Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 stycznia 2005

Mashed: Fully Loaded, czyli odświeżona wersja starszej śmigałki

ComCo, 25 stycznia 2005, 15:00

Na rynku gier komputerowych, oprócz dobrze znanych już dodatków czy sequelów udanych pozycji, coraz częściej pojawiają się „ulepszone wersje oryginału”, czyli pierwotna produkcja uzupełniona o kilka nowych elementów, z lepszą oprawą a/v, etc. Firma Empire Interactive zapowiedziała właśnie wydanie takiej pozycji - Mashed: Fully Loaded.

TimeShift zaplanowany na październik

ComCo, 25 stycznia 2005, 14:53

Przed ponad dwoma tygodniami podaliśmy pierwsze informacje na temat TimeShift - nowej strzelanki FPS na komputery PC i konsole Xbox, za której przygotowanie odpowiada studio developerskie Saber Interactive, znane dotychczas z Will Rock. O ile przy okazji wspomnianej wiadomości data wydania gry była podana ogólnie, na jesień tego roku, o tyle teraz korporacja wydawnicza Atari podała bardziej przybliżony termin.

Electronic Arts przejmuje kontrolę nad twórcami Battlefielda

Łosiu, 25 stycznia 2005, 14:53

Developer znakomitej serii Battlefield, firma Digital Illusions broniła się jak mogła, ale niestety na nic zdał się opór. Koncern Electronic Arts dopiął w końcu swego i obecnie w jego posiadaniu znajduje się ni mniej ni więcej jak 59.8% udziałów Digital Illusions. Rzecz jasna przekłada się na to, że EA ma teraz decydujący głos w sprawach przyszłości DICE.

Nie będzie Duke Nukem 3D na silniku Half-Life 2

Elrond, 25 stycznia 2005, 14:51

Duke Nukem 3D chyba na stałe gości już w panteonie FPSów. Tworzony już od kilku(nastu) lat jego następca, Duke Nukem Forever, budzi jedynie uśmiech politowania na ustach graczy, którzy praktycznie stracili nadzieję, iż gra w końcu się ukaże. Pewien promyczek nadziei zaświtał kilka dni temu, kiedy informowaliśmy o tworzeniu modyfikacji oryginalnej gry. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna.

Turniej Centrum FIFY

Redakcja GRYOnline.pl, 25 stycznia 2005, 14:44

Na Centrum FIFY powoli dobiega końca jeden z najbardziej prestiżowych turniejów on-line w Polsce. Oczywiście jest on rozgrywany w grę FIFA 2005. Obecnie toczą się mecze półfinałowe, w których uczestniczą gracze znani na całej piłkarskiej scenie. Grają oni w czterech najlepszych polskich klanach, prezentują wysoki poziom, więc wielkie emocje są gwarantowane.

Demo nowej wersji The Labirynth of Time już dostępne
Demo nowej wersji The Labirynth of Time już dostępne

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2005, 11:37

Firma Wyrmkeep Entertainment opublikowała na swojej oficjalnej stronie demo nowej wersji gry The Labirynth of Time, która po raz pierwszy zadebiutowała na rynku oprogramowania rozrywkowego 12 lat temu.

Take Two Interactive uzyskał wyłączność na produkcję gier na licencji MLB

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2005, 11:24

Przedstawiciele amerykańskiej ligi baseballowej (MLBPA) poinformowali, że firma Take Two Interactive oficjalnie przejęła prawa do produkcji gier opartych na ich licencji. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze rewelacje mówiące o tym, że wspomniany koncern czyni takie starania. Szefowie Take Two poszli tą samą drogą co ich rywale z EA, ograniczając konkurencję na rynku gier sportowych.

Znamy zwycięzów konkursu Make Something Unreal

Elrond, 25 stycznia 2005, 11:16

$1,000,000 Make Something Unreal to specyficzny konkurs zorganizowany przez firmę Epic Games oraz sponsorowany przez nVidię, Atari, Digital Extremes, AMD oraz Alias. Składał się on z 5 niezależnych faz (ostatnia to Wielki Finał), w których mogli brać udział wszyscy tworzący mody do UT2003 oraz UT2004. Do konkursu zgłoszono ogółem ponad 1000 projektów a dzisiaj znamy już najlepszy z nich.

EuroCops na silniku Serious

Elrond, 25 stycznia 2005, 10:41

Miłośnicy FPSów z pewnością pamiętają dwie gry z serii Serious Sam, które w przeciwieństwie do tytułu zbyt poważne chyba nie były. Zresztą jak wypowiadali się sami twórcy gier, chodziło im bardziej o wypromowanie silnika napędzającego te tytuły, niż o stworzenie przełomowej gry. I ten zabieg chyba im się udał, ponieważ wspomniany silnik posłuży firmie CrazyFoot Games do stworzenia gry EuroCops.

Telewizyjne reklamówki filmu Alone in the Dark
Telewizyjne reklamówki filmu Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2005, 09:28

Już w najbliższy piątek, 28 stycznia, do amerykańskich kin trafi pierwsza, filmowa adaptacja znanej serii gier komputerowych o nazwie „Alone in the Dark”. Obrazowi towarzyszy zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa, m.in. telewizyjna, oparta o dwa krótkie „spoty”, które można również oglądnąć w sieci.

Champions: Return to Arms już wkrótce

Krooliq, 25 stycznia 2005, 09:21

Sony Online Entertainment Inc. podała właśnie do wiadomości, że gra Champions: Return to Arms, która jest kontynuacją wydarzeń z Champions of Norrath: Realms of EverQuest, pojechała już do tłoczni i jej premiera w USA nastąpi 7 lutego bieżącego roku. Z kolei Europejczycy poczekają na ten tytuł do 18 marca.

World Cyber Games ogłasza oficjalne turniejowe tytuły

Elrond, 25 stycznia 2005, 09:17

World Cyber Games - w wielkim skrócie mówiąc, są to mistrzostwa świata w ... grach komputerowych oczywiście, w których mogą praktycznie bez ograniczeń brać udział gracze z całego świata. Zeszłoroczny finał, który odbywał się w San Francisco, i w którym brali udział Polacy, należy już do przeszłości. Teraz czeka nas WCG 2005 a jego organizatorzy ogłosili listę gier wybranych do współzawodnictwa.

Mniejsza wersja PS2 nie tylko czarna
Mniejsza wersja PS2 nie tylko czarna

eLKaeR, 25 stycznia 2005, 08:21

Bazowym kolorem PlayStation 2 od chwili rynkowej premiery przed niespełna pięcioma laty był czarny. Później do sprzedaży trafiły inne warianty (np. czerwony, niebieski, różowy i biały) na zasadzie edycji limitowanych. Minionej jesieni zadebiutował zmniejszony model PS2, zwany PStwo (vide news z 22 września 2004). Od „odchudzonych” konsol bije czernią, ale prawdopodobnie nie potrwa to długo.

Czar samochodów marki Alfa Romeo

eLKaeR, 25 stycznia 2005, 08:18

Syn znanego polskiego dziennikarza motoryzacyjnego w swoim programie telewizyjnym stwierdził kiedyś, że mocny sześciocylindrowy silnik Alfa Romeo 147 GTA przypomina wyglądem klarnet. Wkrótce wszyscy będziemy mogli w pewnym sensie zgłębić ten temat za sprawą S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo. Premiera w drugim kwartale 2005, a w gronie docelowych platform figurują PeCety i konsole (PS2 i Xbox).