Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2PS3GBAGCNWiiPSPNDSX360
Okładka Ratatouille (PC)

Ratatuj

Ratatouille

Ratatouille bazuje na filmie animowanym o tej samej nazwie, stworzonym przez ekipę z Pixar Animation Studios – bastionu twórców Toy Story, Finding Nemo (Gdzie jest Nemo?) i Cars (Auta). Rolę głównej postaci pełni Remy, który jest dość niezwykłym szczurem.

Zręcznościowe

Okładka Ratatouille (PC)

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

19cze2007

NDS

26cze2007

PC PS2 PS3 X360 Wii GBA PSP GCN

Ratatouille bazuje na filmie animowanym o tej samej nazwie, stworzonym przez ekipę z Pixar Animation Studios – bastionu twórców Toy Story, Finding Nemo (Gdzie jest Nemo?) i Cars (Auta). Kinowy pierwowzór wyreżyserował Brad Brid, odpowiedzialny wcześniej za The Incredibles (Iniemamocni). Omawiana gra łączy elementy przygodowe i zręcznościowe w formie, atrakcyjnej zarówno dla małoletnich odbiorców, jak i dla użytkowników zdecydowanie starszych.

Rolę głównej postaci pełni Remy, który jest dość niezwykłym szczurem. Protagonista ów uwielbia dobre jedzenie, przez co nieszczególnie lubi się ze swoją rodziną, mającą zdecydowanie mniej wygórowane potrzeby kulinarne. Poza tym bohater chciałby zostać szefem kuchni w ekskluzywnej restauracji, aby móc realizować się w gotowaniu na najwyższym poziomie. Szczęśliwie Remy'emu udaje się dotrzeć do kanału, biegnącego pod jedną z najsłynniejszych paryskich jadłodajni, a stamtąd prosto do kuchni, gdzie jest raczej niemile widzianym gościem. Mimo wszystko kierując szczurzym entuzjastą kulinariów musimy pomóc mu zrealizować jego pozornie nierealne marzenie.

W wirtualnej rzeczywistości odtworzono większość lokacji, znanych z filmu Ratatouille. Podobnie rzecz ma się z postaciami, odgłosami etc. Wszystko w charakterystycznej oprawie graficznej z najwyższej półki. Generalnie zabawa podzielona jest na szereg emocjonujących mini-gier o zróżnicowanych zasadach. Trzeba m.in. uciekać przed niebezpieczeństwami, bezszelestnie przemykać się do określonych miejsc oraz oczywiście przyrządzać mistrzowskie potrawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 741 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ratatuj

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ratatuj

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.3 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Ratatuj - recenzja gry
Ratatuj - recenzja gry

Recenzja 30 lipca 2007, 10:43

Naturalnie nie mogło zabraknąć mini-gierek. Tak oto będziemy musieli przyprawić zupę, wrzucając odpowiednie składniki, przygotować sałatki, tort, pokroić kartofle, przygotować zupę wariant drugi, wariant trzeci... Dla odmiany pozostaje przejażdżka wzdłuż kanałów, zwiedzając po drodze fascynujące widoki szczurzego świata. Jeśli komuś nadal mało, może przenieść się w bajeczny (a jakże) świat wielgaśnych owoców, warzyw, różnorakiego sprzętu kuchennego, mięs oraz kilku innych produktów spotykanych w życiu codziennym. Szczerze muszę przyznać, że przy mini-grach bawiłem się o wiele lepiej niż podczas rozgrywania zwykłych misji. Szczególnie największą frajdę przynoszą szaleńcze zjazdy po rurach, a gdy dołączymy do tego uaktywnioną zwiększoną prędkość, to robi się naprawdę fantastycznie. Niemniej to by było na tyle, jeśli chodzi o pozytywne wrażenia z gry.

PC
PS2
PS3
X360
Wii
GBA
PSP
GCN
NDS