeciwników (np. węże). Tych drugich unieszkodliwiamy wykorzystując specjalne umiejętności obu bohaterów - przykładowo chłopiec Russell wykorzystuje szkło powiększające do przypalania przeciwników. Starszemu Carlowi przydaje się natomiast jego laska, umożliwiająca chociażby wspinaczkę.

Wszystko to dostępne jest również w trybie rozgrywki kooperatywnej. Cały czas dwójka bohaterów biega razem, więc możemy bez przeszkód bawić się z innymi graczem. Gdy gramy samemu otrzymujemy opcję zmiany postaci, aby przykładowo wykorzystać jej specjalne cechy. Współpraca polega również między innymi na pomaganiu sobie przy wspinaniu się na trudniej dostępne skały oraz wspólnym zbieraniu zdjęć i przedmiotów.

Autorzy przygotowali całkiem ciekawą oprawę audiowizualną, oczywiście korelującą z tym co oglądamy w animowanym dziele Pixara. Postacie zostały odwzorowane z dbałością o szczegóły, a tła są bardzo kolorowe i czytelne. Podczas zabawy towarzyszy nam w tle muzyka z filmu. Miłym dodatkiem są różne mini-gierki dostępne z głównego menu. Twórcy przygotowali też dodatkowy, czteroosobowy tryb sieciowy, w którym możemy zmierzyć się w podniebnych pojedynkach.

Ostatnia modyfikacja 25 maja 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 246 głosów czytelników.

Odlot! cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Odlot!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Odlot! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta poamięci 8 MB
PC
PS2
PS3
PSP
Wii
NDS
X360
PS4
PS5