Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2005, 07:56

Gra World of Pirates w wersji 1.0 już dostępna

W związku z nadejściem nowego, 2005 roku, grupa zapalonych programistów kryjąca się pod szyldem WOP-DevTeam poinformowała, że ich produkt – World of Pirates – doczekał się nowej, lepszej wersji, oznaczonej cyframi 1.0.

W związku z nadejściem nowego, 2005 roku, grupa zapalonych programistów kryjąca się pod szyldem WOP-DevTeam poinformowała, że ich produkt – World of Pirates – doczekał się nowej, lepszej wersji, oznaczonej cyframi 1.0.

Fani gier marynistycznych z pewnością docenią fakt, że autorzy całkowicie zrezygnowali z miesięcznych opłat. Od nowego roku, aby w pełni cieszyć się korsarskimi wypadami na Morzu Karaibskim wystarczy jednorazowo uiścić kwotę w wysokości 19.90 euro. Wszelkie późniejsze modyfikacje gry oraz dostęp do nowych serwerów będą dla takich użytkowników dostępne za darmo.

World of Pirates to wskrzeszenie, a raczej rozwinięcie głośnego dzieła firmy MicroProse z roku 1987 - Sid Meier's Pirates! Co więcej nie jest to jakiś marny klon przeznaczony do gry jednoosobowej - to gra tworzona z myślą o rozgrywce tysięcy graczy w sieci Internet. Akcja rozgrywa się w XVII wieku na Karaibach, pełnych piratów, korsarzy, łowców głów, konwojów handlowych, okrętów wojennych różnych królestw, miast, portów, itp. Naturalnie gracze mogą stać się kim tylko chcą, począwszy od prostego kupca, przez siejącego postrach pirata, aż po gubernatora prowincji.

Rozgrywkę rozpoczynamy tworząc swojego bohatera i przyznając mu punkty umiejętności handlu, szermierki, nawigacji oraz strzelania. Z czasem nasze umiejętności wzrastają, przekształcając naszego bohatera w prawdziwego wilka morskiego. World of Pirates zawiera w sobie elementy walki, handlu, konstrukcji okrętów, tworzenia i rozwijania miast oraz rozwoju naukowo-technicznego, przy czym solą tej produkcji są naturalnie bitwy morskie oraz pojedynki na szpady – reasumując, na nudę i brak rozrywki narzekać nie można. World of Pirates to wskrzeszenie starych, sprawdzonych pomysłów, odpowiednio wzbogaconych o nowe elementy i rozwiązania, a do tego dedykowane rozgrywce w trybie MMO.

Więcej informacji na temat World of Pirates uzyskasz z naszej Encyklopedii Gier oraz za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.