Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 stycznia 2005

Poradnik: The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay

Redakcja GRYOnline.pl, 28 stycznia 2005, 17:56

Poradnik stanowi kompletne kompendium na temat gry, zawierając podstawowe porady i opis broni, z czym warto zapoznać się przed rozpoczęciem rozgrywki, oraz kompletną, bogatą w ilustracje solucję, która pomoże Wam w każdym fragmencie rozgrywki.

„Zemsta Sithów” – estetyczna data premiery (05.05.05.) i nowe screeny
„Zemsta Sithów” – estetyczna data premiery (05.05.05.) i nowe screeny

Kull, 28 stycznia 2005, 17:35

„Star Wars Episode III: Revenge of the Sith” to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Komputerowa adaptacja trzeciego epizodu Gwiezdnej Sagi zostanie wydana przed ukazaniem się filmu Revenge of the Sith, którego światową premierę ustalono na 19 maja 2005. Jak oficjalnie podał LucasArts, gra w wersji PC, PS2 i Xbox trafi na sklepowe półki dwa tygodnie wcześniej - 5 maja.

Gumby i przyjaciele na ekranach komputerów

Elrond, 28 stycznia 2005, 15:44

Firma Namco poinformowała dzisiaj, iż podpisała z korporacją Prema Toy wydawniczą umowę wyłącznościową dotyczącą wykorzystania wizerunku postaci z klasycznej kreskówki dla dzieci, Gumby. Dzięki temu porozumieniu, Namco może stworzyć gry komputerowe na dowolne platformy, których bohaterami będzie oczywiście tytułowy Gumby, oraz inne postaci z serialu, Pokey, Prickle, Goo oraz groźni Blockheads.

Druga faza otwartych beta-testów World of WarCraft już dla wszytkich

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 14:01

Firma Blizzard Entertainment ogłosiła oficjalnie rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do drugiej fazy otwartych beta-testów gry World of WarCraft. Wszyscy chętni mogą już założyć konto i nerwowo obgryzać paznokcie oczekując rozpoczęcia zmagań.

Rodzina Castlevania powiększa się

Elrond, 28 stycznia 2005, 13:50

Amerykański oddział firmy Konami Digital Entertainment poinformował, iż seria znakomitych platformówek znanych pod szyldem Castlevania powiększy się o kolejną pozycję. Tym razem rozgrywką w Castlevania: Curse of Darkness, bo taki tytuł nosi nowa produkcja, będą rozkoszować się posiadacze PS2, a czynić to będą już na jesieni tego roku.

Podziękowania od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Podziękowania od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Michał Bobrowski, 28 stycznia 2005, 13:39

Jak zapewne pamiętacie – GRY-OnLine aktywnie włączyły się w pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początku tygodnia osobiście miałem już przyjemność podziękować tym z Was, którzy za naszym pośrednictwem wsparli tę akcję. Dzisiaj dołączam dodatkowo oficjalne podziękowania...

Snakes - nowa gra na konsole N-Gage

NOKIA Press Release, 28 stycznia 2005, 13:28

Wysyp węży - gra Snakes wpełza na konsole N-Gage na całym świecie Trójwymiarowa wersja najpopularniejszej gry na telefony komórkowe do bezpłatnego ściągnięcia.

Wyniki sprzedaży gier video w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 13:09

Amerykańska organizacja NPD, zajmująca się m.in. badaniem rynku oprogramowania rozrywkowego, opublikowała zbiorcze oświadczenie, podsumowujące sprzedaż gier w 2004 roku. Jak zwykle został pobity rekord, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Pierwsze, destrukcyjne opinie na temat filmu Alone in the Dark
Pierwsze, destrukcyjne opinie na temat filmu Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 12:39

W dniu dzisiejszym na ekrany amerykańskich kin wszedł film Alone in the Dark: Evil Awakens. Jak nietrudno się domyślić, fabuła tego obrazu nawiązuje do popularnej serii gier akcji, która największe tryumfy święciła na początku lat dziewięćdziesiątych. Z racji tego, że tego typu produkcje są w kręgu zainteresowań graczy, postanowiliśmy poszukać pierwszych opinii i zaprezentować je na łamach serwisu

Heavyweight Thunder na PeCetowym ringu

Elrond, 28 stycznia 2005, 11:51

Wczoraj po informacji na temat niedługiej premiery konsolowej symulacji boksu, Fight Night Round 2, na naszym forum pojawiły się zapytania o PeCetowe gry prezentujące ten sport. I oto jak za dotknięciem czarodziejskiej wróżki w sieci ukazała się wiadomość dotycząca gry Heavyweight Thunder, która pojawi się na blaszakach już w marcu tego roku.

Znane samochodówki na małych ekranach
Znane samochodówki na małych ekranach

Kull, 28 stycznia 2005, 10:34

Po udanych premierach PSP i Nintendo DS, przyszedł czas na wysyp gier o renomowanych tytułach, które pomogłyby w dalszej walce o rynek miniaturowych maszynek do grania. Prace trwają już nad takimi programami jak: NFS:Underground 2, TOCA Race Driver 2 i Colin McRae Rally 2005.

Szefowie JoWooD oficjalnie potwierdzili zlikwidowanie firm Wings Simulation oraz Ebensee

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 10:27

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź austriackiego koncernu JoWooD w sprawie rzekomego zamknięcie dwóch podległych mu firm producenckich: Ebensee oraz Wings Simulation. Kilka godzin po przeciekach od anonimowego informatora, przedstawiciele JoWooD potwierdzili te rewelacje.

Jeszcze więcej Teenage Mutant Ninja Turtles

eLKaeR, 28 stycznia 2005, 10:10

Cztery zmutowane żółwie nie zakończyły swojego elektroniczno-rozrywkowego żywota na wydanej w zeszłym roku grze Teenage Mutant Ninja Turtles 2: Battle Nexus, będącej kontynuacją wirtualnej bijatyki z elementami przygodowymi sprzed dwóch lat. Wojownicze gady powrócą bowiem w nowym produkcie korporacji Konami, nazwanym TMNT: Mutant Melee.

Driv3r w wersji PC, nowe screeny i kolejne potwierdzenie daty premiery
Driv3r w wersji PC, nowe screeny i kolejne potwierdzenie daty premiery

Kull, 28 stycznia 2005, 09:20

Dokładnie dziesięć dni temu, przedstawiciel brytyjskiego oddziału koncernu Atari podał oficjalny termin premiery PeCetowej wersji gry „Driv3r”. Dziś, wraz z ujawnieniem nowych screenshotów, Atari potwierdziło tą datę. Marzenia o uruchomieniu najnowszej części Drivera na komputerach osobistych już za dwa miesiące (marzec 2005), wydają się więc jak najbardziej realne.

Pennant Chase Baseball firmy Nintendo skorzysta z licencji Major League Baseball
Pennant Chase Baseball firmy Nintendo skorzysta z licencji Major League Baseball

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 09:18

Koncern THQ, mimo podpisania ekskluzywnego kontraktu z Major League Baseball, pozwalającego przez siedem najbliższych lat wykorzystywać logo i bazy danych tej organizacji, będzie musiał pogodzić się z obecnością konkurencyjnych programów. W umowie zawarto bowiem klauzulę, która umożliwia producentom popularnych platform sprzętowych na wykorzystywanie wspomnianej marki.

Kozacki konkurs na tapetę
Kozacki konkurs na tapetę

[email protected], 28 stycznia 2005, 09:11

Czy marzyłeś kiedykolwiek, by wygrać nakrycie głowy, przypominające to, które nosił sam wielki Napoleon? Szczerze w to wątpię. Na pewno ciekawszą, wydaje się być perspektywa otrzymania gry Cossacks 2: Napoleonic Wars. W konkursie zorganizowanym na łamach oficjalnej strony tego tytułu, można mimo wszystko wygrać jedno i drugie.

Pierwsze screenshoty z Seven Kingdoms: Conquest
Pierwsze screenshoty z Seven Kingdoms: Conquest

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 08:53

Ledwie wczoraj poinformowaliśmy o oficjalnym ogłoszeniu prac nad nowym programem z serii Seven Kingdoms, a już dziś możemy zaprezentować premierowe screenshoty z tejże produkcji. Conquest, bo tak nazywać się będzie nowe dzieło programistów Infinite Interactive, najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku już we wrześniu bieżącego roku.

Średnio ponad dwadzieścia tysięcy sztuk Half-Life 2 dziennie

eLKaeR, 28 stycznia 2005, 07:07

Śledząc m.in. zawartość internetowych forów dyskusyjnych i treść rozmaitych czasopism branżowych można łatwo stwierdzić, że sequel gry Half-Life zalicza się do ścisłej czołówki tzw. gorących tematów. Według świeżych wiadomości z obozu Vivendi Universal Games produkt ów zyskał miano prawdziwego bestsellera.