Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 stycznia 2005

Poradnik: Skoki Narciarskie 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 6 stycznia 2005, 17:53

Poradnik do symulacji sportowej Skoki Narciarskie 2005, w którym autor odkrywa wszystkie tajniki skoku, pomaga dojść na sam szczyt kariery oraz doradza, jaki sprzęt kupować, żeby nie zostawać w tyle za największymi asami tej dyscypliny.

Nintendo – świetlana przeszłość i plany na przyszłość
Nintendo – świetlana przeszłość i plany na przyszłość

Kull, 6 stycznia 2005, 15:41

Okres świąteczny już za nami; inwestorzy, producenci, biznesmeni i wszelakie szychy dzisiejszego świata biznesu wróciły już ze słonecznych plaż, aby rozpocząć dalszą gonitwę za sukcesem. O rozbudzeniu rynku po grudniowym uśpieniu świadczą m.in. rozpoczęte targi elektroniczne CES 2005 w Las Vegas (6-9 styczeń) i raport Nintendo zawierający omówienie ubiegłego i plany na obecny rok.

Nightwatch, nowe szczegóły i pierwsze screeny
Nightwatch, nowe szczegóły i pierwsze screeny

Kull, 6 stycznia 2005, 13:25

Dwa miesiące temu podczas internetowego chatu z przedstawicielami studia Nival Interactive oraz koncernu JoWood, dowiedzieliśmy się o trwających pracach nad grą pt. „Nightwatch”. Tworzona na silniku Silent Storm 2/3 produkcja będzie strategią turową z elementami RPG, umiejscowioną w świecie wymyślonym przez wybitnego rosyjskiego autora książek fantastycznych - Sergey’a Lukyanenko.

Nowa gra od Shadow Tor Studios

Elrond, 6 stycznia 2005, 12:54

Bliżej nieznana, brytyjska firma developerska Shadow Tor Studios, poinformowała o fakcie tworzenia nowej gry przygodowej zatytułowanej Barrow Hill. Fabuła tego projektu koncentrować się będzie wokół antycznego, kamiennego okręgu nazywanego właśnie Barrow Hill. Oprócz dokładnego przedstawienia miejsca wykopalisk na podstawie wielu zdjęć, projektanci zamierzają umieścić w grze także nagrania audio.

Najemnicy od LucasArts już w tłoczni

Judith, 6 stycznia 2005, 12:46

Najnowsze dziecko LucasArts, nie mające żadnego związku z serią Star Wars, właśnie trafiło do tłoczni i powinno pojawić się w sklepach na zachodzie w okolicach 10 stycznia 2005.

Hydraulik Mario podąży śladami Michaela Jordana
Hydraulik Mario podąży śladami Michaela Jordana

eLKaeR, 6 stycznia 2005, 12:36

O tym, że Vince Carter, Tracy McGrady i Kobe Bryant są wyśmienitymi koszykarzami wie każdy, kto śledzi sytuację w amerykańskiej lidze NBA. Jednak czy ktokolwiek z Was podejrzewał znanych bohaterów gier marki Nintendo o talent w dziedzinie trafiania pomarańczową piłką wewnątrz obręczy? Wszystko wyjaśni niebawem sportowa pozycja pt. NBA Street V3, czyli kolejna część słynnej serii ze stajni EA Big.

Top 10 gier w US (06/01/05)

Elrond, 6 stycznia 2005, 10:28

Jak co tydzień, przedstawiamy kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez grupę NPD (tydzień od 19 do 25 grudnia).

Pod piracką banderą... cz. 2
Pod piracką banderą... cz. 2

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2005, 09:48

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Wczoraj przyjrzeliśmy się sylwetce jednej z najwybitniejszych postaci w historii komputerowej rozrywki, dzisiaj powiemy co nieco o pierwszej odsłonie kultowej gry.

Co w Xbox 2 piszczy?

Elrond, 6 stycznia 2005, 09:35

Co prawda na temat prawdziwej zawartości konsoli nowej generacji, Xbox 2, możemy sobie na razie co najwyżej popolemizować (nawet sam wujaszek Bill nie zaprezentuje oficjalnie najnowszego dziecka Microsoftu na targach CES, czego oczekiwali wszyscy zainteresowani) ale od czego mamy zapaleńców z serwisu TeamXbox. Doszukali się oni informacji, iż 30 grudnia Microsoft opatentował nową technologię.

Podsumowań roku 2004 na GOLu ciąg dalszy

Łosiu, 6 stycznia 2005, 09:21

Po trzech newsach podsumowujących ubiegły rok na serwisie GRY-OnLine, tym razem przygotowaliśmy dla was kilka zestawień dotyczących najczęściej czytanych wiadomości, najczęściej oglądanych galerii oraz najczęściej pobieranych plików i poradników w roku 2004.

Ubisoft w rękach ... Vivendi?

Elrond, 6 stycznia 2005, 09:00

Numerem jeden na liście hot news ostatnich tygodni w branży rozrywki elektronicznej jest niewątpliwie przymiarka Electronic Arts do wykupienia Ubisoftu. I choć EA jak na razie nie udało się uzyskać pakietu większościowego francuskiej firmy wydawniczej, to jednak przejęcie prawie 20% jej akcji jest małym krokiem do sukcesu.

Titus Interactive bankrutem. Czy Interplay też?

Łosiu, 6 stycznia 2005, 08:46

Jak donoszą francuskie agencje informacyjne, w tym Reuters France oraz serwis Gamekult, sąd w Meaux podjął decyzję o ogłoszeniu bankructwa koncernu Titus Interactive oraz innych podmiotów będących jego własnością. Mowa o firmach Sofra Jeux i Avalon France oraz Interplay, której Titus posiada 62,25% udziałów. Nas oczywiście najbardziej interesuje ostania z wymienionych, która niegdyś zaserwowała nam nie lada rarytas w postaci serii Fallout. Czy to już jej ostateczny koniec?

Zajączek wielkanocny przyniesie nam konsolę PSP

eLKaeR, 6 stycznia 2005, 08:06

Kieszonkowa konsola PSP pojawiła się już w Stanach Zjednoczonych, ale na razie tylko w ramach tegorocznych międzynarodowych targów CES (Consumer Electronics Show), które odbywają się w dniach 6-9 stycznia 2005 w Las Vegas. Przy okazji koncern Sony ustosunkował się do nieoficjalnych informacji (vide news z 27 grudnia 2004), dotyczących debiutu PlayStation Portable poza granicami Japonii.

Dodatek do Doom 3 i wersja konsolowa jednak nie 15 marca 2005

eLKaeR, 6 stycznia 2005, 08:01

Przed premierami wielu pompatycznie zapowiadanych gier jesteśmy dość często informowani o opóźnieniu ich rynkowych debiutów. Inaczej stało się w przypadku konsolowej (Xbox) edycji Doom 3 oraz oficjalnego rozszerzenia PeCetowej wersji tej pozycji, noszącego podtytuł Resurrection of Evil.

Zapowiedziano World of Football

Speed, 6 stycznia 2005, 00:06

Nieustająca wojna pomiędzy fanami serii FIFA Football studia EA Sports, a Pro Evolution Soccer firmy Konami trwa. Inne ekipy – najwyraźniej świadome faktu, że trudno będzie przebić się przez te dwa tytuły, pozostają jakby w cieniu. Wyjątkiem zdają się być tu programiści ze studia Kimera, którzy podchodzą do tematu piłki nożnej dość innowacyjnie.