Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360WiiNDSPS3PSPPS2
Okładka Up: The Video Game (PC)

Odlot!

Up: The Video Game

Odlot! to utrzymana w humorystycznym klimacie przygodowa gra akcji, bazująca na znakomitym filmie animowanym wytwórni Pixar. Gracz poznaje perypetie skauta Russella i sędziwego Carla Fredricksena, którzy wyruszają w podróż po egzotycznych zakątkach świata.

Akcji | TPP | filmy animowane

Okładka Up: The Video Game (PC)

data premiery gry:

26maj2009

PC PS2 PS3 PSP Wii NDS X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Up to zabawna gra akcji na podstawie tytułowego filmu animowanego. Kinowe dzieło zostało stworzone przez znaną firmę Pixar. Za opracowanie elektronicznej wersji odpowiada deweloper Heavy Iron Studios, który wcześniej pracował już przy kilku podobnych projektach (Iniemamocni, Ratatuj czy Wall-E).

Gra, podobnie jak i sam film, opowiada o przygodach staruszka Carla Fredricksena, który wyrusza w podróż po świecie, spełniając tym samym marzenia swojej nieżyjącej już małżonki Ellie. Dziarski bohater postanowił zwiedzić planetę nie ruszając się z domu. W tym celu przerobił budynek w latającą machinę wykorzystującą kolorowe balony i żagle. Niestety, Carl od samego początku musi borykać się z pasażerem na gapę – bardzo młodym skautem Russellem - z czego wynika wiele zabawnych perypetii.

Podczas zabawy zwiedzamy wiele egzotycznych miejsc na całym świecie. Gra została podzielona na kilka rozdziałów. Wśród dostępnych lokacji pojawia się przede wszystkim południowoamerykańska dżungla. Na poszczególnych poziomach poznajemy szereg barwnych i zabawnych postaci (psa Duga oraz prehistorycznego ptaka Kevina) oraz przeciwników (np. węże). Tych drugich unieszkodliwiamy wykorzystując specjalne umiejętności obu bohaterów - przykładowo chłopiec Russell wykorzystuje szkło powiększające do przypalania przeciwników. Starszemu Carlowi przydaje się natomiast jego laska, umożliwiająca chociażby wspinaczkę.

Wszystko to dostępne jest również w trybie rozgrywki kooperatywnej. Cały czas dwójka bohaterów biega razem, więc możemy bez przeszkód bawić się z innymi graczem. Gdy gramy samemu otrzymujemy opcję zmiany postaci, aby przykładowo wykorzystać jej specjalne cechy. Współpraca polega również między innymi na pomaganiu sobie przy wspinaniu się na trudniej dostępne skały oraz wspólnym zbieraniu zdjęć i przedmiotów.

Autorzy przygotowali całkiem ciekawą oprawę audiowizualną, oczywiście korelującą z tym co oglądamy w animowanym dziele Pixara. Postacie zostały odwzorowane z dbałością o szczegóły, a tła są bardzo kolorowe i czytelne. Podczas zabawy towarzyszy nam w tle muzyka z filmu. Miłym dodatkiem są różne mini-gierki dostępne z głównego menu. Twórcy przygotowali też dodatkowy, czteroosobowy tryb sieciowy, w którym możemy zmierzyć się w podniebnych pojedynkach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 244 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Wymagania sprzętowe Odlot!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta poamięci 8 MB
THQ zapowiada grę na bazie nowej animacji Pixara; demo do pobrania
THQ zapowiada grę na bazie nowej animacji Pixara; demo do pobrania

wiadomość10 marca 2009

Kinowa animacja, o której mowa, to film Up! opowiadający historię podróżującego za pomocą własnego domu staruszka imieniem Carl Fredricksen. Dzięki grze pod tym samym tytułem będziemy mogli sami zasmakować wielkiej przygody.

PC
PS2
PS3
PSP
Wii
NDS
X360