Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 stycznia 2005

Nowa marka na rynku gier

[email protected], 26 stycznia 2005, 19:41

Jeden z największych koncernów wydawniczych, korporacja Take-Two Interactive, ogłosił, iż powołał właśnie do życia nową firmę zależną. Pod marką ochrzczoną 2K Games będą publikowane przeróżne tytuły na konsole (także przenośne) i PeCety.

Poprawiona wersja
Poprawiona wersja "alfa" modyfikacji Classic Doom już dostępna

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2005, 19:19

Zgodnie z zapowiedziami złożonymi jeszcze w ubiegłym roku, panowie odpowiedzialni za modyfikację o nazwie Classic Doom, opublikowali jej wersję „alfa”. Niestety, zawierała ona kilka rażących błędów, które niektórym użytkownikom Doom 3 nie pozwalały na bezstresową zabawę. Po miesiącu prac, postanowiono jeszcze raz udostępnić ów dodatek, tym razem bez niedoróbek.

Poradnik: Zoo Tycoon 2

Redakcja GRYOnline.pl, 26 stycznia 2005, 17:25

Podręcznik dla początkujących menedżerów ogrodu zoologicznego, dzięki któremu poznacie podstawy zarządzania waszym przybytkiem, mechanizmy rządzące wirtualnym Zoo, a także porady do każdej misji zawartej w głównej kampanii.

Half-Life po 49,90 PLN

Michał Bobrowski, 26 stycznia 2005, 16:17

Half-Life to tytuł, którego chyba żadnemu z graczy nie trzeba przedstawiać. O jego popularności świadczy równiez fakt, że ponownie trafił na rodzime półki sklepowe, tym razem w cenie 49,90 PLN

Deep Sea Tycoon 2 w trakcie tworzenia

Elrond, 26 stycznia 2005, 14:51

Wiadomość ta powinna ucieszyć miłośników tycoonów, a szczególnie tych skupiających się na świecie podwodnym. Jak poinformowała firma GMX Media, studio developerskie Pixel after Pixel pracuje właśnie nad grą Deep Sea Tycoon 2, która na półki sklepowe zawita 27 maja tego roku.

Amon Tobin autorem ścieżki dźwiękowej Splinter Cell: Chaos Theory
Amon Tobin autorem ścieżki dźwiękowej Splinter Cell: Chaos Theory

Speed, 26 stycznia 2005, 14:02

UbiSoft rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na płytę ze ścieżką dźwiękową najnowszej części sagi Tom Clancy's Splinter Cell, zatytułowanej Chaos Theory. Krążek powinien zainteresować nie tylko fanów gry, ale również zwolenników dobrej muzyki. Jego twórca to znany muzyk, dla wielu mistrz połamanego bitu, alternatywnej elektroniki i pokręconego drum’n’bassu – Amon Tobin.

Zapowiedziano Overdose

Elrond, 26 stycznia 2005, 13:55

Programiści ze studia Deadline Games poinformowali o fakcie tworzenia gry akcji zatytułowanej Overdose. Gra powstaje przy współudziale firmy Take Two, z która firma Deadline Games podpisała odpowiedni kontrakt. Overdose ukaże się w drugim kwartale tego roku za sprawą SCi Entertainment Group na PC, Xbox oraz PS2.

Najbardziej oczekiwane gry 2005 roku według GameSpy
Najbardziej oczekiwane gry 2005 roku według GameSpy

ComCo, 26 stycznia 2005, 13:26

W konwencji Dzikiego Zachodu, gdzie listy gończe były czymś normalnym, podobnie jak pojedynki w samo południe czy bijatyki w barze, zachodni serwis internetowy GameSpy.com przedstawił swoje (długie) listy najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku kalendarzowego. Zestawienia dotyczą wszystkich aktualnych platform sprzętowych - od PC, poprzez PS2, Xboxa czy GameCube'a, aż po handelda DS. Nie przedłużając, zapraszam do przeglądu.

Trojan wykradający dane graczy Lineage

Elrond, 26 stycznia 2005, 12:30

Brytyjska firma, Sophos, zajmująca się problemami ochrony danych, ostrzegła, iż pojawił się trojan o nazwie LegMir-Y, który oprócz prób wyłączenia zabezpieczeń antywirusowych na zainfekowanym komputerze, próbuje wykraść identyfikatory oraz hasła użytkowników popularnej gry MMO, Lineage.

Playboy: The Mansion w sklepach za oceanem

ComCo, 26 stycznia 2005, 12:06

Wypatrywana od jakiegoś czasu strategia ekonomiczna z licznymi elementami znanymi z serii The Sims i powabnymi „kociakami” w rolach głównych, tj. Playboy: The Mansion, trafiła na półki sklepów w Stanach Zjednoczonych. Ów tytuł jest dostępny zarówno na komputery klasy PC, jak i na dwie konsole nowej generacji: PlayStation 2 oraz Xbox.

Możliwość sieciowych rozgrywek w Dual Screen potwierdzona

Elrond, 26 stycznia 2005, 11:57

Od momentu premiery najnowszej konsoli Nintendo, Dual Screen, z ust jej posiadaczy nie schodzi temat bezprzewodowych rozgrywek sieciowych. Przedstawiciele firmy nabrali wody w usta, nie udostępniając żadnych informacji w tej sprawie, aż do dzisiaj. Jak potwierdził rzecznik prasowy Nintendo, DS posiada możliwości rozgrywek sieciowych, które w tym momencie są rozwijane. Nie podano jednak żadnych innych szczegółów.

Jeszcze tylko trzy miesiące oczekiwania na Empire Earth 2

Kull, 26 stycznia 2005, 10:43

Empire Earth 2 to sequel gry strategicznej, w której gracz wcielając się w przywódcę jednej z czternastu cywilizacji, musi poprowadzić swój lud od epoki kamienia łupanego do ery współczesnej. W oficjalnym sklepie Vivendi Universal Games (wydawcy programu) można już składać zamówienia na ten tytuł, pudełka z grą zostaną wysłane do graczy 26 kwietnia 2005.

Już w marcu na rynek trafi komiks Castlevania
Już w marcu na rynek trafi komiks Castlevania

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2005, 10:26

Firma IDW Publishing, która w ostatnim czasie opublikowała dwie mini-serie komiksowe oparte o fabułę gier video (chodzi tu o Silent Hill oraz Metal Gear Solid), postanowiła przygotować kolejną. Tym razem zainteresowaniem twórców historyjek obrazkowych okazała się znana epopeja o nazwie Castlevania, która nieprzerwanie od 1986 roku trafia do kolejnych pokoleń graczy.

Pariah już w maju
Pariah już w maju

Kull, 26 stycznia 2005, 10:14

Pariah to nowa gra FPS, która powstaje w studiach zespołu Digital Extremes, twórców trzech ostatnich części Unreal Tournament. Groove Games (wydawca programu) podał dziś oficjalną datę premiery tego, jakże dobrze zapowiadającego się tytułu.

Battlefield 2 – premiera przesunięta

Krooliq, 26 stycznia 2005, 09:53

Niezbyt optymistyczne wiadomości mamy dziś dla fanów gier z serii Battlefield. Korporacja wydawnicza Electronic Arts, wydawca tej wojennej sagi, zawiadomiła, że premiera najnowszej gry, czyli Battlefield 2, będzie opóźniona. Pierwotnie planowano, że omawiane dzieło trafi na sklepowe półki w marcu tego roku, teraz przy dacie premiery widnieje drugi kwartał, czyli gry możemy spodziewać się w okresie od kwietnia do czerwca.

Oddworld: Stranger’s Wrath – premiera!

Krooliq, 26 stycznia 2005, 09:28

Korporacja wydawnicza Electronic Arts w grudniu zeszłego roku zapowiadała, że premiera najnowszej odsłony gry z serii Oddworld, czyli Stranger’s Wrath, nastąpi pod koniec stycznia bieżącego roku. Tak też się stało i dziś ten tytuł trafił do sklepów na terenie USA. Polscy gracze będą musieli niestety jeszcze zaczekać, gdyż termin europejskiej premiery jest przewidziany na marzec tego roku.

Grand Theft Auto: San Andreas – pierwsze screeny z wersji PC
Grand Theft Auto: San Andreas – pierwsze screeny z wersji PC

Kull, 26 stycznia 2005, 09:21

Posiadacze PS2 mogą cieszyć się najnowszą częścią GTA, już od 29 października ubiegłego roku. Do polskich sklepów gra trafiła 4 listopada i jest obecnie najlepiej sprzedają się grą na Play Station 2. Program w wersji na komputery osobiste zapowiedziano we wrześniu, a prace nad konwersją znajdują się już w dość zaawansowanym stadium, o czym świadczą pierwsze obrazki w PeCetowej wersji GTA:SA.

Counter-Strike trafi do kin?

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2005, 09:18

Mamy dla Was dwie wiadomości: jedną dobrą, drugą złą. Zacznijmy od tej pierwszej: wytwórnia Sony Pictures Entertainment przymierza się do nakręcenia filmu opartego o popularną strzelaninę o nazwie Counter-Strike. Czas na gorsze wieści: głównym szefem tego przedsięwzięcia zostanie najprawdopodobniej „król ekranizacji gier”, „najwspanialszy reżyser na świecie”, Uwe Boll.

Kolejne opóźnienie Dungeon Lords

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2005, 09:05

Nie mają szczęścia Ci, którzy z niecierpliwością oczekują premiery gry Dungeon Lords. Firmie Dreamcatcher Games po raz kolejny nie udało się dotrzymać obietnic, związanych z debiutem programu na rynku. Według najnowszych informacji, ten cRPG pojawi się w sklepach dopiero 20 kwietnia.

Dziesięć najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytani

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2005, 08:34

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzecią w tym roku i obejmuje okres od 16 do 22 stycznia.