Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2GCNXBOXGBA
Okładka Shrek 2: The Game (PC)

Shrek 2: The Game

Shrek 2: The Game to program należący do gatunku gier zręcznościowych, który stworzono w oparciu o drugą część animowanego filmu pt. „Shrek”. W produkcji, poza tytułowym bohaterem, możemy wcielić się także w kilka innych postaci: między innymi w Fionę i osła.

Zręcznościowe | TPP | filmy animowane | filmy

Okładka Shrek 2: The Game (PC)

data premiery gry:

28kwi2004

GBA

29kwi2004

PC

4maj2004

PS2 GCN XBOX

Shrek 2: The Game to program należący do gatunku gier zręcznościowych, który stworzono w oparciu o drugą część animowanego filmu pt. „Shrek”. Gra dostępna jest w wersjach na konsole Playstation 2, Xbox, GameCube, GBA i oczywiście komputery osobiste. Shrek 2, prócz typowego dla gier platformowych, biegania i skakania po platformach oraz pokonywaniu kolejnych przeciwników, posiada zadania logiczne, znajdujące się na planszach w formie mini-questów. Gra umożliwia nam wcielenie się nie tylko w postać głównego bohatera – wielkiego zielonego ogra, ale kierowanie całą czteroosobową drużyną, którą dobieramy z grona siedmiu postaci (m.in. Fiona, osiołek, ciasteczkowy żołnierzyk). W każdym momencie gry, mamy możliwość przełączania się pomiędzy kontrolowaniem dowolnej postaci z dobranej czwórki, co jest konieczne podczas wykonywania kolejnych zadań. Indywidualne umiejętności każdej z postaci przydają się, lub są niezbędne, aby wykonać powierzone zadanie i rozwiązać napotkane problemy. Podczas przeżywania kolejnych przygód, na ekranie monitora odnajdujemy się w lokacjach znanych z filmu „Shrek 2” oraz poznajemy zupełnie nowe, nieznane nawet miłośnikom filmu miejsca. Ścieżka dźwiękowa i oprawa graficzna programu nie odbiegają od filmowej produkcji i co ważne posiadają swój niepowtarzalny klimat (w programie zastosowano oryginalną ścieżkę dźwiękową z filmu). Dodatkowym atutem gry, jest także specyficzny humor (zarówno sytuacyjny, akustyczny, jak i mówiony), znany z ekranizacji na dużym ekranie. Przezabawna platformówka z elementami zręcznościowymi i logicznymi, z filmową muzyką i znanymi bohaterami w roli głównej, okraszona przepiękną, trójwymiarową grafiką – tak pokrótce, można scharakteryzować drugą część gry komputerowej z tytułowym „Zielonym Ogrem”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 2071 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89 PLN

Wymagania sprzętowe Shrek 2: The Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450 MHz
  • 128 MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
  • 620 MB HDD
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Shrek 2: The Game - O polonizacji słów parę
Shrek 2: The Game - O polonizacji słów parę

Recenzja 16 sierpnia 2004, 09:20

Osiołek głosem Jerzego Stuhra dworuje sobie z lewitujących bonusów, odgraża się wrogo doń nastawionym postaciom, dopinguje Shreka, wymądrza się przy każdej sposobności, czyli generalnie pysk mu się nie zamyka i jest to zabawne. Sam Shrek otrzymał od Zbigniewa Zamachowskiego osobowość identyczną filmowej – powściągliwą i nieskłonną do przesady. Jego odezwania ograniczają się do kwestii dialogowych oraz, jakże charakterystycznych dla gier, odgłosów wynikających z podejmowanego wysiłku. To jego czworonożny kumpel nie daje zabawić ciszy bodaj przez chwilę i to on przyjmuje na siebie obowiązki nauczyciela w początkowej fazie przygód.

PC
GBA
PS2
GCN
XBOX