Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 stycznia 2005

Poparcie EA i VUG dla polskiego niebieskiego lasera

eLKaeR, 7 stycznia 2005, 15:15

Kolejne wieści z targów CES 2005 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas dotyczą tym razem już nie kieszonkowej konsoli PSP, lecz nadchodzącej sukcesorki stacjonarnej platformy PlayStation 2. Dwie znane korporacje elektroniczno-rozrywkowe zapowiedziały bowiem swoje wsparcie dla technologii, mającej być fundamentem PS3 (vide news z 9 sierpnia 2004).

Pod piracką banderą... cz. 3
Pod piracką banderą... cz. 3

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2005, 13:27

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także pierwszej wersji Piratów!, która po raz pierwszy pojawiła się na komputerach Commodore 64. Dzisiaj czas zająć się reedycją klasycznego hitu, nazwaną „złotą”.

Ponad 200 tysięcy złotych do zgarnięcia w pucharach Clanbase

Łosiu, 7 stycznia 2005, 12:52

Niejednokrotnie na łamach naszego serwisu pisaliśmy o sukcesach polskich klanów w europejskich rozgrywkach Clanbase i zawsze wiązało się to z dużym pozytywnym oddźwiękiem ze strony naszych czytelników. Dlatego też dzisiejsze wieści związane z jedenastymi rozgrywkami EuroCup powinny zainteresować sporą rzeszę graczy, którzy biorą udział w tych zmaganiach, jak i tych którzy im kibicują.

Inwazja gier opartych na przygodach komiksowych bohaterów
Inwazja gier opartych na przygodach komiksowych bohaterów

Kull, 7 stycznia 2005, 12:47

Serwis ign.com opublikował artykuł podsumowujący wzmianki na temat nadchodzących gier, których fabuła opowie przygody bohaterów najpopularniejszych serii komiksów. Zestawienie obejmuje produkcje z planem wydawniczym w okresie 2005-2007.

Interplay jednak się trzyma

Elrond, 7 stycznia 2005, 12:11

Wydawać by się mogło, iż wczorajsza publikacja o bankructwie Titus Interactive dotyczy również firm będących jego własnością ale jak można przeczytać dzisiaj na kilku serwisach branżowych, nie jest to do końca prawdą. Interplay borykający się od dłuższego czasu z problemami wszelakiej natury jednak nie poszedł na dno wraz ze swoją firmą-matką.

Rozśpiewane zwierzęta na Madagaskarze
Rozśpiewane zwierzęta na Madagaskarze

Kull, 7 stycznia 2005, 11:50

Activision oznajmił, iż podejmuje się wydania gry pt. „Madagaskar”, bazującej na nadchodzącym filmie animowanym od DreamWorks. Program jest skierowany głównie do młodych odbiorców. Idę jednak o zakład, iż nawet starzy wyjadacze pokuszą się o uczestnictwo w rozśpiewanej przygodzie z wesołymi zwierzętami, które zbiegiem okoliczności trafiły na malowniczą wyspę.

Pierwsze dodatki do gry EverQuest II

Łosiu, 7 stycznia 2005, 11:25

Na dobrą sprawę na świecie nie ma jeszcze osoby, która by ukończyła wszystkie questy i zadania jakie zawarto w drugiej części gry z gatunku MOcRPG pt. EverQuest, a jej autorzy, tj. Sony Online Entertainment, już zaczynają mówić o dodatkach jakie pojawią się w niedługim czasie.

Niezbyt przyjemne modyfikacje The Sims 2 rozprzestrzeniają się jak wirusy

Elrond, 7 stycznia 2005, 10:51

Drogi graczu oddający się rozgrywce w The Sims 2. Czy zauważyłeś, że w okolicy Twoich podopiecznych wszyscy wyglądają na wiecznie młodych? Czy zdarza Ci się, że potrzeby Twojego Sima zostają zaspokojone po jednym tylko łyku magicznej kawy a toaleta nie wymaga spuszczania wody i czyszczenia? Wszystko wskazuje na to, iż nieświadomie zainstalowałeś kawałek kodu modyfikujący oryginalną grę.

Rok 2005 wreszcie pod znakiem cRPG? - podsumowanie

Judith, 7 stycznia 2005, 09:00

W poprzednich częściach zajmowaliśmy się faworytami roku 2005, następnie nasza uwagę przyciągnęły mniej znane ale warte zainteresowania produkcje. Dziś czas na pozostałe, zdecydowanie niszowe projekty, dodatki i rozszerzenia gier, które już znamy, a na koniec kilka słów refleksji.

Japończycy rzucili się na Gran Turismo 4

eLKaeR, 7 stycznia 2005, 08:50

Trzecia część serii Gran Turismo sprzedała się w ilości miliona egzemplarzy w trakcie zaledwie trzech dni od momentu rynkowej premiery (28-30 kwietnia 2001). Rekord ów został teraz pobity przez czwartą odsłonę rzeczonego cyklu, która dnia 28 grudnia 2004 zmaterializowała się w Japonii.

Mocne wsparcie dla PSP ze strony Electronic Arts

eLKaeR, 7 stycznia 2005, 08:48

Wczorajsze doniesienia z tegorocznych targów CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas upewniły nas, że korporacja Sony chce dołożyć wszelkich starań, aby mobilna konsola PSP trafiła do Stanów Zjednoczonych i Europy jeszcze w marcu 2005. Natomiast koncern Electronic Arts zadba, żeby klienci mieli w momencie premiery urządzenia możliwość zakupu kilku bardzo dobrych gier.

Top 10 gier na PC w UK (07/01/05)

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2005, 01:25

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest pięćdziesiątą trzecią w 2004 roku i obejmuje okres od 26 do 31 grudnia.

Street Fighter II wraca pod postacią gry telewizyjnej

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2005, 01:14

Firma Radica Games – znany producent gier telewizyjnych o nazwie Play-TV – ogłosiła wczoraj, że pracuje obecnie nad nową zabawką z serii „Legends”, która już wkrótce trafi do amerykańskich sklepów. Tym razem postanowiono wskrzesić klasyczną grę akcji o nazwie Street Fighter II a to wszystko dzięki przypadającej niedługo piętnastej rocznicy urodzin kultowego programu.

Kopia Gravity Gun w pierwszym dodatku do Doom 3
Kopia Gravity Gun w pierwszym dodatku do Doom 3

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2005, 00:48

Im bliżej premiery pierwszego dodatku do Doom 3 o nazwie Resurrection of Evil, tym coraz więcej ciekawych informacji na jego temat przenika do sieci. Coś niecoś o rozszerzeniu postanowił powiedzieć Matt Hopper, jeden z projektantów pracujących dla id Software.