Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 stycznia 2005

Phantom jednak rzeczywisty

Elrond, 10 stycznia 2005, 15:45

A jednak stało się to, w co wątpiło wiele osób - konsola Phantom, dzieło Infinium Labs, w końcu ujrzała światło dzienne. Tak jak to zapowiadaliśmy wcześniej, pokaz Phantoma miał miejsce podczas targów CES, a sama konsola prezentowana była na stoisku nVidii. Twórcy konsoli zaprezentowali również kilka grywalnych tytułów.

Orson Scott Card pracuje przy kolejnej grze komputerowej

Elrond, 10 stycznia 2005, 15:41

Znakomity pisarz SF, Orson Scott Card, zaangażował się w prace przy kolejnej grze komputerowej. Tym razem nie jest to kolejna odsłona Advent Rising, a multiplayerowy projekt, którego świat zostanie oparty na cyklu książek o Alvinie Stwórcy. Informację taką otrzymali członkowie sieciowej społeczności Hatrack River, blisko związani z papierową wersją Alvina.

Szczegółowy plan rozwoju Everquesta II

Łosiu, 10 stycznia 2005, 15:22

Prezes Sony Online Entertainment, John Smedley, kontynuując temat przyszłego rozwoju Everquest II (patrz piątkowa wiadomość - Pierwsze dodatki do gry EverQuest II) opublikował na forum tejże gry precyzyjny plan publikacji planowanych rozszerzeń i dodatków. Patrząc na to zaprezentowano, można spokojnie stwierdzić, że i fani tej produkcji na pewno nie będą narzekali na nudę.

Empik – 1 notowanie TOP listy

Kull, 10 stycznia 2005, 15:12

Wraz z nowym rokiem, nowe numerowanie TOP listy najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2 w sieci sklepów Empik. Pierwszy tydzień 2005 to z pewnością udany okres dla zagorzałych przeciwników serii The Sims. Druga część owego „hitu” na liście TOP 10 gier PC gościu już co prawda 17 tydzień, niemniej jednak program ten przekazał tron nowemu liderowi, fenomenalnemu Half-Life 2.

Unknown Worlds Entertainment anonsuję grę akcji pt. Natural Selection 2

Speed, 10 stycznia 2005, 13:07

Pasjonaci gier komputerowych skupieni pod szyldem Unknown Worlds Entertainment, jak powszechnie wiadomo, w 2002 roku wypuścili na światło dzienne program o nazwie Natural Selection. Jest to popularna modyfikacja słynnej gry akcji Half-Life (na przestrzeni kilkunastu miesięcy pobrano ją ponad dwa miliony razy). W ostatnim czasie ambitni twórcy przedstawili dalsze plany na przyszłość.

Pod piracką banderą... cz. 6
Pod piracką banderą... cz. 6

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2005, 12:34

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. Powiedzieliśmy również coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach. Zgodnie z obietnicą daną wczoraj, przyjrzymy się sylwetką najsłynniejszych piratów.

Act of War: Direct Action w hollywoodzkiej oprawie

Elrond, 10 stycznia 2005, 12:02

Nie od dzisiaj wiadomo, iż kino i film, zwane również X muzą, oraz przemysł rozrywki komputerowej, coraz bardziej zacieśniają braterskie więzy. Powstają gry zainspirowane filmami oraz kinowe wersje gier, również promocja dzieł filmowych często posiłkuje się grami komputerowymi (vide news o Jasonie Bournie). Tym razem z dobrodziejstw Hollywood skorzystała Act of War.

Zostań Jasonem Bournem

Elrond, 10 stycznia 2005, 11:23

Starsi czytelnicy zapewne kojarzą postać Jasona Bourne'a, bohatera trylogii stworzonej przez Roberta Ludluma. Młodsi powinni słyszeć o filmie zatytułowanym Tożsamość Bourne'a, którego kolejną wersję, dość luźno opartą na książce pod tym samym tytułem, zaserwował nam Universal Pictures. Zekranizowano również 2 część, Krucjatę Bourne'a, która już niedługo pojawi się na DVD.

Twórcy D-Day zapowiadają nową grę wojenną
Twórcy D-Day zapowiadają nową grę wojenną

Speed, 10 stycznia 2005, 11:20

Pracownicy studia programistycznego Digital Reality, którzy znani są dotąd z gier D-Day oraz Afrika Korps vs. Desert Rats, stworzą kolejną strategię, osadzoną w realiach II Wojny Światowej. 1944: Battle of the Bulge, jak sama nazwa sugeruje, przeniesie gracza w 1944 rok, w sam środek jednej z najważniejszych bitew między III Rzeszą, a Aliantami.

Demo NASCAR SimRacing w przyszłym tygodniu

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2005, 10:44

Serwis Blackhole Motorsports, poświęcony w całości wyścigom samochodowym rozgrywanym za pomocą komputera i konsol do gier poinformował na łamach swojej strony, że już w przyszłym tygodniu koncern Electronic Arts opublikuje grywalne demo swojej najnowszej produkcji o nazwie NASCAR SimRacing.

Core Design +
Core Design + "Le Parkour" = sukces gwarantowany?

Speed, 10 stycznia 2005, 10:37

Zapewne dla wielu z Was termin Le Parkour (znany także jako Parkour) wydaje się cokolwiek obcy. Krótko mówiąc, jest to dyscyplina zaliczana do grupy tzw. ekstremalnych sportów miejskich, która polega na... bieganiu i skakaniu po terenach wysoce zurbanizowanych. Sztuka poruszania się po mieście wydaje się być sportem ciekawym, toteż nie dziwi fakt, że wkrótce otrzymamy grę traktującą o tym sporcie.

Fastlane Pinball znalazł wydawcę
Fastlane Pinball znalazł wydawcę

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2005, 10:11

W sylwestrową noc szefowie Framework Studios podpisali porozumienie z koncernem Merscom na wydanie najnowszego produktu firmy, gry Fastlane Pinball. Ów kontrakt ma niebagatelne znaczenie również dla polskich fanów odbijania metalowej kulki. Jak poinformowano na oficjalnej stronie, produkt zostanie opublikowany nie tylko w USA, Niemczech, Włoszech, Rosji, Kanadzie, ale także u nas.

Narysuj komiks i weź udział w konkursie Freedom Force vs The Third Reich!

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2005, 09:44

Wszyscy wielbiciele taktycznej gry akcji z elementami cRPG o nazwie Freedom Force, zapewne nie mogą doczekać się już kwietniowej premiery nowego programu, w którym komiksowi herosi będą walczyć przeciwko III Rzeszy. Aby umilić najbliższe cztery miesiące pozostałe do planowanego debiutu rynkowego, firma Digital Jesters postanowiła ogłosić konkurs na stworzenie komiksu z udziałem super-bohaterów.

Nowe produkty na konsolę Gizmondo zapowiedziane

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2005, 09:16

Przenośna konsola o nazwie Gizmondo, której rynkowy debiut miał już miejsce na Wyspach Brytyjskich, dostanie kolejne gry. Nowe programy zapowiedział nie tylko producent urządzenia Tiger Telematics, ale również potentat w świecie elektronicznej rozrywki, koncern SEGA.

"Życzenie" się nie spełni

eLKaeR, 10 stycznia 2005, 08:45

Przedostatni dzień 2004 roku przyniósł nam dość optymistyczne prognozy, związane z ciekawie zapowiadającą się grą z gatunku MMOcRPG pt. Wish. Liczba chętnych do wzięcia udziału w przedpremierowych testach agresywnie rosła, a pracownicy firmy Mutable Realms zapewniali zainteresowanych, że dołączą ich do zabawy niebawem. Jednak przyszłość jawi się zgoła odmiennie.

Dowiedzcie się więcej o Star Wars: Empire At War
Dowiedzcie się więcej o Star Wars: Empire At War

eLKaeR, 10 stycznia 2005, 08:42

Dziś udało nam się dotrzeć do materiałów z brytyjskiego magazynu PC Zone nt. nadchodzącej PeCetowej gry RTS pt. Star Wars: Empire At War, o których krótko wspominaliśmy przed tygodniem. Szanowni Czytelnicy mogą więc już teraz przejrzeć dość szerokie spektrum informacji tekstowo-graficznych, dotyczących nowego dzieła połączonych sztabów Petroglyph i LucasArts.