Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 stycznia 2005

Rusza rynkowa sprzedaż gry Suikoden IV

Speed, 12 stycznia 2005, 17:00

Pracownicy koncernu Konami poinformowali, że do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych powędrowała najnowsza produkcja, zatytułowana Suikoden IV. Premiera europejska spodziewana jest na początku wiosny, oczywiście tego roku.

Z okazji dziesiątych urodzin serii Tekken... Tekken za darmo
Z okazji dziesiątych urodzin serii Tekken... Tekken za darmo

Speed, 12 stycznia 2005, 16:08

Plotki na temat umieszczenia oryginalnej, pierwszej wersji gry Tekken w najnowszej, piątej odsłonie z tej serii (za Oceanem program zadebiutuje w lutym, w Europie dopiero w lipcu tego roku) okazały się być prawdą. Przedstawiciele japońskiego koncernu Namco zdecydowali się na taki krok, ponieważ chcą w ten sposób uczcić dziesiątą rocznicę powstania serii Tekken.

Legenda Pięciu Kręgów – nowa gra MMORPG

Kull, 12 stycznia 2005, 15:55

Nowy, niezależny producent gier o nazwie Sik Puppy Studios wykupił od Alderac Entertainment Group (wydawca gier fabularnych) prawa do tworzenia gry na podstawie świata Rokugan. Program nad jakim rozpoczęto prace nosi nazwę „Legend of the Five Rings Online” i będzie grą sieciową nowej generacji, z trybem walki w czasie rzeczywistym, rozbudowanym światem i bohaterami o nietypowo złych charakterach.

Ubisoft osamotniony

Elrond, 12 stycznia 2005, 15:10

Niedawna próba wykupienia pakietu większościowego w zarządzie Ubisoftu przez Electronic Arts wywołała prawdziwą burzę. Praktycznie od razu murem za Ubisoftem stanął rząd Francji a pomoc zaoferowały również Atari jak i Vivendi, chociaż informację tą po pewnym czasie zdementowano. W chwili obecnej wygląda jednak na to, iż Ubisoft stanie do walki z gigantem osamotniony.

Resident Evil 4 już w sklepach
Resident Evil 4 już w sklepach

Speed, 12 stycznia 2005, 15:08

Zgodnie z planem firmy Capcom, wczoraj na terenie Stanów Zjednoczonych ruszyła rynkowa sprzedaż Resident Evil 4, nowej odsłony legendarnej serii survival-horrorów, która przeznaczona jest dla posiadaczy konsoli Nintendo GameCube. Europejska premiera odbędzie się w połowie marca, natomiast wersja dedykowana konsoli Playstation 2 zostanie wydana dopiero pod koniec tego roku.

Nie taki gracz komputerowy straszny jak go malują

Kull, 12 stycznia 2005, 15:07

ESA (Entertainment Software Association) - stowarzyszenie skupiające amerykańskich twórców i wydawców gier, na podstawie własnych badań postanowiło obalić stereotyp amerykańskiego gracza. Siedzący przed monitorem okularnik, zakompleksiony brzydal, czy pryszczaty chudzielec to nie jedyni miłośnicy wirtualnej rozgrywki. W USA po gry komputerowe sięgają dosłownie wszyscy.

Sieciowa rozgrywka w hip-hopowych rytmach
Sieciowa rozgrywka w hip-hopowych rytmach

Kull, 12 stycznia 2005, 13:56

„Hip Hop Urban” to nazwa nowej gry, której produkcji podjął się zespół programistów ukrywających się pod oryginalną nazwą „404 Gaming”. Program będzie należeć do gier typu MMO (massively multiplayer online), czyli wielkiej jatki przez Internet z udziałem miłośników multimedialnej rozgrywki z całego świata.

Nadciąga EverQuest: Dragons of Norrath

Elrond, 12 stycznia 2005, 12:45

Choć fani EverQuest już od jakiegoś czasu mogą rozkoszować się rozgrywką w 2 odsłonę tego wspaniałego MMORPG, to firma Sony nie zapomina o wiernych graczach, którzy nadal przemierzają krainy pierwszej części gry. W tym celu Sony planuje wydanie kolejnego, ósmego już dodatku do EverQuest, o podtytule Dragons of Norrath. Gracze powinni wypatrywać go już w lutym tego roku.

Pod piracką banderą... cz. 8
Pod piracką banderą... cz. 8

CDP.pl Press Release, 12 stycznia 2005, 11:19

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. Powiedzieliśmy również coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach i słynnych korsarzach. Zgodnie z obietnicą daną wczoraj, kontynuujemy ten ostatni temat.

Stareńkie gry na ekranach ... komórek

Elrond, 12 stycznia 2005, 10:57

Wraz z pojawianiem się coraz lepszych modeli telefonów komórkowych, również twórcy gier mają coraz większe pole do popisu. Ale co z graczami, którym łza w oku kręci się na wspomnienie przebojów z Commodore czy Atari? Dotychczas rozwiązaniem były emulatory starszych modeli komputerów na obecne maszyny, teraz emulator możemy zamontować w swoim telefonie komórkowym.

OnEscapee - klon Flashbacka z komputerów Amiga wreszcie na PC
OnEscapee - klon Flashbacka z komputerów Amiga wreszcie na PC

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 10:38

Węgierska firma Invictus Games opublikowała na PeCety jedną ze swoich pierwszych produkcji, grę OnEscapee - program z gatunku action/adventure, który pozwoli wcielić Ci się w rolę Daniela White’a, brutalnie uprowadzonego przez kosmitów jegomościa. Podczas bitwy z siłami wroga, naszemu bohaterowi udaje się wydostać z wraku i uciec. Daniel musi dowiedzieć się więcej o aktualnej sytuacji.

Nowa gra od Ubisoftu - Pippa Funnell: The Stud Farm Inheritance

Elrond, 12 stycznia 2005, 10:11

Czy kojarzycie osobę znaną jako Pippa Funnell? I proszę się tutaj nie śmiać, imiona wybierają nam rodzice :) Pani ta wygrała w 2001 roku Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego a teraz będzie firmować swoim nazwiskiem nową grę od Ubisoftu, Pippa Funnell: The Stud Farm Inheritance.

Creature Conflict: The Clan Wars opóźniony

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 08:52

Po raz kolejny koncern Cenega przełożył datę premiery gry Creature Conflict: The Clan Wars, łącząca w sobie zwariowaną rozrywkę taktyczną i strategię czasu rzeczywistego, wykonaną w humorystycznym stylu znanym z filmów rysunkowych.

Piąty Myst w produkcji!

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 08:25

Niezła sprzedaż gry Myst IV: Revelation, przyzwoite recenzje otrzymane w specjalistycznych magazynach (81% według GameRankings) oraz pozytywne opinie fanów sprawiły, że firmy Cyan Worlds oraz Ubi Soft postanowiły pójść za ciosem i rozpocząć pracę nad kolejną częścią sagi.

Halo na konsolę Gizmondo? - to tylko plotka

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 07:40

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się plotki, jakoby Microsoft przygotowywał się do opublikowania gry Halo w wersji na nową, przenośną konsolę o nazwie Gizmondo. W dniu wczorajszym firma Bungie Software – producent programu – oficjalnie ustosunkowała się do tych rewelacji.

Znamy datę europejskiej premiery City of Heroes

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 07:35

Jeszcze dobrze nie rozpoczęły się europejskie beta-testy gry City of Heroes a jej producent – koncern NCSoft – podał do publicznej wiadomości datę premiery programu na Starym Kontynencie. Związany z żywotem komiksowych super-bohaterów MMORPG trafi do sprzedaży już czwartego lutego bieżącego roku.