Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 stycznia 2005

Zapowiedziano Perimeter: Emperor's Testament
Zapowiedziano Perimeter: Emperor's Testament

Elrond, 20 stycznia 2005, 17:43

Firma K-D Lab poinformowała o fakcie tworzenia dodatku do wydanej w zeszłym roku strategii czasu rzeczywistego, Perimeter. Dodatek ten będzie nosić podtytuł Emperor's Testament i powinien ukazać się na rynku w pierwszej połowie bieżącego roku.

Nadciąga internetowa policja?

Krooliq, 20 stycznia 2005, 14:44

Co jakiś czas słyszymy o akcjach skierowanych przeciwko użytkownikom sieci peer-to-peer, czyli programów takich jak BitTorrent, Kazaa, Morpheus. Nie inaczej, jest i w dniu dzisiejszym...

Stań się prawdziwym królem podczas rozgrywki multiplayer w Stronghold 2

ComCo, 20 stycznia 2005, 13:36

Na kwiecień bieżącego roku zaplanowano zachodnią premierę Stronghold 2 - pełnoprawnego sequela świetnej gry strategicznej, osadzonej w realiach średniowiecza. Im bliżej do daty wydania, tym producent omawianej produkcji, Firefly Studios, ujawnia więcej informacji. Dzisiaj podano szczegóły na temat opcji zmagań o nazwie Kingmaker, będącej rozszerzeniem pomysłu na tryb skirmish znany z Stronghold: Crusader.

Nowy dodatek do Sudden Strike II
Nowy dodatek do Sudden Strike II

Krooliq, 20 stycznia 2005, 12:08

Strategia czasu rzeczywistego Sudden Strike II wydana w 2002 roku przez firmę CDV, a wyprodukowana prze Fireglow, doczeka się kolejnego dodatku. Hidden Stroke II - taki tytuł będzie nosić nowy add-on, niemiecką premierę będzie mieć już w lutym tego roku. Tym razem jednak CDV produkcję powierzyło zespołowi Allied Power Team.

Sprzedaż World of Warcraft wstrzymana (czasowo?)

Elrond, 20 stycznia 2005, 11:36

World of Warcraft to chyba najpopularniejsza obecnie gra reprezentująca gatunek MMORPG. Niestety, paradoksalnie ta popularność przerosła jej twórców - Blizzard cały czas boryka się z problemami technicznymi związanymi z wydajnością. Wygląda jednak na to, iż Blizzard znalazł rozwiązanie - aczkolwiek nie takie, jakiego się spodziewaliśmy.

Nowe informacje o D&D Online

Elrond, 20 stycznia 2005, 11:05

Ostatnia informacja o najnowszym dziele programistów z Turbine Entertainment pojawiła się na łamach naszego serwisu już jakiś czas temu, pora więc nadrobić zaległości. Na oficjalnej stronie gry znalazł się post podpisany przez panią Judith Hoffman z Turbine, z którego dowiedzieć się możemy m.in. o planowanych beta testach tego MMORPG.

Technologia znana z F.E.A.R. wesprze nową strzelankę FPS na konsole?

ComCo, 20 stycznia 2005, 10:32

Redaktorzy zachodniego serwisu EuroGamer spotkali się ostatnio z Kevinem Stephensem, ważną osobistością w studiu developerskim Monolith Productions. Podczas spotkania, w sprytny sposób udało im się wyciągnąć informację o tym, że zespół pracuje nad nową produkcją dedykowaną posiadaczom konsol nowej generacji, która wykorzysta technologię używanej w zbliżającej się wielkimi krokami strzelance pierwszoosobowej, pt. F.E.A.R.

Beta-test Hearts of Iron 2 – część IV
Beta-test Hearts of Iron 2 – część IV

Kull, 20 stycznia 2005, 09:37

Ciąg dalszy beta testu Hearts of Iron 2. W dzisiejszym newsie przyjrzymy się dokładnie podstawowym możliwościom i opcjom podczas prowadzenie starć na mapie głównej.

Bohaterski Sonic w kolejnych grach

Elrond, 20 stycznia 2005, 09:32

Sonic to niezwykle szybki jeż, będący bohaterem jednej z najlepszych serii platformówek, które pojawiły się na konsolach (istnieją wersje na PeCety ale sami wiecie jak to jest z konwersjami). Wielbiciele Sonica, którzy nie mogą doczekać się kolejnych jego przygód, już niedługo dostaną w swoje ręce nowe, jeżowate gry.

Infogrames wyprzedaje udziały w Atari

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2005, 09:30

Koncern Infogrames, niekwestionowany lider jeśli chodzi o sprzedaż gier komputerowych w Europie, pozbył się dużej liczby udziałów w firmie Atari, o czym poinformowano wczoraj magazyny branżowe w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Buka odkłada premiery kilku nadchodzących tytułów

ComCo, 20 stycznia 2005, 08:58

Zbiorowe opóźnienie - tak najprościej można opisać zaistniałą sytuację. Ostatnia aktualizacja oficjalnej witryny firmy Buka Entertainment, przyniosła ze sobą przesunięcia terminów rynkowego debiutu czterech, dobrze zapowiadających się produkcji: Battle Mages: Sign of Darkness, Moscow Rush, Pacific Storm oraz The Stalin Subway.

Jam Master Jay i Notorious B.I.G. w grze MMORPG Hip Hop Urban

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2005, 07:38

Ta informacja z pewnością wywoła sporo kontrowersji. Firma 404 Gaming, przygotowująca grę MMORPG o nazwie Hip Hop Urban (informowaliśmy o niej tydzień temu) ogłosiła, że w jej produkcji znajdą się wirtualne odpowiedniki rzeczywistych wykonawców muzyki rap, również tych, których od dłuższego czasu nie ma już na ziemskim padole.

Kuju Entertainment rozpocznie produkcję serii gier opartych na twórczości George'a A. Romero

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2005, 07:36

Niewiele ponad miesiąc temu wspomnieliśmy o kontrakcie pomiędzy koncernem Hip Interactive a firmą Living Dead Productions na wydanie serii gier, opartych o kultowe horrory słynnego reżysera George’a A. Romero. Wówczas nic nie wiedzieliśmy na temat developera, który zajmie się produkcją kolejnych programów. Wczoraj przedstawiciele Hip Interactive oficjalnie ogłosili swój wybór.

Top 10 gier w US (20/01/05)

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2005, 07:32

Przedstawiamy pierwsze notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie 2-8 stycznia.