Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2005, 12:10

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Activision się wzmacnia - przejęcie Vicarious Visions

Activision, to marka niewątpliwie uznana już na rynku gier komputerowych. Spośród gier sygnowanych jej logo wymienić można m.in. Call of Duty, Doom 3, Return to Castle Wolfenstein czy serie Star Trek i Tony Hawk. Wiadomo jednak iż zastój w tej branży niczego dobrego nie wróży. Do takiego wniosku doszło zapewne kierownictwo firmy, które zamierza wzmocnić jej pozycję.

Activision, to marka niewątpliwie uznana już na rynku gier komputerowych. Spośród gier sygnowanych jej logo wymienić można m.in. Call of Duty, Doom 3, Return to Castle Wolfenstein czy serie Star Trek i Tony Hawk. Wiadomo jednak iż zastój w tej branży niczego dobrego nie wróży. Do takiego wniosku doszło zapewne kierownictwo firmy, które zamierza wzmocnić jej pozycję. W tym celu Activision przejął firmę developerską Vicarious Visions.

Jeśli nazwa Vicarious Visions Wam nic nie mówi, spieszę z wyjaśnieniem. To właśnie ta firma stoi za stworzeniem doskonale sprzedającej się gry na Nintendo DS, Spider-Man 2. To również jej programiści są ojcami Shreka 2 na GBA, oraz Shark Tale, Tony Hawk's Underground 2 i Spider-Man 2: Enter Electro na PlayStation. Vicarious Visions przygotowuje także we współpracy z id Software Xboxową wersję Doom 3. Projektanci firmy stworzyli technologię Alchemy, która wraz z narzędziami do tworzenia gier na potrzeby konsol nowej generacji, umocni pozycję Activision na rynku gier.