Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 stycznia 2005

Wadliwe procesory AMD w światowym obiegu

Kull, 3 stycznia 2005, 17:30

Jak donosi serwis DigiTimes, tajwańska policja skonfiskowała w Tainan (południowa część Tajwanu) 60 tysięcy nielegalnych procesorów AMD. Nielegalne, bo wadliwe układy miały trafić na czarny rynek komputerów osobistych, co gorsza mówi się, iż nie przechwycono całego ładunku.

Retribution – nowa gra nowej generacji
Retribution – nowa gra nowej generacji

Kull, 3 stycznia 2005, 16:45

Retribution to tytuł nowej gry akcji tworzonej w studiach zespołu developerskiego „U-235 studios”, która trafi pod strzechy posiadaczy komputerów osobistych i konsoli Xbox 2. Producent zapowiada przełom w grafice, ciekawe rozwiązania techniczne i niezgorszą fabułę.

Empik – 53 tydzień sprzedaży

Elrond, 3 stycznia 2005, 15:26

I po raz kolejny mamy okazję przyjrzeć się, na jakie tytuły w salonach EMPiK najczęściej zwracali uwagę kupujący. Tym razem jest to tydzień łączący stary rok z nowym czyli od 27.12.2004 do 02.01.2005.

Wojsko i gry komputerowe

Elrond, 3 stycznia 2005, 12:32

Tym razem nie zaserwujemy Wam informacji o kolejnej grze pomocnej przy szkoleniu żołnierzy, jak może to sugerować tytuł wiadomości. Przybliżymy Wam za to spostrzeżenia agencji Associated Press dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu przez amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Iraku, a konkretnie rozgrywek komputerowych.

Map pack 1.1 i Jurassic Park Mod dla Far Cry

Judith, 3 stycznia 2005, 10:22

Jest już dostępna, wydana przez CryTek, poprawiona wersja map do rozgrywek sieciowych. Unofficial Tournament Map Pack v. 1.1 waży 190 MB i zawiera 8 map w trybie assault (w tym nową wersję mp_to_enrage) i cztery do rozgrywek FFA/TDM. Jeśli posiadacie poprzednią wersję tego pakietu, wystarczy ściągnąć same poprawki, wielkość pliku to 20 MB.

Nowa wersja Open TTD - modyfikacji Transport Tycoon Deluxe
Nowa wersja Open TTD - modyfikacji Transport Tycoon Deluxe

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2005, 10:15

O Open TTD – ciekawej konwersji Transport Tycoon Deluxe wspominaliśmy po raz pierwszy w kwietniu ubiegłego roku. Teraz nadarzyła się doskonała okazja, aby powrócić do tematu, jako że przed kilkoma dniami ukazała się najnowsza wersja tego „portu”, zostawiająca daleko w tyle najnowsze dokonania Chrisa Sawyera o nazwie Locomotion.

Oficjalna zapowiedź Tomb Raider 7 w najnowszym numerze Official PlayStation Magazine

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2005, 08:23

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce doczekamy się oficjalnej zapowiedzi siódmej odsłony popularnej ale nieco podupadłej serii Tomb Raider a wszystko to za sprawą amerykańskiego magazynu Official PlayStation Magazine.

Gra World of Pirates w wersji 1.0 już dostępna

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2005, 07:56

W związku z nadejściem nowego, 2005 roku, grupa zapalonych programistów kryjąca się pod szyldem WOP-DevTeam poinformowała, że ich produkt – World of Pirates – doczekał się nowej, lepszej wersji, oznaczonej cyframi 1.0.

"Zapuszkują" grę Brothers in Arms: Road to Hill 30

eLKaeR, 3 stycznia 2005, 07:54

Według brytyjskiego sklepu internetowego Play.com dokładnie 25 lutego 2005 rozpocznie się dystrybucja specjalnej edycji produktu pt. Brothers in Arms: Road to Hill 30, niecierpliwie oczekiwanego przez gros entuzjastów taktycznych gier akcji, osadzonych w realiach II Wojny Światowej. Kolekcjonerska wersja będzie zamknięta w swoistej puszce, niczym Polish Ham z chicagowskiego „spożywczaka”.

Gdzie jest obiecywany kod źródłowy Quake III: Arena?

eLKaeR, 3 stycznia 2005, 07:44

Po pięciu miesiącach ciszy (vide news z 4 sierpnia 2004) znowu ożyła sprawa opublikowania kodu źródłowego trzeciej części popularnego cyklu Quake, wypuszczonej pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Świeżych informacji na niniejszy temat dostarczył sam John Carmack z korporacji id Software za pośrednictwem specjalnego internetowego bloga.

MCS Studios publikuje za darmo pełną wersję Spacecraft oraz edytory

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2005, 07:42

Polska firma MCS Studios poinformowała, że zostały ukończone prace nad projektem Spacecraft – darmową zręcznościówkę nawiązującą klimatem do klasycznej strzelaniny o nazwie Descent. Oprócz pełnej wersji gry, autorzy udostępnili również zestaw edytorów, pozwalających w dowolny sposób modyfikować ów program.

Top 10 gier na PC w UK (03/01/05)

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2005, 07:31

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest pięćdziesiątą drugą w 2004 roku i obejmuje tydzień od 19 do 25 grudnia. Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii nie przyniosły praktycznie żadnych zmian.